macOS Catalina może sprawić problem dla tych osób, które korzystały z iTunes do obsługi plików XML

macOS Catalina eliminuje aplikację iTunes na rzecz nowych aplikacji Muzyka, TV i Podcasty, ale brak iTunes wpłynie na DJ-ów, którzy polegali na oprogramowaniu, informuje The Verge.

Wraz z iTunes, Apple usuwa też obsługę metody, z której korzystało wielu programistów, aby uzyskać dostęp do plików list odtwarzania XML, które pozwalały użytkownikom na dostęp do ich bibliotek muzycznych iTunes.

DJ-e ​​dość często do tej pory korzystali z obsługi plików XML do sortowania utworów na listy odtwarzania i do przesyłania danych między aplikacjami, do tej pory osoby te używali także oprogramowania iTunes do „Udostępniania biblioteki iTunes Library XML innym aplikacjom”. Nowa aplikacja Muzyka zaimplementowana w najnowszej wersji MacOS korzysta jednak z nowego, bardziej nowoczesnego formatu biblioteki, który nie jest zgodny z XML.

Żeby było jasne, programiści nadal mają dostęp do Muzyki na Macu, ale obsługa plików XML nie jest już dostępna w macOS Catalina, by biblioteka XML stała się ponownie dostępna, programiści muszą zaktualizować swoje aplikacje, aby skorzystać z nowych metod, które są kompatybilne z bibliotekami muzycznymi na Macu. Wielu programistów aplikacji dla DJ-ów właśnie to robi, ale klienci korzystający z nieobsługiwanej aplikacji XML powinni nadal używać systemu macOS Mojave do czasu wdrożenia aktualizacji przez programistów.

Rozmawialiśmy z Michaelem Simmonsem z Algoriddim, twórcą aplikacji djay Pro, który przedstawił nam więcej informacji na temat tego problemu, wskazując na poprzedni raport opisujący, w jaki sposób Apple uruchomiło oficjalny zestaw SDK do zapewnienia programistycznego dostępu do bibliotek muzycznych użytkowników za pomocą uruchomienia iTunes 11 kilka lat temu. Aplikacje takie jak djay Pro, które wcześniej zostały przeniesione do zestawu SDK, nie będą miały problemów z dalszą integracją z bibliotekami muzycznymi w macOS Catalina.

Twórcy aplikacji, którzy nadal polegali na wcześniejszej nieudokumentowanej integracji XML i nie aktualizowali swoich aplikacji na czas, muszą teraz ostrzegać swoich klientów, że ich aplikacje nie będą mogły uzyskać dostępu do swoich bibliotek muzycznych po aktualizacji do Catalina. Firmy takie jak Serato i Native Instruments ostrzegły swoich użytkowników przed aktualizacją do macOS Catalina, chociaż Native Instruments ma już publiczną wersję beta swojej aplikacji Traktor Pro, która będzie wspierać Catalinę.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 08-10-2019 00:46

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl