Przeglądarka Safari na iPadzie została zoptymalizowana do pracy z niektórymi wersjami witryn internetowych przeznaczonych na komputery

Nadchodzący iPadOS firmy Apple ma na celu zwiększenie funkcjonalności komputerów stacjonarnych do iPadów o większych ekranach, a w ramach tego celu Safari przechodzi gruntowną przebudowę, która umożliwi wyświetlanie wersji witryn internetowych przeznaczonych na komputery.

W pierwszej kolejności Apple zamierza to zrobić, dostosowując mobilny „agent użytkownika” Safari - to właśnie ten aspekt oprogramowania jest ważny, ponieważ pobiera on i udostępnia interakcję z treściami internetowymi - aby przeglądarka iOS mogła domyślnie pobierać odmiany pulpitu witryny internetowej. niż jego mobilny odpowiednik.

Ponadto wydaje się, że Apple optymalizuje niestandardowego agenta użytkownika iPadOS Safari w celu uwzględnienia interakcji dotykowych i klawiatury z przynajmniej kilkoma popularnymi witrynami. Jak podkreślił Dieter Bohn z The Verge w swoich krótkich testach, na przykład w Google Docs, Apple umożliwiło obsługę przez dotyk przycisków menu. Dokumenty Google od dawna stanowią ogromny problem na iPadzie z dwóch powodów. Po pierwsze, własna aplikacja Google'a na iPada jest okropna, a firma wydaje się być zdeterminowana, by zmodernizować ją tak, by działała lepiej. Po drugie, Dokumenty Google w Safari na iPadzie teraz przekierowują Cię do tej aplikacji, nawet jeśli „Zażądasz witryny na komputer”.

Na dzień dzisiejszy śmiało możemy jednak stwierdzić, iż Apple wykonało w tej kwestii kawał dobrej roboty, ponieważ w iPadOS Dokumenty Google w przeglądarce Safari wyglądają świetnie.

Wprawdzie spędziłem tylko około pięciu minut testując to, ale w trakcie tych testów wykonywałem rzeczy, o których można było jedynie pomarzyć - i muszę wam przyznać, iż wszystko działa wręcz kapitalnie. Skróty klawiaturowe do formatowania i stylizacji nagłówków, komentarze, umieszczanie kursora, a nawet oglądanie zmian w czasie rzeczywistym od innej osoby w dokumencie działały. W przypadku pakietu produkcyjnego Safari na iPadOS wydaje się ponownie renderować interfejs internetowy, aby lepiej dopasować go do funkcji witryny na komputer. Oczywiście nie wiemy jeszcze, jak daleko ta optymalizacja się rozszerzy oraz - czy będzie dostępna tylko dla garstki powszechnie używanych witryn desktopowych, czy też implementacja Apple będzie bardziej rozszerzalna? - ale to co najmniej znak, że Apple robi dużo pod maską, aby Safari na iPadzie bardziej przypominało obsługę komputerów stacjonarnych.

iPadOS będzie zawierał kilka funkcji, które dodadzą funkcję tabletu, aby był on jako potencjalny zamiennik dla komputera, w tym nowy ekran główny, zaktualizowany widok podzielony, aby usprawnić wielozadaniowość, ulepszoną obsługę Apple Pencil i dodatkowe skróty klawiaturowe do użycia z fizycznymi klawiaturami. iPadOS ma trafić w oficjalnej wersji jesienią tego roku.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 07-06-2019 01:29

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl