Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA wzywa użytkowników Firefoksa do zainstalowania aktualizacji w ramach aktywnego ataku

Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa i Infrastruktury Stanów Zjednoczonych (CISA), część Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wezwała w tym tygodniu klientów korzystających z przeglądarki Firefox do uaktualnienia jej do wersji 72.0.1, ponieważ w starszych wersjach przeglądarki Firefox występuje poważna luka .

W środę Mozilla wydała Firefoksa 72.0.1, aby rozwiązać problem bezpieczeństwa, który pozwala złośliwym podmiotom uruchamiać nieautoryzowany kod na komputerze docelowym za pośrednictwem strony internetowej, pozwalając im przejąć kontrolę nad systemem, którego dotyczy problem.

Przedstawiamy fragment komunikatu, który znajduje się na stronie Mozilli. Niepoprawne informacje o aliasach w kompilatorze IonMonkey JIT do ustawiania elementów tablicy mogą prowadzić do pomyłki tego typu. Jesteśmy świadomi ukierunkowanych ataków, które nadużywają tej wady.

Jak wynika z powyższego cytatu, znane są ukierunkowane ataki wykorzystujące tę lukę, co oznacza, że ​​ważne jest, aby wszyscy użytkownicy Firefoksa dokonali aktualizacji, w tym użytkownicy korporacyjni.

Luka została odkryta po raz pierwszy przez chińską firmę Qihoo 360 dwa dni po wydaniu Firefoksa 72, ale nie ma informacji o tym, jak długo błąd został wykorzystany, ani kto wykorzystał lukę, ani kto mógł być celem. Jest to trzecia podobna luka, którą Mozilla usunęła w ciągu ostatniego roku, ponieważ firma załatała dwie inne poważne luki w czerwcu 2019 roku.

Czytelnicy naszego portalu blindiphone, którzy używają Firefoksa na swoich komputerach z systemem Mac lub Windows, powinni jak najszybciej zainstalować najnowszą wersję przeglądarki Firefox. Najnowszą wersję Firefoksa można pobrać ze strony Mozilla lub za pomocą funkcji aktualizacji w samym Firefoksie.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 10-01-2020 22:21iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl