Europejscy prawodawcy chcą zmusić wszystkie smartfony do posiadania tego samego portu ładowania

Mając na celu zmniejszenie ilości odpadów i zwiększenie wygody, europejscy prawodawcy będą dziś debatować, czy wszystkie smartfony, tablety i inne urządzenia przenośne powinny mieć znormalizowany port ładowania, taki jak USB-C.

Przynajmniej niektórzy posłowie należący do Parlamentu Europejskiego chcą „wiążących środków” zapewniających zgodność jednego rodzaju ładowarki ze wszystkimi urządzeniami przenośnymi, ponieważ wcześniejsze podejście Komisji Europejskiej polegające jedynie na „zachęcaniu” firm technologicznych do opracowania znormalizowanego rozwiązania „nie spełniło celów współprawodawców ”, zgodnie z dzisiejszym briefingiem na stronie internetowej Parlamentu Europejskiego.

Prawie rok temu Apple powiedziało, że przepisy, które zmusiłyby wszystkie smartfony do posiadania tego samego portu ładowania, „zamroziłyby innowacje”, byłyby „szkodliwe dla środowiska” i „niepotrzebnie utrudniały by życie dla klientów”.

Ponad 1 miliard urządzeń Apple wysłano do tej pory ze złączem Lightning wraz z całym ekosystemem producentów akcesoriów i urządzeń, którzy używają Lightning do obsługi naszych zbiorowych klientów. Chcemy mieć pewność, że żadne nowe przepisy nie spowodują wysyłki niepotrzebnych kabli lub zewnętrznych adapterów do każdego urządzenia, ani też nie spowodują, że urządzenia i akcesoria używane przez wiele milionów Europejczyków i setki milionów klientów Apple na całym świecie staną się nieaktualne. Spowodowałoby to niespotykaną dotąd ilość odpadów elektronicznych i znaczne niedogodności dla użytkowników. Zmuszenie do zmiany na ogromnym rynku klientów będzie miało konsekwencje znacznie wykraczające poza określone cele Komisji.

Począwszy od 2009 r. Apple kierowało wysiłkami branży, aby współpracować w celu promowania wspólnego rozwiązania w zakresie ładowania. Wraz z pojawieniem się USB Type-C, zobowiązaliśmy się wraz z sześcioma innymi firmami, że wszystkie nowe modele smartfonów wykorzystają ten standard za pomocą złącza lub kabla. Uważamy, że ten wspólny wysiłek wielu wiodących firm w branży jest lepszy dla innowacji, dla konsumentów i dla środowiska.

Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej sesji parlamentarnej. Chociaż niektórzy członkowie chcą, aby polityka była regulowana, co zmuszało by firmy takie jak Apple do przestrzegania przepisów, politycy jednak obawiają się, że nadal istnieje możliwość, że zostanie ona wdrożona z dobrowolnym podejściem, które według Komisji Europejskiej można po prostu zignorować.

Europejscy prawodawcy rozważają podobne regulacje od co najmniej 2009 roku.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 13-01-2020 18:06iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl