Apple w dniu dzisiejszym wydało szóstą już betę systemu iOS dla deweloperów

Apple wypuściło szóstą wersję beta iOS 13 i iPadOS dla programistów do celów testowych, tydzień po opublikowaniu piątej wersji beta i ponad miesiąc po ujawnieniu nowego systemu operacyjnego na Worldwide Developers Conference.

Zarejestrowani programiści będą musieli pobrać specjalny profil przeznaczony dla bety iOS 13 i iPadOS z Centrum dla programisty Apple. Czwartą Betę, podobnie jak wcześniejsze bety, można pobrać bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego profilu.

Apple podzieliło iOS 13 i iPadOS na osobne aktualizacje w 2019 r., Jeden przeznaczony dla iPhone'a, a drugi dla iPada. iPadOS jest niemal identyczny z iOS 13, choć istnieją pewne funkcje specyficzne dla iPada, takie jak nowe możliwości wielozadaniowości. W większości te dwa systemy operacyjne mają jednak te same funkcje.

iOS 13 to ogromna aktualizacja z długą listą nowych funkcji. Prawdopodobnie najbardziej zauważalną zmianą skierowaną na zewnątrz jest systemowy tryb ciemny, który zmienia cały wygląd systemu operacyjnego z jasnego na ciemny, przyciemniając wszystko od elementów systemu do aplikacji.

Firma Apple przeprojektowała też aplikacje Zdjęcia, wprowadzając nową kartę Zdjęcia, która ujawnia całą bibliotekę Zdjęć i pokazuje wybrane wydarzenia według dni, miesięcy lub lat, a także ulepszone narzędzia do edycji zdjęć.

Po raz pierwszy możesz edytować wideo bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia, przycinać, obracać, stosować filtry oraz dostosowywać oświetlenie i kolor. Dostępny jest także nowy efekt oświetlenia High-Key Mono, a dla oświetlenia portretowego można regulować intensywność.

Ponad to znajduje się mniej natrętny tom HUD, nowa aplikacja Find My, która łączy Find My iPhone oraz Find My Friends, pozwala ona śledzić urządzenia nawet bez połączenia LTE lub WiFi.

Funkcja logowania za pomocą Apple (jeszcze nie aktywna) zapewni wygodny i bezpieczny sposób logowania się do aplikacji i stron internetowych, stanowiąc alternatywę dla opcji logowania na Facebooku i Google. Apple może nawet generować losowe adresy e-mail jednorazowego użytku, dzięki czemu nie będzie trzeba podawać swoich prawdziwych informacji aplikacjom i stronom internetowym.

Mapy wyposażone są w nowy tryb „Look Around” na poziomie ulicy oraz funkcję Kolekcji do tworzenia list miejsc, przypomnienia zostały całkowicie zmienione, aby uczynić je bardziej funkcjonalnymi, istnieje opcja profilu w Wiadomościach wraz z nowymi naklejkami Memoji i Animoji, no i Siri został wyposażony o nowy głos, niestety nie polski.

Prócz wymienionych zmian, mamy jeszcze kilka unowocześnień. CarPlay w iOS 13 został zmieniony dzięki nowemu wyglądowi, wiele zestawów AirPods (lub Powerbeats Pro) można podłączyć do tego samego telefonu, aby móc dzielić się muzyką z przyjacielem, Siri na HomePod może wykryć wiele głosów dla obsługi wielu użytkowników, no i HomePod obsługuje również Handoff.

W systemie iOS 13 pojawia się mnóstwo dodatkowych nowych funkcji i zmian, a dla pełnego podsumowania tego, czego możesz się spodziewać, powinniście zapoznać się z naszymi wcześniejszymi artykułami na portalu blindiphone.pl. Każda nowa wersja beta wprowadza nowe funkcje i zmiany w systemie iOS 13, na przykład w trzeciej wersji beta wprowadzono opcję korekcji uwagi FaceTime, zmiany w widoku podzielonym, aby uczynić go bardziej oczywistym, teraz mamy jasność, które okno jest wywoływane.

Okres testowania wersji beta pozwoli Apple opracować błędy przed oficjalnym wydaniem iOS 13 i iPadOS, a także pozwoli programistom tworzyć podwaliny pod funkcje iOS 13 i iPadOS w swoich aplikacjach przed oficjalną wersją, która pojawi się jesienią.

Bety dla publicznej grupy testerów będą dostępne najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym tuż po godzinie 19 naszego czasu.

Autor: Dorota Wrońska, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 07-08-2019 23:39

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl