Oto wszystkie największe zmiany w Apple Watch z watchOS 6

Apple ogłosiło nową wersję watchOS, która zawiera garść nowych twarzy i nowe funkcje zegarka. Zobaczmy więc, czym są te nowe funkcje, zobaczmy też, co watchOS 6 ma nam do zaoferowania.

Nowe twarze zegarków

Dzięki watchOS 6 Apple ogłosił kilka nowych twarzy zegarków, nowe komplikacje i zmiany w istniejących twarzach zegarków. W jednym z wcześniejszych artykułów na portalu blindiphone.pl pisaliśmy już o szczegółowych spojrzeniach na wszystkie nowe twarze zegarków, więc w tym artykule nie będziemy się powtarzać.

Aplikacja Noise

Jedną z nowych funkcji, którą Apple ogłosił podczas WWDC 2019, jest nowa aplikacja Noise, która może pomóc w sprawdzeniu poziomu dźwięku w pobliżu i powiadomić nas, gdy pewne dźwięki mogą wpłynąć na słuch. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu wbudowanego mikrofonu Apple Watch i przetwarzaniu dźwięku lokalnie na telefonie - nigdy go nie zapisując. Możesz również dodać komplikację dla szumu, aby szybko sprawdzić, czy poziom hałasu może być zbyt wysoki lub czy jest normalny.

Notatki głosowe i kalkulator

Firma Apple dodała także notatki głosowe i aplikację kalkulatora, dzięki czemu można nagrywać szybkie notatki głosowe bez konieczności wyciągania telefonu, a aplikacja kalkulatora może pomóc w znalezieniu wskazówek i prawidłowego podziału rachunków, aby zarówno Ty jak i Twoi znajomi nie kłócili się o to, ile wszyscy powinni zapłacić na przykład za obiad.

Do Apple Watch trafiają także książki audio, dzięki czemu wszystkie książki audio zakupione za pośrednictwem Apple Books będą teraz dostępne za pośrednictwem tej aplikacji, a także zostały dodane nowe narzędzia programistyczne, które zawierają API audio do strumieniowego przesyłania muzyki, radia i podcastów. Pandora jest już na pokładzie, a inni dostawcy prawdopodobnie będą również oferować swoje usługi już nie bawem.

Dedykowany App Store tylko dla Apple Watch

Mówiąc o aplikacjach, Apple dodał także App Store do Apple Watch, aby użytkownicy mogli łatwo instalować aplikacje innych firm, wyszukiwać aplikacje za pomocą Siri i przeglądać kategorie produktów aplikacji bezpośrednio na zegarku. Deweloperzy mogą również tworzyć aplikacje Apple Watch-only, stworzone do niezależnej pracy w Apple Watch, nie używając do tego systemu ani aplikacji na iOS, co jest pomocne w samodzielnym udostępnianiu aplikacji dla Apple Watch.

Znajduje się też nowa funkcja czasu taptycznego, w której zegarek zawibruje oraz wyświetli krótki wzór u góry godziny, aby poinformować Cię o nowej godzinie, lub możesz ustawić go, aby poinformował Cię co pół godziny. Możesz także alternatywnie wybrać dzwonek Taptic, który ostrzeże Cię głosowo.

Bycie zdrowym to priorytet

Zdrowie i sprawność to oczywiście wielka sprawa dla użytkowników Apple Watch, więc firma Apple dodała nową kartę Trendy w aplikacji Aktywność na iPhone'ie, która teraz daje użytkownikom długoterminowy wgląd w ich zachowanie podczas aktywności, aby pomóc im zrozumieć ich postępy.

Istnieje również aplikacja do śledzenia cyklu miesiączkowego - oczywiście zwana cyklem - która umożliwia kobietom rejestrowanie ważnych informacji związanych z ich cyklami miesiączkowymi oraz przeglądanie przewidywanego czasu dla następnego cyklu oraz dni płodnych za pomocą wygody swojego Apple Watch. Nowa funkcja śledzenia cyklu jest również dostępna w aplikacji Health na iPhone'a z systemem iOS 13.

Wszystkie dane dotyczące aktywności są nadal synchronizowane z telefonem iPhone, a dzięki watchOS 6 i iOS 13 można zobaczyć więcej informacji. W aplikacji Aktywność na telefonie iPhone pokaże teraz trendy aktywności. Porównują one twoje ostatnie poziomy aktywności z ogólną średnią, aby sprawdzić, czy radzisz sobie lepiej lub gorzej w kilku kategoriach. Ma to na celu zmotywowanie Cię do dalszego rozwoju i ulepszania swojego zdrowia, a także daje duży obraz twoich postępów.

Dzięki Shazam Siri na Apple Watch jest teraz w stanie zidentyfikować utwory tylko dla Ciebie, podając tytuł, artystę i okładkę albumu. Nalepki Animoji i Memoji, które utworzysz na iPhonie, będą teraz wyświetlane na Apple Watch, aby dostarczyć jeszcze więcej radości do wiadomości.

WatchOS6 umożliwia także Core ML, który teraz wykorzystuje Apple Neural Engine w Apple Watch Series 4, umożliwiając szybsze przetwarzanie danych wejściowych na urządzeniu. Oznacza to, że poza początkowym przyspieszeniem, po poznaniu pewnych nawyków użytkownika, wszystko może działać płynniej niż poprzednio.

Apple wypuści watchOS 6 jesienią obok iOS 13, iPadOS, macOS 10.15 Catalina i tvOS 13. Podobnie jak watchOS 5, będzie działał na każdym Apple Watch.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 07-06-2019 13:20

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl