Apple tymczasowo wyłącza aplikację Walkie-Talkie dla Apple Watch z powodu podsłuchu

Apple tymczasowo wyłączyło aplikację Walkie-Talkie dla Apple Watch z powodu błędu, który może pozwolić użytkownikom na podsłuchiwanie innych, informuje TechCrunch.

Firma wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że ​​została powiadomiona o luce i tymczasowo wyłączyła funkcjonalność Walkie-Talkie podczas opracowywania poprawki. Aplikacja Walkie-Talkie pozostanie zainstalowana na zegarkach Apple użytkowników, ale nie będzie działać, dopóki nie zostanie wdrożona poprawka.

Oświadczenie Apple:

Właśnie dowiedzieliśmy się o luce związanej z aplikacją Walkie-Talkie na Apple Watch i wyłączyliśmy tę funkcję, ponieważ musimy bardzo szybko naprawić problem z podsłuchem. Przepraszamy klientów za niedogodności i przywrócimy funkcjonalność tak szybko, jak to będzie możliwe. Chociaż nie zdajemy sobie sprawy z wykorzystania luki w zabezpieczeniach wobec klienta, ponieważ do jego wykorzystania wymagane są określone warunki i sekwencje zdarzeń, bardzo poważnie traktujemy bezpieczeństwo i prywatność naszych klientów. Doszliśmy do wniosku, że wyłączenie aplikacji było właściwym kierunkiem działania, ponieważ ten błąd może pozwolić komuś na podsłuch przez iPhone'a innego klienta bez jego zgody. Ponownie przepraszamy za ten problem i niedogodności. Walkie-Talkie zadebiutował jesienią ubiegłego roku w watchOS 5 i pozwala użytkownikom łatwo komunikować się ze sobą za pomocą głosu bezpośrednio z zegarka za pomocą funkcji push-to-talk.

Jak wskazuje TechCrunch, problem przypomina poważny błąd jaki miał miejsce w aplikacji FaceTime wykryty na początku tego roku, który mógł umożliwić dzwoniącym usłyszenie dźwięku użytkownika bez akceptacji z jego strony połączenia. W tym scenariuszu Apple również zdalnie wyłączył aplikację FaceTime po wykryciu problemu i wypuścił awaryjną poprawkę półtora tygodnia później jako część systemu iOS 12.1.4.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 11-07-2019 13:00

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl