Adobe ostrzega klientów przed potencjalnymi działaniami prawnymi związanymi z używaniem starszych wersji aplikacji Creative Cloud

W zeszłym tygodniu Adobe ogłosiło, że starsze wersje aplikacji Creative Cloud, takie jak Photoshop i Lightroom, nie będą już dostępne dla subskrybentów, a dziś Adobe zaczęło wysyłać wiadomości e-mail z ostrzeżeniami zachęcające klientów do aktualizacji lub potencjalnego ryzyka działań prawnych.

Firma Adobe rozpoczęła wysyłanie wiadomości e-mail z ostrzeżeniami do klientów korzystających ze starszych wersji aplikacji Creative Cloud, informując ich, że starsze wersje nie są już licencjonowane.

„Należy pamiętać, że w przypadku dalszego korzystania z wycofanych wersji możecie być narażeni na potencjalne roszczenia o naruszenie przez osoby trzecie”, ostrzega firma Adobe.

Adobe sugeruje, aby klienci uaktualnili do najnowszych wersji aplikacji Creative Cloud za pomocą aplikacji Creative Cloud Desktop.

Właśnie dostałem e-mail od @Adobe, że nie mogę już korzystać z oprogramowania, za które płacę. Myślę, że czas anulować moją subskrypcję, napisał jeden z użytkowników Twittera.

Adobe powiedział w zeszłym tygodniu, że członkowie Creative Cloud będą mieli bezpośredni dostęp do dwóch najnowszych wersji aplikacji Creative Cloud, a nie do wielu wcześniejszych wersji. Skupienie naszych wysiłków na najnowszych dwóch głównych wersjach aplikacji Creative Cloud, z których korzysta już większość klientów Adobe, pozwoli nam dalej rozwijać funkcje najbardziej pożądane przez klientów oraz zapewnić najwyższą wydajność i korzyści w systemach Windows i Mac. Klienci biznesowi potrzebujący starszej wersji aplikacji Creative Cloud powinni skontaktować się z administratorem IT, aby sprawdzić, czy jest ona dostępna. W oświadczeniu dla AppleInsider Adobe oświadczyło, że nie może wypowiedzieć się na temat kwestii naruszenia praw osób trzecich, ponieważ „dotyczy to toczących się postępowań sądowych”. Niedawno Adobe wycofało niektóre starsze wersje aplikacji Creative Cloud. Klienci korzystający z tych wersji zostali powiadomieni, że nie mają już licencji na ich używanie i otrzymali wskazówki dotyczące aktualizacji do najnowszych autoryzowanych wersji.

Niestety klienci, którzy nadal używają lub wdrażają starsze, nieautoryzowane wersje Creative Cloud, mogą napotkać potencjalne roszczenia o naruszenie praw przez strony trzecie. Nie możemy komentować roszczeń o naruszenie praw osób trzecich, ponieważ dotyczy ono toczących się postępowań sądowych. Adobe jest w trakcie procesu sądowego z firmą Dolby, która oskarża Adobe o naruszenie praw autorskich i naruszenie umowy, co może być powodem, dla którego poprzednie wersje aplikacji Creative Cloud są teraz ograniczone.

Każda wiadomość e-mail wysyłana do klientów jest dostosowywana i wyświetla listę starszych wersji aplikacji, które są nadal w użyciu. Zmiana prawdopodobnie nie dotyczy większości użytkowników, ale niektórzy, którzy wolą korzystać ze starszych wersji, prawdopodobnie będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia i zaktualizować aplikacje do najnowszej wersji.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 14-05-2019 14:55

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl