Niektórzy programiści zgłaszają problemy, które są związane z przenoszeniem aplikacji z iPada na komputery Mac za pomocą Catalyst

Jedną z największych nowych funkcji macOS Catalina dla programistów jest Mac Catalyst - początkowo znany jako Project Catalyst - według którego przenoszenie aplikacji z iPada na Maca jest tak proste, jak zaznaczenie pola w Xcode.

Jak się jednak okazało, potrzeba więcej pracy, aby aplikacje z iPada naprawdę przypominały natywne aplikacje na komputerach Mac, a Mark Gurman z Bloomberg z kolei donosi, że niektórzy programiści napotykali „kilka problemów” z Catalyst.

Na przykład raport twierdzi, że James Thomson musiał wykonać więcej pracy, niż się spodziewał, aby jego popularna aplikacja kalkulator PCalc przeznaczona na iPada działała też dobrze na komputerach Mac. Thomson powiedział, że wersja na Maca początkowo „wyglądała jak aplikacja na iPada unosząca się na większym ekranie Maca”, więc musiał on przeprojektować znaczną część interfejsu użytkownika.

Thomson dodał również, że niektóre starsze komputery Mac mają problemy z obsługą aplikacji opartych na Catalyst, które korzystają z wysokiej jakości środowiska graficznego 3D SceneKit firmy Apple.

Lukas Burgstaller, twórca czytnika RSS Fiery Feeds na iPada, również „napotkał na różnego rodzaju przeszkody”, próbując dostosować aplikację z iPada do interfejsu Mac za pomocą Catalyst, ale w tym przypadku raport nie wspomina o konkretnych problemach, z którymi się borykał.

Jeśli chodzi o konsumentów, raport zauważa, że ​​Catalyst powoduje, iż użytkownicy są zmuszeni płacić dwukrotnie za tę samą aplikację, zarówno na system iPadOS jak i na macOS.

„Jako użytkownik nie chcę płacić ponownie za samą aplikację” - powiedział dla portalu Bloomberg znany programista Steven Troughton-Smith. „Jako programista nie chcę, aby użytkownicy byli zmuszeni podejmować takie decyzję”.

Troughton-Smith poruszył niektóre problemy, z którymi borykają się programiści Catalyst, zauważając, że wersje niektórych aplikacji na komputery Mac nie mogą ukryć kursora myszy podczas odtwarzania wideo lub mogą mieć problemy z nagrywaniem wideo, przewijaniem dwoma palcami lub używaniem klawiatury i trybu pełnoekranowego podczas odtwarzania wideo.

Raport dodaje, że dwie nadchodzące aplikacje Catalyst, które pojawiały się na stronie Apple od czerwca, zostały w tym tygodniu usunięte, w tym aplikacja komiksu DC Universe i gra wyścigowa Asphalt 9. Nie jest jasne, czy aplikacje te na Maca nie są już planowane, czy też opóźniane, ewentualnie może być też tak, iż którykolwiek ze zgłoszonych problemów z Catalyst miał na tę decyzje jakikolwiek wpływ.

Według raportu Netflix potwierdził również, że nie planuje obecnie tworzenia aplikacji na komputery Mac przy użyciu Catalyst.

Mimo wszelkich niedogodności, Troughton-Smith wierzy, że Catalyst jest „przyszłością rozwoju aplikacji dla komputerów Mac” i jest pod wrażeniem wielu pierwszych aplikacji. Jego zdaniem na początku zawsze jest tak, iż dany projekt rodzi się w bólach.

Przypomnijmy, że system macOS Catalina został wydany w wersji oficjalnej w poniedziałek.

Aktualizacja: Gameloft twierdzi, że gra Asphalt 9 dla komputerów Mac stworzona dzięki Catalyst została „nieco opóźniona” w celu „dopracowania wrażeń” i zostanie ona wydana jeszcze w tym roku, tą samą informację podał później na swoim Twitterze Mark Gurman.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 09-10-2019 02:53

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl