Użytkownicy korzystający z aplikacji Lightroom i Photoshop mogą napotkać kilka drobnych błędów w systemie MacOS Catalina

Ci, którzy korzystają z Adobe Lightroom i Photoshop, mogą napotkać kilka drobnych błędów po aktualizacji do Cataliny, jednak większość z nich ma dość proste obejścia.

Po uruchomieniu Cataliny odkryto, że Photoshop i Lightroom Classic mają kilka nowych problemów ze zgodnością. Adobe zaleca czekanie na uaktualnienie do Cataliny, dopóki problemy nie zostaną rozwiązane, choć dla wielu użytkowników mogą one nie stanowić jakiegoś dużego problemu.

Photoshop

Photoshop 20.0.6 jest kompatybilny z macOS Catalina (10.15), ale pojawiło się kilka problemów ze zgodnością. Jeśli używasz Photoshopa do edycji lekkich zdjęć, prawdopodobnie nie będziesz mieć problemów z aktualizacją do Cataliny. Istnieją jednak pewne problemy, które obecnie oczekują na poprawki.

Największym problemem, na który natrafiło już wielu użytkowników, jest nazwanie plików podczas zapisywania. Jeśli korzystasz z Cataliny, zmiana formatu pliku nie zmienia rozszerzenia pliku. Oznacza to, że jeśli próbujesz zapisać plik, musisz ręcznie ustawić rozszerzenie zgodnie z nazwą pliku.

Wtyczki mają również problemy ze zgodnością. Większość użytkowników, którzy mają już zainstalowane wtyczki przed aktualizacją do Cataliny, nie powinni mieć problemu. Jeśli jednak korzystasz z Cataliny, a następnie próbujesz zainstalować nowe wtyczki, prawdopodobnie zobaczysz komunikat o błędzie: „nie można otworzyć wtyczki, ponieważ nie można zweryfikować jej integralności”. Adobe umieściło już wszelkie komunikaty na ten temat na swojej witrynie, w jaki sposób rozwiązać tego typu problemy za pomocą polecenia sudo w systemie MacOS Catalina.

Inne problemy zostały również odnotowane. ExtendScript Toolkit nie działa już na Catalinie, chociaż nie jest to błąd, ponieważ został on zastąpiony przez ExtendScript Debugger 1.1.0.

Kreator profili również nie działa, ponieważ jest on tylko 32-bitowy, ale Adobe twierdzi, że planuje zaktualizować go do wersji 64-bitowej.

Lightroom

Lightroom Classic 8.4.1 powinien współpracować z Cataliną, choć podobnie jak Photoshop, ma kilka osobliwych problemów oczekujących na poprawki.

Funkcja Tether Lightrooma nie wykrywa aparatów Nikon, jeśli są one podłączone do komputera z systemem Catalina po wybraniu „Rozpocznij przechwytywanie tether”. Obejście tego problemu jest dość proste: upewnij się poprostu, że aparat Nikon jest włączony przed rozpoczęciem przechwytywania.

Podobnie jak w Photoshop, Len Profile Creator nie działa na Catalinie, ponieważ jest to narzędzie 32-bitowe. Adobe pracuje obecnie nad aktualizacją do wersji 64-bitowej.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 09-10-2019 03:09

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl