Porównanie aparatów: iPhone 11 Pro Max kontra Samsung Galaxy Note 10+

Samsung Galaxy Note 10+, najnowszy flagowy produkt firmy, został zaprezentowany zaledwie miesiąc przed iPhone'em 11 i iPhonem 11 Pro, i jest on jednym z głównych konkurentów dla najnowszych urządzeń Apple iPhone.

Oba smartfony mają konfiguracje aparatu z potrójnym obiektywem, więc pomyśleliśmy, że porównamy jakość aparatu iPhone'a 11 Pro Max z jakością aparatu Galaxy Note 10+, aby sprawdzić, który z nich wypada lepiej.

IPhone 11 Pro Max ma 12-megapikselowe teleobiektywy, obiektywy szerokokątne i ultraszerokokątne. Galaxy Note 10+ ma tę samą ogólną konfigurację obiektywów, jednak posiada on 12-megapikselowy teleobiektyw, 12-megapikselowy obiektyw szerokokątny i 16-megapikselowy obiektyw ultraszerokokątny, więc wygrywa, jeśli chodzi o megapiksele ultra-szerokokątnego obiektywu.

Jeśli chodzi o jakość zdjęć, oba te aparaty mogą robić niesamowite zdjęcia, a duża wariancja będzie zależeć od osobistych warunków fotografowania, w tym obiektu, oświetlenia i innych czynników, jednak należy pamiętać o kilku różnicach .

Wygląda na to, że Galaxy Note 10+ przesadza z pasemkami, rozmywa zdjęcia i prześwietla je w niektórych sytuacjach, podczas gdy iPhone 11 Pro Max tego nie robi. Galaxy Note 10+ ma również tendencję do przesycania zdjęć, podczas gdy iPhone 11 Pro Max oferuje bardziej realistyczne kolory.

Niektórzy ludzie wolą to niewielkie przesycenie i jaśniejsze jasne obszary, które może wytworzyć urządzenie Samsung, nawet jeśli zdjęcie nie jest tak dokładne, obszar, który widzisz przed sobą podczas wykonywania zdjęcia również pozostawia wiele do życzenia. Możesz oczywiście zmniejszyć nasycenie w przetwarzaniu końcowym zdjęć w Galaxy Note 10+ lub zwiększyć je w przypadku zdjęć wykonanych za pomocą iPhone'a 11 Pro Max, jednak w niektórych przypadkach może się zdarzyć tak, że kolory mogą wyglądać nieco bardziej intensywnie na Galaxy Note 10+ .

Chociaż Galaxy Note 10+ ma wyższy megapikselowy ultraszerokokątny aparat niż iPhone 11 Pro Max, tak naprawdę nie powoduje to, że zdjęcia wykonywane smartfonem firmy Samsung są lepsze. Jakość wydaje się podobna między tymi dwoma urządzeniami, naszym zdaniem jednak w przypadku iPhone 11 Pro Max w nowym ultra szerokokątnym czujniku brakuje niektórych ulepszonych funkcji, które posiada szerokokątny aparat, takich jak niższy otwór, większy czujnik, optyczna stabilizacja obrazu, oraz brak jest też wsparcia dla trybu nocnego.

Tak więc, podczas gdy ultra-szerokokątny aparat pozwala uzyskać wspaniałe, szerokie ujęcia krajobrazów, architektury i ludzi, naszym zdaniem najlepiej nadaje się on wtedy, kiedy mamy lepsze warunki oświetlenia, tak samo jest również w przypadku ultra-szerokokątnego obiektywu Samsunga.

Note 10+ i 11 Pro Max oferują tryb nocny do robienia zdjęć przy słabym świetle, no i tutaj oba modele wykonują świetną robotę w złych warunkach oświetleniowych za pomocą tej funkcji. Upodobanie Galaxy Note 10 + do prześwietlenia może w niektórych sytuacjach dać jaśniejsze ujęcia w nocy, ale nie zawsze jest to pożądany efekt. Tryb nocny na iPhonie 11 Pro Max został zaprojektowany tak, aby była pewność, że zdjęcie nocne będzie wykonywane w słabych warunkach świetlnych, dzięki temu naszym zdaniem smartfon firmy Apple wygrywa w tym pojedynku bez apelacyjnie.

Samsung oferuje również funkcję Live Focus, zaprojektowaną tak, aby oferować regulowany efekt rozmycia tła na żywo dla zdjęć zarówno z kamery przedniej jak i z tylnej, podczas gdy iPhone oferuje tryb portretowy. Oba są podobne i zostały ulepszone w stosunku do smartfonów poprzedniej generacji każdego producenta. Wykrywanie krawędzi również jest lepsze niż kiedykolwiek, rozmycie tła także zostało poprawione, reasumując, naszym zdaniem trudno jest wybrać zwycięzcę w tej kategorii.

Jeśli chodzi o wideo, oba smartfony generowały imponujący materiał 4K przy 60 klatkach na sekundę, chociaż uważamy, iż 11 Pro Max ma lepiej usytuowane funkcje automatycznej stabilizacji bez konieczności zagłębiania się w ustawienia.

Oba smartfony mają także podobną specyfikacje, jeśli chodzi o kamerę przednią. IPhone 11 Pro Max ma 12-megapikselowy przedni obiektyw, podczas gdy Galaxy Note 10+ został wyposażony w 10-megapikselowy przedni obiektyw. Tutaj należy wyjaśnić, dlaczego naszym zdaniem obie te kamery są do siebie bardzo zbliżone. Dzieje się tak, ponieważ - w powiększonych ujęciach (istnieje teraz możliwość powiększania i pomniejszania), zdjęcia, które domyślnie otrzymujesz, to siedem megapikseli. Aby uzyskać pełną rozdzielczość 12 megapikseli, musisz użyć trybu pomniejszonego.

Jeśli chodzi o jakość, przedni aparat Galaxy Note 10+ wydaje się być nieco ostrzejszy niż iPhone 11 Pro Max, z większą ilością szczegółów, podczas gdy iPhone 11 Pro ma lepszą dokładność kolorów. Czasami Galaxy Note 10+ może być nieco zbyt ostry dla niektórych osób, więc preferencja między nimi sprowadza się do tego, jak wyostrzone chcesz mieć selfie.

Oczywiście iPhone 11 Pro Max został wyposażony w funkcje Face ID do uwierzytelniania biometrycznego twarzy 3D, z którym Note 10+ nie może się równać. Oferuje on co prawda funkcje skanowania tęczówki oka i rozpoznawania twarzy, ale żadna z nich nie jest wystarczająco bezpieczna, aby służyć jako jedyna metoda uwierzytelniania na przykład podczas płatności, dlatego smartfon Samsunga nadal oferuje znany wszystkim czujnik odcisków palca.

Jeśli chodzi o nasze końcowe podsumowanie, zarówno iPhone 11 Pro Max, jak i Galaxy Note 10+ są w stanie tworzyć niesamowite, wyraźne zdjęcia, które często mogą konkurować z tym, co w dzisiejszych czasach wymagane jest w przypadku dedykowanych aparatów. Żaden ze smartfonów nie jest wyraźnie lepszy pod tym kontem, także wybór między tymi modelami najprawdopodobniej sprowadzać się będzie głównie do preferencji platformy, ponieważ część ludzi woli system Android, natomiast druga część system iOS. Pod względem zdjęć oraz filmów wideo, oba modele stoją na bardzo zbliżonym do siebie poziomie.

To powiedziawszy, Galaxy Note 10+ wydaje się lepszy dla tych, którzy wolą bardziej nasycony, bogaty w kolory obraz i przesadne podświetlenia, podczas gdy iPhone 11 Pro Max wydaje się być lepszy w wytwarzaniu kolorów i oświetlenia, które są bardziej realistyczne.

A waszym zdaniem który smartfon jest lepszy? Wybralibyście iPhone 11 Pro Max, czy Samsunga Galaxy Note 10 plus? Zachęcam do wygłaszania opinii na naszych grupach opartych o aplikacje Whatsapp pod nazwą iPhone oraz Blind System. Ewentualnie możecie użyć metody alternatywnej kontaktując się z naszą administracją. W tym celu należy kliknąć w zakładkę kontakt, która znajduje się w górnej części portalu blindiphone.pl.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 08-10-2019 15:16

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl