Apple Blokuje baterie iPhone, w celu wymiany jej przez nieautoryzowane serwisy

Wiadomo jest nie od dziś, iż Apple jest przeciwne naprawom stron trzecich. Wcześniej firma przyznała się nawet do tego, że układ T2 w komputerach Mac został również stworzony, aby zniechęcać do napraw stron trzecich. Apple przytoczyło powody tego typu działań, przede wszystkim miały one na celu wprowadzić lepsze bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko oszustwa.

Zrozumiałe jest, że niczego niepodejrzewający ludzie mogą zostać oszukani poprzez gorsze naprawy, które są zazwyczaj tańsze niż usługi Apple.

Jednak jak już wiadomo, nawet i firmę Apple warsztaty takie jak iFixIt oskarżyły o monopolizację usług posprzedażowych. W dniu dzisiejszym dowiadujemy się, iż Apple podobno aktywowało blokadę oprogramowania baterii iPhone'a, aby utrudnić również nieoficjalne jej wymiany.

Według raportu iFixit, wydaje się, że celowo dodano funkcję, w której wymienne baterie pozbawione mikrokontrolera Texas Instruments są unikalne, oznacza to jedynie, iż klucz uwierzytelniający Apple nie może udostępniać użytkownikom ważnych danych dotyczących stanu baterii. Innymi słowy, dane o stanie baterii nie są pokazywane użytkownikom ani podmiotom zajmującym się naprawami. Zawiera on również dane dotyczące maksymalnej pojemności i maksymalnej wydajności. Ponadto użytkownicy otrzymują wskaźnik usługi, który informuje ich o konieczności skontaktowania się z autoryzowanym serwisem naprawy.

Dodatkowo nawet oficjalne baterię od Apple nie będą działać poprawnie, dopóki nie zostaną zweryfikowane przez firmę lub autoryzowany serwis. Na przykład wyobraź sobie, że masz samochód z włączoną kontrolką silnika, którą można wyłączyć tylko wtedy, gdy otrzymasz usługę od oficjalnego dealera;, wszelkie inne naprawy samochodu u lokalnego mechanika nic tutaj nie pomogą

W szczególności funkcja ta została wprowadzona do iPhone XR, iPhone XS i XS Max, dotyczy to modeli, które posiadają najnowszą wersję iOS 12 oraz 13. Naszym zdaniem nie jest to dobre posunięcie firmy, ponieważ należy pamiętać o tym, że Apple w przyszłości już miało pozwy dotyczące celowego obniżania wydajności urządzeń iPhone. Również i w tym przypadku firma zastosowała tego typu rozwiązanie tylko po to, aby zmusić swoich klientów do płacenia pieniędzy autoryzowanym serwisom za wykonanie usługi wymiany baterii nie dając im innej alternatywy.

Niektórzy klienci znający się na elektronice sami wymieniali sobie takową baterię kupując oryginalną od Apple. Niestety od teraz nie będą już mieli oni takiej możliwości.

Autor: Dorota Wrońska, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 08-08-2019 15:02

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl