Linksys Aware wykorzystuje siatkową sieć Wi-Fi do śledzenia ruchu w domu

Linksys wprowadził nową funkcję nadzoru dla swoich routerów Wi-Fi o nazwie Linksys Aware, subskrypcję, która może pozwolić niektórym routerom Velop na wykrywanie ruchu za pomocą sygnałów Wi-Fi, wysyłając powiadomienia do właściciela domu, gdy zostanie wykryta aktywność.

Usługa Linksys Aware, oferowana przez aplikację Linksys Smart WiFi na system iOS, wykorzystuje istniejącą sieć Wi-Fi „Intelligent Mesh” produkowaną przez routery Velop Tri-Band AC2200 do wykrywania ruchu ciał w domu. Po wykryciu ruchu przez system użytkownik może zostać powiadomiony za pomocą powiadomienia z aplikacji, które ostrzeże go o tym, co dzieje się w domu, gdy go nie ma.

Linksys nie wyjaśnia, jak działa system, ale prawdopodobnie robi coś więcej niż wykrywanie obecności innych urządzeń emitujących sygnały Wi-Fi, takich jak iPhone w kieszeni osoby. Biorąc pod uwagę zastosowanie sieci kratowej, jest prawdopodobne, że technologia monitoruje zmiany w odbiorze sygnału Wi-Fi, na które wpływa duża masa ruchomej wody wpływającej na radio, na przykład człowieka.

Chociaż może zapewnić pewną formę bezpieczeństwa w domu bez pomocy kamer lub pełnego alarmu przeciwwłamaniowego, Linksys proponuje wtórne wykorzystanie systemu w zapewnieniu zdalnej opieki dla osób starszych. Linksys Aware może również dostarczać dane historyczne przez okres do 60 dni, a statystyki można przeglądać co godzinę, codziennie i co tydzień.

Poziom czułości można regulować w aplikacji, aby uwzględnić domy z grubszymi ścianami, szerszą siecią kratową lub aby zapobiec fałszywym powiadomieniom poprzez ruch domowych zwierząt.

Linksys Aware jest dostępny do użytku na routerze Velop Tri-Band AC2200, który jest sprzedawany w zestawach jedno-, dwu- i trzy-pakietowych, z możliwością rozszerzenia na inne routery mesh firmy w przyszłości. Sama funkcja jest bezpłatna przez pierwsze 90 dni, a następnie kosztuje 2,99 USD miesięcznie lub 24,99 USD rocznie.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 09-10-2019 14:17

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl