Parallels Desktop 15 przełącza się na Apple Metal Graphics API, zyskuje Sidecar, pęk kluczy oraz obsługę przeciągnij i upuść

Firma Parallels ogłosiła dziś wersję 15 swojego oprogramowania do wirtualizacji pulpitu dla komputerów Mac, oferując obsługę DirectX 11 za pośrednictwem Apple Metal, natywną obsługę Sidecar w macOS Catalina i kilka innych ulepszeń.

Parallels Desktop 15 to pierwsza iteracja wieloplatformowego oprogramowania obsługującego DirectX 11 przy użyciu przyspieszanego sprzętowo interfejsu API metalowej grafiki Apple.

Przejście na Metal powinno przynieść zauważalny wzrost wydajności - Parallels twierdzi, że renderowanie grafiki 3D jest nawet o 15 procent szybsze, podczas gdy aplikacje Microsoft Office powinny uruchamiać się nawet o 80 procent szybciej.

Ulepszona obsługa grafiki zwiększa również liczbę aplikacji Windows, które użytkownicy mogą uruchamiać na komputerze Mac, takie jak na przykład Autodesk 3ds Max 2020, Lumion, ArcGIS Pro i Master Series.

W międzyczasie gracze mogą spodziewać się szybszego uruchamiania swoich ulubionych tytułów, takich jak FIFA 19, Age of Empires Definitive Edition, Fallout 4, Madden NFL 19, Crysis 3 i Mark of the Ninja: Remastered.

Po uruchomieniu macOS Catalina jesienią obsługa Sidecar firmy Parallels oznacza, że ​​użytkownicy będą mogli bezprzewodowo podłączyć iPada do komputera Mac, aby używać go jako drugiego wyświetlacza w systemie Windows. Istnieją również nowe opcje paska dotykowego dla Apple Pencil, w tym przełączanie między trybami pióra, gumki i myszy. Parallels twierdzi, że obsługa dodatkowych funkcji w Catalina jest obecnie w fazie rozwoju i zostanie wprowadzona w związku z wydaniem systemu macOS 10.15.

W szczególności oprogramowanie do wirtualizacji oferuje lepszą integrację z systemem macOS, na przykład możliwość korzystania z podglądów zrzutów ekranu w aplikacjach Windows oraz możliwość przeciągania obrazów z Safari, zdjęć i innych standardowych aplikacji Mac.

Ponadto Parallels Desktop 15 obsługuje nową kategorię urządzeń Bluetooth, umożliwiając użytkownikom podłączenie kontrolera Xbox One, klawiatury Logitech Craft, IRISPen, niektórych urządzeń IoT (takich jak inteligentne urządzenia domowe i inteligentne zespoły) i innych. Istnieje również obsługa technologii Bluetooth Low Energy, dzięki czemu można uruchomić grę Xbox na maszynie wirtualnej z systemem Windows 10.

obsługa menu Udostępnij w Finderze jest teraz dostępna w dodatkowych miejscach, dzięki czemu możliwe jest wysyłanie plików z systemu macOS za pomocą aplikacji e-mail dla systemu Windows, a także obsługa pęku kluczy, oferująca szybsze logowanie do stron internetowych i aplikacji w systemie Windows. Bardziej wyczerpująca lista zmian i ulepszeń w Parallels Desktop 15 jest dostępna na stronie producenta oprogramowania.

Parallels Desktop 15 wymaga systemu operacyjnego macOS Mojave lub nowszego i można go kupić za jednorazową opłatą w wysokości 99,99 USD, a bardziej rozbudowane wersje Pro i Business dostępne są za 99 USD rocznie.

Użytkownicy starszych wersji Parallels Desktop (w tym wersje Pro i Business Edition) mogą dokonać aktualizacji do najnowszej wersji za 49,99 USD, podczas gdy studenci ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec i Wielkiej Brytanii mają dostęp do obniżonej ceny Student Edition. Dostępna jest również 14-dniowa wersja próbna pakietu do wirtualizacji.

Autor: Dorota Wrońska, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 13-08-2019 12:29

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl