Smartfony z Androidem powinny podążać za iPhone'em dzięki technologii Ultra Wideband od końca tego roku

Według analityków Barclays, idąc śladami iPhone'a 11 i iPhone'a 11 Pro, pierwsze smartfony z Androidem z technologią Ultra Wideband zostaną wypuszczone jeszcze w 2020 roku.

W notatce badawczej uzyskanej przez MacRumors analitycy stwierdzili, że smartfony z Androidem zostaną wyposażone w zintegrowany układ Ultra Wideband, NFC i Secure Element, wprowadzony w zeszłym roku przez holenderskiego producenta układów NXP Semiconductors. Nie jest jeszcze jasne, które smartfony z Androidem najpierw zastosują Ultra Wideband, ale Samsung dołączył do konsorcjum z NXP w zeszłym roku, aby pomóc w rozwoju tej technologii.

W komunikacie prasowym z ubiegłego roku NXP poinformowało, że Ultra Wideband da urządzeniom mobilnym kilka nowych i interesujących możliwości, takich jak możliwość odblokowania drzwi samochodu, gdy urządzenie znajdzie się w pobliżu pojazdu, potencjalnie przywidując funkcję, która może być nam przydatna na daną chwilę.

„Dzięki SR100T urządzenia mobilne będą mogły komunikować się ze skonfigurowanymi drzwiami pojazdów, punktami wejścia i innymi produktami, aby je otworzyć, gdy tylko smartfon będzie w pobliżu”, poinformował NXP w komunikacie prasowym. „Światła, głośniki i inne podłączone urządzenia z funkcją wykrywania UWB będą mogły podążać za użytkownikami z jednego pokoju do drugiego, a inteligentnie połączone technologie będą intuicyjnie wbudowane w życie ludzi”.

Modele iPhone'a 11, iPhone'a 11 Pro i iPhone'a 11 Pro Max są wyposażone w zaprojektowany przez Apple układ U1 z Ultra Wideband, dzięki czemu mogą zrozumieć swoją dokładną lokalizację w stosunku do innych pobliskich urządzeń Apple wyposażonych w U1. Na przykład w iOS 13 dostępna jest kierunkowa funkcja AirDrop, w której możesz skierować iPhone'a 11 na inny iPhone, aby natychmiast udostępnić mu pliki.

Na swojej stronie internetowej w zakładce iPhone 11 Pro Apple informuje, że ​​funkcja kierunkowego AirDrop to „dopiero początek” możliwości Ultra Ultraband, dodając, że „niesamowite nowe możliwości” będą dostępne później.

W ubiegłym roku MacRumors odkrył dowody na to, że Apple pracuje nad modułami śledzenia elementów podobnymi do kafelków w kodzie iOS 13. Według analityka Ming-Chi Kuo, tak zwane AirTagi będą obsługiwać Ultra Wideband, sugerując, że modele iPhone'a 11 będą w stanie precyzyjnie zlokalizować tagi zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Odległość między dwoma urządzeniami Ultra Wideband można dokładnie zmierzyć, obliczając czas potrzebny na przejście fali radiowej między dwoma urządzeniami, z dużo większą dokładnością niż Bluetooth LE i Wi-Fi.

Nie jest jasne, kiedy Apple planuje ogłosić swoje tagi śledzenia produktów lub czy rozwój produktu został zaniechany.

W każdym razie wydaje się, że Ultra Wideband naprawdę jest traktowany poważnie przez kilku producentów.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 10-01-2020 17:35iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl