TrendForce: 16-calowy MacBook Pro trafi na półki jeszcze tej jesieni

Mówi się, że 16-calowy MacBook Pro firmy Apple zostanie wydany w trzecim kwartale, czyli wczesną jesienią, według tajwańskiej firmy badawczej TrendForce.

Fragment komunikatu prasowego TrendForce na temat udziału w rynku notebooków: Według prognozy na 3Q dla dostaw notebooków popyt na Chromebooki utrzymuje się na wysokim poziomie dzięki okresowi powrotu do szkoły; jednocześnie możemy spodziewać się, iż nowe produkty trafią na półki, takie jak 16-calowy MacBook Apple, produkty Dell o proporcjach 16:10, laptop z podwójnym ekranem Asusa, a także różne laptopy do gier o coraz większym popycie. Raport opisuje notebooka jako 16-calowego MacBooka, ale najprawdopodobniej odnosi się to do 16-calowego MacBooka Pro, którego premierę również zapowiadały inne raporty.

TrendForce to co najmniej piąte źródło, które twierdzi, że 16-calowy MacBook Pro pojawi się jesienią, wraz z analitykiem TF International Securities Ming-Chi Kuo, analitykiem IHS Markit Jeff Lin, DigiTimes i dziennikiem ekonomicznym, ale raporty są sprzeczne o termin jego wydania, wrzesień lub październik.

Jesienią Apple zazwyczaj przedstawia nowe komputery Mac w październiku. Firma była gospodarzem wydarzeń medialnych na Maca lub iPada w październiku w ciągu pięciu z ostatnich siedmiu lat, w tym w 2016 i 2018 roku, co pozwoliło jej skoncentrować się na iPhonie, Apple Watch, a czasem Apple TV i akcesoriach podczas wrześniowej imprezy.

Według Ming-Chi Kuo 16-calowy MacBook Pro będzie miał zupełnie nowy wygląd, w tym bardziej niezawodną klawiaturę mechanizmu nożycowego. Mówi się również, że notebook będzie miał węższe ramki, dzięki którym 16-calowy wyświetlacz zmieści się w notebooku o podobnej wielkości fizycznej, jak obecny model 15-calowy.

Tymczasem Jeff Lin uważa, że ​​16-calowy MacBook Pro będzie posiadał rozdzielczość 3072 x 1920 i będzie zasilany procesorami Intel Lake Coffee Refresh 9. generacji, co sugeruje, że notebook będzie można konfigurować z maksymalnie 8-rdzeniowym procesorem Core i9, czyli tak jak w przypadku najnowszych 15-calowych MacBooków Pro.

W zeszłym roku Apple zorganizowało wydarzenie na Maca i iPada Pro 30 października, więc możemy być świadkami za dwa lub trzy miesiące premiery nowego 16-calowego MacBooka Pro.

Autor: Dorota Wrońska, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 08-08-2019 21:35

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl