Strona główna Regulamin grup Whatsapp Kontakt Subskrypcja naszego kanału z podcastami

Jeśli podoba się państwu nasz projekt, serdecznie zachęcamy do przekazania nam jakiejkolwiek darowizny, która pomoże nam w utrzymaniu portalu opłacając serwer a także domenę. Dziękujemy za wszelkie wpłaty.

Recenzja: iPhone SE to definicja niedrogiej mocy smartfona

IPhone SE firmy Apple to nowy dzieciak w składzie iPhone'a, który obecnie kosztuje od 399 USD do ponad 1000 USD. Ale bez względu na to, w którym kraju dokonasz jego zakupu, otrzymasz bardzo wydajny telefon.

Z technologicznego punktu widzenia iPhone SE jest wszystkim, co przewidywano. Jeśli masz iPhone'a 8, a nawet iPhone'a 7, wiesz już pewnie, jaki krok musisz uczynić, ponieważ smartfon ten jest lepszy od wymienionych modeli pod każdym względem, nie tylko pod kontem prędkości.


IPhone SE 2020 jest i nie jest „iPhonem SE 2”


Wrażenia dotyczące iPhone SE od samego początku były całkiem pozytywne - z wyjątkiem wielkości urządzenia. Z punktu widzenia wielkości nie jest to iPhone SE 2016. Zamiast kultowego, 4-calowego wyświetlacza, posiada on 4,7-calowy wyświetlacz LCD wzięty z iPhone'a 8.

Czasy czterocalowych iPhone'ów, takich jak ekran pierwszej generacji iPhone'a SE z 2016 roku, prawdopodobnie dobiegają końca. Usługi Apple są najlepiej dostępne na większym ekranie - firma doskonale o tym wie i wyraźnie to podkreśliła dzięki nowemu iPhone'owi SE.

Dotyk także jest inny niż w oryginalnej wersji SE. To, czy iPhone SE 2020 będzie jednoręczny, zależy w dużej mierze od indywidualnej biologii, ale iPhone SE 2020 będzie z pewnością tylko dla mniejszego przekroju populacji niż pierwsza jego generacja, jednak na pewno nie powinien cieszyć się mniejszym zainteresowaniem porównując go do iPhone 7 lub iPhonea 8.

Jeśli koniecznie musisz mieć ten czterocalowy ekran, w takim przypadku dobrym rozwiązaniem dla ciebie może być iPod touch.


Wydajność iPhone SE 2020


We wszystkich testach istnieje pewna wariancja i niewielka kontrola nad zadaniami w tle, które mogą być uruchomione. Podczas testów przeprowadzaliśmy testy porównawcze i co prawda otrzymaliśmy kilka wyników gorszych w porównaniu do iPhone'a 11, iPhone'a 11 Pro i iPhone'a 11 Pro Max, ale wyniki te były bardzo zbliżone pod kontem wydajności porównując je z najdroższymi na ten czas modelami smartfonów Apple

Na przykład nasz iPhone SE uzyskał 1334 i 3305 punktów w wynikach jedno- i wielordzeniowych. Zdobył także 6400 w teście Metal GPU. Z kolei iPhone 11 Pro Max uzyskał 6406 w teście obliczeń GPU, 1330 w teście jednordzeniowym, a także 3324 punktów w trybie wielordzeniowym.

A13 Bionic w iPhonie SE nie jest niedoszacowany i nie sugeruje słabszej wersji procesora w flagowcu. Teoretycznie na testy porównawcze wpływa mniej pamięci RAM w iPhonie SE w porównaniu do iPhone'a 11 Pro - i to naprawdę wszystko, co może mieć znaczenie w tym przypadku.


iPhone SE 2020 Wi-Fi i prędkości bezprzewodowe


Nowy iPhone SE obsługuje 802.11ax WiFi 6 z 2x2 MIMO, taką samą jak linia smartfonów z serii iPhone 11. W powtarzanych testach Wi-Fi 6 widzieliśmy podobne prędkości 293 megabitów na sekundę w naszym SE, jest to prędkość bardzo zbliżona do tej jaką uzyskał iPhone 11 Pro Max, który uzyskał wynik 303 megabitów na sekundę. Jest to całkowicie zmienne i zależy od stanu twojej sieci, na którą może mieć wpływ liczba użytkowników i liczba podłączonych urządzeń, jednak przeprowadzone przez nas testy wykazywały podobną szybkość w naszym studiu oraz w domu.

Prędkości komórkowe będą podobne, choć nie do końca takie same. IPhone SE obsługuje tylko 2x2 MIMO dla LTE w porównaniu z 4x4 MIMO w przypadku iPhone 11 Pro. W naszych testach z modelami AT&T o średniej sile sygnału w dzielnicy gęsto zaludnionej uzyskaliśmy wynik około 190 megabitów na sekundę na iPhone SE i 280 megabitów na sekundę na iPhone 11 Pro. W zależności od sieci powinieneś uzyskać nieco lepszą wydajność, jeśli zdecydujesz się na droższe telefony.


iPhone SE nie posiada też wyświetlacza OLED


Jednym z działań mających na celu obniżenie cen, które Apple zastosowało w przypadku iPhone'a SE, jest użycie ekranu LCD. Rozdzielczość wynosząca 1334 x 750 pikseli jest niższa niż w iPhonie 11 wyłącznie z powodu ekranu o przekątnej 4,7 cala - 326 ppi. Uwzględniono True Tone, podobnie jak wyświetlacz Wide Color (P3). Ponad to IPhone 8 posiada 3D Touch, a iPhone SE został wyposażony w technologie Haptic Touch.

OLED to świetna technologia. To dobry wybór dla flagowego iPhone'a 11 Pro. Ale, jak udowodniono w iPhone'ie 11, ekran LCD o wysokiej rozdzielczości od Apple jest jeszcze bardziej niż wystarczająco jasny, a czerń jest wystarczająco czarna.


Aparaty w iPhone SE 2020


Wcześniej podsumowaliśmy moc procesora A13 Bionic znajdującego się w SE. Prócz szybkości stanowi on też ogromną różnicę dla fotografii. W ramach tej równowagi funkcji i ceny Apple umieściło 12-megapikselowy aparat z tyłu tego telefonu, który niewiele różni się od tego w iPhonie 8. Apple zdecydowało się pominąć teleobiektyw, który znajduje się w modelach Pro, brak jest również obiektywu szerokokątnego, który możemy znaleźć we wszystkich telefonach z serii iPhone 11.

Jednak mimo takich ograniczeń, nie umniejszają one solidności aparatu 12MP w połączeniu z oprogramowaniem i A13 Bionic. Dzięki temu procesorowi możesz użyć QuickTake, aby przejść do trybu wideo lub zdjęć seryjnych z trybu zdjęć. Uruchamia również aplikację bardzo szybko, aby nigdy nie przegapić ważnego dla ciebie momentu.

IPhone SE może nagrywać filmy Full HD oraz 4K z prędkością 60 klatek na sekundę, a także filmy w zwolnionym tempie z prędkością 240 klatek na sekundę. Do naszej recenzji nagraliśmy sporo materiału 4K i zwolnionego tempa i byliśmy zadowoleni z tego, jak świetnie to wszystko wyglądało.

Tryb portretowy, ponieważ Apple wdraża go w aparacie z jednym obiektywem, jest kolejnym intensywnym obliczeniowo zadaniem. Apple polega wyłącznie na fotografii obliczeniowej, aby tworzyć obrazy w trybie portretowym, a nie na dwóch obiektywach i obrazie stereoskopowym, tak jak w przypadku telefonów wyposażonych w dwa lub trzy aparaty. Nie ma możliwości zrobienia tej mapy głębokości bez polegania na tym oprogramowaniu.

Byliśmy również pod wrażeniem tego, jak dobre były zdjęcia, zwłaszcza w porównaniu z naszym iPhonem 11 Pro Max. Czasami tak naprawdę zdjęcia te były bardzo do siebie zbliżone. Czasami nadal występowały drobne problemy z dziwnie ukształtowanymi przedmiotami, które są dosyć trudne do sfotografowania, takimi jak na przykład liście palmowe w naszych próbnych ujęciach.

Te zdjęcia portretowe można w pełni edytować, ponieważ mamy tutaj wiele efektów świetlnych i regulowaną przysłonę. Otwarcie przysłony tworzy więcej bokeh w tle, a jej zmniejszenie i zwiększenie wartości f spowoduje wyostrzenie. Tryb portretowy Apple'a to niesamowicie dobrze wykonana technika, którą widzieliśmy na innych iPhone'ach - mimo to nadal robi ona na nas wrażenie.

Warto wspomnieć też o tym, że przy użyciu iPhone SE 2, możemy wykonać zdjęcia portretowe dla zwierząt domowych dzięki aplikacjom innych firm, takim jak Halide.

Jednym minusem tego jest to, że aplikacja aparatu może wykrywać tylko ludzi. Zwierzęta i przedmioty są pomijane w tym obliczeniowym trybie portretowym, więc jeśli chcesz uzyskać doskonały portret swojego psa, musisz w tym celu posiłkować się. aplikacjami innych firm, takimi jak na przykład Halide, które mogą również wykonywać zdjęcia portretowe z głębią ostrości i współpracować zarówno z obiektami, jak i zwierzętami domowymi.


Żywotność baterii iPhone'a SE


Żywotność baterii jest trudnym tematem do poruszenia, ponieważ ogólne znormalizowane testy mogą być tak istotne tylko dla danego użytkownika. Niektóre są lepsze od innych, ale jeśli nie wiemy, co robisz, nie możemy dokładnie przewidzieć, jak będzie wyglądać żywotność baterii w żadnym smartfonie.

To, co możemy zrobić, lub ktokolwiek może zrobić, to korzystać z telefonu przez kilka dni i informować o tym, jak dobrze bateria wytrzymuje. Używamy go od premiery i konsekwentnie kończymy dzień po normalnym użytkowaniu, pozostawiając ponad 20 procent zapasu baterii.

Apple twierdzi, że smartfon ten osiągnie na jednym naładowaniu 13 godzin odtwarzania wideo i 40 godzin odtwarzania audio. Jest to więc nie co gorszy wynik w porównaniu do iPhone 11, ponieważ według Apple'a oferuje on 17 godzin odtwarzania wideo i 65 godzin odtwarzania audio.

Warto też wspomnieć o tym, iż Apple upraszcza ładowanie smartfona, dodając ładowanie bezprzewodowe. Właściwe planowanie sprawia, że ​​intensywne użytkowanie i mniej pojemna bateria są od teraz ieco mniejszym problemem.


Godny następca zarówno iPhone'a 8, jak i iPhone'a SE 2016


Latem 2016 roku korzystałam z iPhone SE. Świetnie mi się sprawdził on jako urządzenie do wykonywania połączeń telefonicznych oraz pisania SMSów, ale jako urządzenie biznesowe już nie do końca, ponieważ nawet w tamtym czasie rozmiar ekranu pozostawiał wiele do życzenia.

Jeśli chodzi o wybór kolorów, to nowy iPhone SE jest dostępny w kolorze białym, czarnym oraz Product (RED, czerwonym)

Jest idealny dla każdego, kto chce mieć świetne urządzenie do dzwonienia a także pisania maili. Smartfon ten jest idealny również dla tych ludzi, którzy potrzebują szybkiego punktu dostępu do Internetu. Jednym słowem, jest to niedroga brama do wejścia w usługi Apple.

Nowy iPhone SE to najlepszy iPhone, jaki Apple mogło wyprodukować i sprzedawać w cenie od 399 USD. Apple będzie sprzedawać miliony z nich nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na rynkach ograniczonych przez iPhone'a, w których to smartfony z najniższej półki kosztują 650 USD +, ponieważ SE2 ma również najszybszy procesor firmy. I co ważne, będzie on wspierany przez Apple w nadchodzących latach.


Zalety iPhone SE2


 1. • Wydajny procesor A13 Bionic
 2. • Aparat jest świetny dobrze współpracujący z iOS 13
 3. • Tryb portretowy wygląda świetnie w konfiguracji z jednym obiektywem
 4. • Obsługa Wi-Fi 6
 5. • Obsługa ładowania bezprzewodowego
 6. • rozmiar, który nie jest ani za duży, ani za mały
 7. • Elegancki korpus z iPhone'a 8


Wady iPhone SE


 1. • Tylko 2x2 MIMO dla LTE
 2. • Ograniczony do pojedynczej kamery szerokokątnej
 3. • Haptic Touch ma ograniczenia na daną chwilę


Ocena


4 na 5

Autor: Jeż i zwierz, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 29-04-2020 03:27iPhone, blind system/kanał blindiPhone telegram dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:

 1. Skróty klawiszowe w NVDA
 2. Podstawowe skróty klawiatury Bluetooth
 3. Przewodnik urządzeń apple dla niewidomych
 4. Instalacja/aktualizacja windows 10
 5. Skróty klawiszowe microsoft excel
 6. Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch
 7. Komendy
 8. Komendy głosowe
 9. Konfiguracja dla sieci premium mobile
 10. Konfiguracja dla sieci Plus
 11. Jak w kilku krokach wrócić do iOS 13 w wersji stabilnej
 12. Skróty klawiszowe do Microsoft Word
 13. zmiana adresu mail konta apple id
 14. Obsługa platformy Steam przez niewidomych
 15. Lista kompatybilnych urządzeń dla systemów Apple na 2019 rok
 16. jak przypisać funkcje menu kontekstowe pod dowolny klawisz na klawiaturze
 17. Naklejki do bezpłatnego wysyłania
 18. Brajle Pen 12
 19. Jak połączyć komputer Mac lub iPada z iPhonem za pomocą osobistego hotspotu
 20. Jak korzystać z inteligentnych stosów dla widżetów w iOS 14
 21. Jak skonfigurować Apple Cash Family dla dzieci i nastolatków
 22. Jak dostosować ekran główny w systemie iOS 14
 23. Jak używać emoji prawie wszędzie w iOS 14?
 24. Jak korzystać z klipów aplikacji w iOS 14
 25. Jak skonfigurować alerty rozpoznawania dźwięku w iOS 14 i dlaczego warto to zrobić?
 26. Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14
 27. Jak korzystać z Apple Watch bez Force Touch w systemie watchOS 7
 28. Jak korzystać z funkcji ulepszonego nagrywania w notatkach głosowych iOS 14

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:

 1. Omówienie najnowszych iPhoneów i głośnika Homepod
 2. Omówienie najnowszych zegarków i ipadów firmy Apple
 3. Omówienie zaktualizowanych komputerów iMac firmy Apple
 4. Prezentacja launchera Square Home
 5. Omówienie i prezentacja Programu do blokowania reklam - Blokada
 6. Prezentacja gry na system Android - DogeFut 20
 7. WWDC 2020 - Część druga
 8. WWDC 2020 Część pierwsza
 9. Porównanie smartfonów One Plus 7 Pro i One Plus 8 Pro
 10. Omówienie rodzajów przycisków Home w iPhoneach i iPadach
 11. Omówienie nowej usługi streamingowej Canal Plus
 12. Omówienie wybranych kart dźwiękowych firmy Creative
 13. Prezentacja smartfona ZTE Axon 10 Pro
 14. Recenzja MacBooka Pro13 z 2020 Roku
 15. Prezentacja iPhone SE 2020
 16. omówienie wybranych soundbarów
 17. Instalowanie aplikacji naiPhonie za pomocą pliku ipa
 18. Omówienie najnowszych urządzeń i akcesoriów firmy Apple
 19. recenzja xiaomi redmi note 8 pro
 20. Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Część druga
 21. Prezentacja urządzeń Android TV Beelink GT King Pro oraz Mecool KM9 Pro
 22. Omówienie dysków twardych podcast mp3
 23. Przywracanie iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie jego wstępna konfiguracja mp3
 24. Bezwzrokowa instalacja antywirusa Kaspersky podcast mp3
 25. Instalacja systemu Windows 10 przy użyciu narratora podcast mp3
 26. O to najlepsze ładowarki do smartfonów podcast mp3
 27. Google Pixel 3A podcast mp3
 28. Obszerna recenzja Macbooka Air mp3
 29. Recenzja smartfona One Plus 7 Pro
 30. Zarządzanie chmurami przez program AirExplorer
 31. Recenzja słuchawek Apple Airpods pro mp3
 32. Recenzja tabletów iPad firmy Apple mp3
 33. Telewizor smart tv z przewodnikiem głosowym mp3
 34. Podsumowanie najnowszych smartfonów na 2019 rok firmy Apple mp3
 35. iPad 7 oraz Apple watch series 5 podcast mp3
 36. Podsumowanie systemów MacOS, TV OS oraz Watch OS podcast mp3
 37. Wszystkie nowości oraz lista zmian w iOS 13 a także iPad OS podcast mp3
 38. Podcast Radio Sure
 39. Prezentacja wtyczki adblock plus do blokowania reklam na ios
 40. Podcast wtyczki adguard do blokowania reklam na ios
 41. Voice Recorder HD MP3
 42. Oczyszczanie oraz kopia zapasowa iPhone MP3
 43. Obszerny podcast iphone x
 44. Whatsapp MP3 for Windows
 45. Prezentacja usługi netflix
 46. Klimatyzacja stacjonarna Hisense Energy
 47. Kaspersky MP3
 48. GData MP3
 49. Skróty Siri iPhone MP3
 50. Dual sim/ Esim iPhone MP3
 51. Podcast Radio Sure MP3
 52. Asystent Google for iOS MP3
 53. podcast automapa
 54. Przystawka Android TV box Nvidia Shild
 55. Podcast Android TV HK1 Max
Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:

Copyright 2018/ 2020 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl