Apple informuje, że udostępnianie folderów w iCloud w macOS Catalina pojawi się „tej wiosny”

Według pewnej strony internetowej Apple opóźniło wprowadzenie udostępniania folderów w iCloud w macOS Catalina aż do wiosny 2020 roku.

Kluczowa funkcja przechowywania w chmurze będzie na pewno fantastyczną opcją, która pozwoli użytkownikom na udostępnianie folderów na dysku iCloud innym użytkownikom Apple za pośrednictwem prywatnego łącza.

Funkcja ta po raz pierwszy pojawiła się we wczesnych wersjach beta iOS 13, jednak później została wycofana przed oficjalną wersją systemów na iPhone'y i iPady, które zostały wydane w zeszłym miesiącu zewzględu na wszelkie problemy, które pojawiały się podczas testów. Zgodnie z oczekiwaniami, Udostępnianie folderów iCloud nie dotarło również do komputera Mac. System macOS Catalina został wydany w oficjalnej wersji w poniedziałek.

We wczesnych wersjach beta systemu macOS Catalina kliknięcie prawym przyciskiem myszy folderu na iCloud Drive ujawniało podmenu, które pozwoliło wygenerować prywatny link do folderu i udostępnić go za pośrednictwem AirDrop, Wiadomości, Poczty lub osobom z twoich kontaktów.

Każdy, kto otrzymał link, mógł uzyskać dostęp do folderu na iCloud Drive, dodawać nowe pliki i być na bieżąco z najnowszymi wersjami plików.

Na stronie z funkcjami na temat systemu macOS Catalina Apple informuje, że udostępnianie folderów na iCloud Drive będzie dostępne „wiosną przyszłego roku”. Natomiast na stronie z funkcjami na temat systemu iOS 13 Apple twierdzi, że ta funkcja pojawi się też na iPhone'ach i iPadach, jednak nastąpi to nie co „później, jesienią przyszłego roku, chociaż nadal nie jest jasne, czy Apple po prostu nie zaktualizowało strony, aby odzwierciedlić przedłużone opóźnienie. Tak czy inaczej najnowsza wersja iOS 13.2 beta 1 nadal nie obsługuje tej funkcji.

Na obecnym etapie możliwe jest udostępnianie tylko pojedynczych plików na iCloud Drive, co stawia go w znacznej niedogodności w porównaniu z konkurencyjnymi usługami przechowywania w chmurze, takimi jak Google Drive i Dropbox, które od lat posiadają funkcje udostępniania folderów.

Jeśli nadal chcesz używać iCloud do udostępniania wielu plików, możesz spróbować udostępnić skompresowany plik zip zawierający kilka plików lub utworzyć plik sparseimage za pomocą Narzędzia dyskowego i umieścić w nim pliki do udostępniania przez icloud. W przeciwnym razie sugerowana jest na razie alternatywna usługa w chmurze.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 08-10-2019 12:59

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl