Intel wprowadza nowe chipsety Xeon W-2200, które mogą być odpowiednie dla odświeżonego komputera iMac Pro

Firma Intel wypuściła dziś nowe układy W-2200 Cascade Lake-X Xeon, które potencjalnie nadają się do nowego iMaca Pro, pod warunkiem, że Apple odświeży maszynę w najbliższej przyszłości.

W tej chwili Apple używa niestandardowych układów Intel Xeon-W w swoich modelach iMac Pro, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby firma zaczęła używać standardowej wersji układów Weon-X00 Xeon lub wersji niestandardowej.

W nowych układach W-2200 znajduje się do 18 rdzeni z obsługą AVX 512, a także do 48 linii PCIe, Turbo Boost Max 3.0 i akceleracja AI (Intel Deep Learning Boost) do efektów wizualnych, grafiki ruchomej, renderowania 3D i wiele więcej. Nowe układy są podobne do układów Intel X-Series, jednak nowe procesory Intel vPro obsługują do 1 TB ECC RAM, VROC i RAS (niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania).

Według Intela, jego nowe układy oferują 2x szybsze renderowanie architektury 3D, 97% szybszą edycję wideo 4K i 2.1x szybsze czasy kompilacji gier.

Kolejnym istotnym faktem wartym odnotowania jest cena nowych układów, ponieważ firma Intel wprowadza nową, bardziej przystępną strukturę cenową dla zaktualizowanych układów, obniżając ceny nawet o prawie 50 procent w porównaniu do układów Xeon poprzedniej generacji. Obniżki cen mogą obniżyć koszty przyszłych modeli iMac Pro, jeśli Apple przekaże te oszczędności konsumentom.

Apple wypuściło iMaca Pro w 2017 roku i od tego czasu go nie aktualizuje, dlatego należałoby już go odświeżyć. Nie ma plotek mówiących, że firma planuje uaktualnić swoją linię urządzeń komputerów stacjonarnych w tym roku, jednak często jest tak, iż plotki o odświeżonych modelach się nie pojawiają, a mimo to możemy w niedalekiej przyszłości ujrzeć nową serię komputerów Mac, więc zaktualizowane procesory i inny sprzęt mogą nadal pojawić się w nowych modelach jeszcze w tym roku.

Intel twierdzi, że nowe układy Xeon W-2200 będą dostępne w sprzedaży od listopada.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 08-10-2019 01:02

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl