Strona główna Regulamin grup Whatsapp Kontakt Subskrypcja naszego kanału z podcastami

Dysk firmy IStorage DiskAshur M2 to super-bezpieczny dysk SSD

Wytrzymały, przenośny DiskAshur M2 zapewnia swoim użytkownikom bezpieczeństwo używając klasy szyfrowania bez konieczności instalowania jakiegokolwiek dodatkowego wymagającego oprogramowania. Dzięki temu przechowywanie poufnych informacji w formie cyfrowej a nie fizycznej kopii papierowej, ma wiele zalet.

Kolejnym plusem jest fakt, że jeden folder zawierający nasze pliki z danymi może łatwo zastąpić kilka szafek na dokumenty stojące w domu lub biurze.

Z drugiej strony jednak pozostawiając informacje na komputerze, musisz liczyć się z tym, że Twoje dane mogą być łatwo dostępne lub wykradane przez hakerów czy tych, którzy mają fizyczny dostęp do Twoich urządzeń. Należy też pamiętać o tym, że zawartość danych w końcu może zostać utracona, jeśli urządzenie zostanie uszkodzone.

I tu pojawia się diskashur M2. Jest to mały, ale solidnie zbudowany zewnętrzny dysk twardy z wbudowanym szyfrowaniem, który zapewnia bezpieczeństwo i ochronę Twoim danym osobistym.

Rozmiar DiskAshur M2 jest niewiarygodnie mały — to zaledwie 106mm x 45mm x 12mm - czyli jak widzicie jest on mniejszy, ale nieco grubszy niż przeciętny iPhone. Waży jedynie 65 gramów, czyli około jednej trzeciej tego, co waży iPhone 11. Posiada zdejmowane twarde etui aby zapobiec przypadkowemu naciśnięciu przycisku, etui te chroni go też przed uderzeniami i zadrapaniami. Jego mały rozmiar ułatwia zabranie go w dowolne miejsce - po prostu wystarczy go wrzucić do torby.

Według producenta, tak długo, jak dysk M2 jest przechowywany w etui jest odporny na zgniatanie do 2,7 tony i odporny na upadek do 12 stóp (około 3,6 metra). Upuściliśmy dysk na podłogę z wysokości kilku stóp i nie mieliśmy później problemów z dostępem do danych. Posiada również stopień ochrony IP68, dzięki czemu jest w stanie znieść zanurzenie w wodzie do pięciu stóp (około 152 cm) przez 30 minut i jest odporny na kurz, brud i piasek. Etui chroni diskasure m2 także przed kroplami.

Podoba nam się mały rozmiar tego dysku, który idealnie pasuje do tylnej kieszeni, torby na laptopa, torebki lub półeczki biurka. Dodatkowo iStorage dostarcza ładne etui z twardej pianki z paskiem na nadgarstek do przenoszenia dysku M2, pomagając chronić go podczas przemieszczania.

Z przodu diskashure M2 znajduje się 12-przyciskowa klawiatura z dziesięcioma cyframi, przyciskiem blokady/odblokowania i klawiszem shift. Użytkownicy będą musieli skonfigurować od 7 do 15-cyfrowy pin, który jest używany do odblokowania dysku — ale więcej na ten temat będziecie mogli przeczytać w dalszej części tego artykułu.

Podłączanie do komputera Mac, PC, iPada wyposażonego w USB-C lub tableta jest łatwe. Producent do dysku dodaje zarówno kable USB-C, jak i USB-A.

Chociaż jest to miły dodatek, uważamy, że te kable mogłyby być nieco dłuższe, zwłaszcza jeśli ktoś z was chciałby podłączyć je przez port USB z tyłu urządzenia. Ogólnie rzecz biorąc, konstrukcja tego dysku jest idealna dla tych, którzy chcą dodatkowej pamięci masowej z podwyższonym bezpieczeństwem, ale chcą też czegoś małego i dyskretnego.

Bezpieczeństwo

podobnie jak w przypadku Dysku DiskAshur 2, którego recenzje opisywaliśmy w jednym z artykułów w 2019 r., podstawową funkcją bezpieczeństwa dysku jest ulepszony system szyfrowania (EDGE) z podwójnym generowaniem. Wykorzystuje dedykowany Bezpieczny mikroprocesor do szyfrowania i deszyfrowania danych na dysku z 256-bitowym wojskowej klasy szyfrowaniem AES-XTS.

System szyfruje również klucz szyfrowania przechowywany na urządzeniu i jest używany tylko po wprowadzeniu prawidłowego kodu PIN. Piny mogą składać się z cyfr od 0 do 9, a dołączony klawisz shift pozwala użytkownikom dodawać dodatkowe kombinacje. Na przykład 3056843 różni się od 305 (shift) 6843. Piny tworzone przez użytkownika nie mogą zawierać powtarzających się liczb ani być sekwencyjne. To wyklucza kody takie jak 1234567 lub 88888888, których można łatwo się domyślić. Główną korzyścią jest też to, że cały system jest zautomatyzowany. Nie trzeba używać żadnego dodatkowego oprogramowania do odczytu lub zapisu zawartości na tym dysku M2. Po wprowadzeniu kodu PIN będzie on działał tak jak każdy inny dysk zewnętrzny. Diskasure M2 jest również kompatybilny z iPadami USB-C, takimi jak iPad Air 4 i iPad Pro.

Po podłączeniu go do urządzenia, dysk pozostaje niewidoczny, dopóki nie wprowadzi się kodu. Jeśli wyłączysz komputer Mac lub odłączysz dysk, ten automatycznie się blokuje. Jeśli masz tendencję do zapominania i pozostawiasz komputer włączony na długi czas, możesz ustawić dysk M2 tak, aby blokował się po określonym czasie, co, szczerze mówiąc, jest po prostu mądrym pomysłem.

Istnieje również wbudowany tryb ataku brute-force, który automatycznie niszczy klucz szyfrowania i wszystkie dane zapisane na dysku po wielu kolejnych błędnych próbach. Użytkownicy mogą również samodzielnie ustawić próg niepowodzenia ataku brute-force. Dodatkowo, użytkownik może skonfigurować kod autodestrukcji, który pozwala mu szybko zniszczyć klucz szyfrowania i wszystkie dane, wprowadzając określoną sekwencję znaków. Chociaż prawdopodobnie nie jest to funkcja, której potrzebowałby przeciętny użytkownik, nadal jest to doskonała opcja.

IStorage twierdzi, że prędkość odczytu i zapisu tego dysku wynosi odpowiednio do 370mb/s/ 370mb/s. W testach z użyciem 15-calowego MacBooka Pro z 2018 r. znacznie zaniżyły się  obie te liczby, osiągając prędkość 320,7 MB / s w trakcie odczytu, natomiast podczas zapisu danych dysk ten nadal świetnie sobie radzi osiągając prędkość 304.6 MB/s. Warto tutaj wspomnieć też o tym, że do testów szybkości użyte zostało narzędzie BlackMagic.

Dla większości użytkowników prędkość ta będzie wystarczająca. Poza tym główną cechą sprzedażową diskashur M2 nie są jego prędkości, ale raczej wbudowane szyfrowanie i wbudowana klawiatura bezpieczeństwa.

Jeśli więc szukasz ultra-bezpiecznego zewnętrznego dysku SSD, możesz trafić dużo gorzej, niż w przypadku dysku DiskAshur M2.

Jego niewielkie rozmiary w połączeniu z wbudowanym szyfrowaniem sprawiają, że jest to Bezpieczny Wybór do podróżowania i jest wystarczająco wytrzymały aby stawić czoła nawet najbardziej niezdarnym użytkownikom.

Plusy

 1. • wewnętrzne szyfrowanie
 2. • użytkownicy mogą aktywować funkcję samozniszczenia i odstraszacz brute-force
 3. • Odporny na zgniatanie, wstrząsy,  wodę / kurz
 4. • lekki, mały

Minusy

ol>

 • • prędkości odczytu i zapisu mogą nie być zachęcające dla osób kopiujących lub odtwarzających duże pliki wideo
 • • Krótki przewód sprawia, że podłączanie dysku M2 do komputerów stacjonarnych jest niewygodne
 • Ocena: 4 na 5

  Gdzie kupić?

  Zainteresowani mogą kupić DiskAshure M2 od NewEgg, gdzie testowany przez nas model 1-terabajtowy kosztuje 319,00 USD (około 1226 zł.). Dysk ten jest również dostępny w rozmiarach 120GB, 240GB, 500GB i 2TB.

  Autor: Monika Zarczuk, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 16-03-2021 13:56

  

  iPhone, blind system dołącz

  Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

  Grupy WhatsApp

  Poradniki W formie tekstowej

  Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:

  1. Skróty klawiszowe w NVDA
  2. Podstawowe skróty klawiatury Bluetooth
  3. Przewodnik urządzeń apple dla niewidomych
  4. Instalacja/aktualizacja windows 10
  5. Skróty klawiszowe microsoft excel
  6. Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch
  7. Komendy
  8. Komendy głosowe
  9. Konfiguracja dla sieci premium mobile
  10. Konfiguracja dla sieci Plus
  11. Jak w kilku krokach wrócić do iOS 13 w wersji stabilnej
  12. Skróty klawiszowe do Microsoft Word
  13. zmiana adresu mail konta apple id
  14. Obsługa platformy Steam przez niewidomych
  15. Lista kompatybilnych urządzeń dla systemów Apple na 2019 rok
  16. jak przypisać funkcje menu kontekstowe pod dowolny klawisz na klawiaturze
  17. Naklejki do bezpłatnego wysyłania
  18. Brajle Pen 12
  19. Jak połączyć komputer Mac lub iPada z iPhonem za pomocą osobistego hotspotu
  20. Jak korzystać z inteligentnych stosów dla widżetów w iOS 14
  21. Jak skonfigurować Apple Cash Family dla dzieci i nastolatków
  22. Jak dostosować ekran główny w systemie iOS 14
  23. Jak używać emoji prawie wszędzie w iOS 14?
  24. Jak korzystać z klipów aplikacji w iOS 14
  25. Jak skonfigurować alerty rozpoznawania dźwięku w iOS 14 i dlaczego warto to zrobić?
  26. Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14
  27. Jak korzystać z Apple Watch bez Force Touch w systemie watchOS 7
  28. Jak korzystać z funkcji ulepszonego nagrywania w notatkach głosowych iOS 14
  29. Jak wyłączyć podglądy kart w Safari na Macu
  30. Jak pisać na iPhone za pomocą przesówania palcem po ekranie?
  31. Jak skonfigurować i używać jednoręcznej klawiatury na iPhone?

  Podcasty w formie głosowej

  Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:

  1. Recenzja Google Pixel5
  2. Recenzja iPhone 12 i 12 Pro Max
  3. Recenzja smartfona Realme X50 Pro
  4. Przedłużenie portalu
  5. Omówienie najnowszych iPhoneów i głośnika Homepod
  6. Omówienie najnowszych zegarków i ipadów firmy Apple
  7. Omówienie zaktualizowanych komputerów iMac firmy Apple
  8. Prezentacja launchera Square Home
  9. Omówienie i prezentacja Programu do blokowania reklam - Blokada
  10. Prezentacja gry na system Android - DogeFut 20
  11. WWDC 2020 - Część druga
  12. WWDC 2020 Część pierwsza
  13. Porównanie smartfonów One Plus 7 Pro i One Plus 8 Pro
  14. Omówienie rodzajów przycisków Home w iPhoneach i iPadach
  15. Omówienie nowej usługi streamingowej Canal Plus
  16. Omówienie wybranych kart dźwiękowych firmy Creative
  17. Prezentacja smartfona ZTE Axon 10 Pro
  18. Recenzja MacBooka Pro13 z 2020 Roku
  19. Prezentacja iPhone SE 2020
  20. omówienie wybranych soundbarów
  21. Instalowanie aplikacji naiPhonie za pomocą pliku ipa
  22. Omówienie najnowszych urządzeń i akcesoriów firmy Apple
  23. recenzja xiaomi redmi note 8 pro
  24. Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Część druga
  25. Prezentacja urządzeń Android TV Beelink GT King Pro oraz Mecool KM9 Pro
  26. Omówienie dysków twardych podcast mp3
  27. Przywracanie iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie jego wstępna konfiguracja mp3
  28. Bezwzrokowa instalacja antywirusa Kaspersky podcast mp3
  29. Instalacja systemu Windows 10 przy użyciu narratora podcast mp3
  30. O to najlepsze ładowarki do smartfonów podcast mp3
  31. Google Pixel 3A podcast mp3
  32. Obszerna recenzja Macbooka Air mp3
  33. Recenzja smartfona One Plus 7 Pro
  34. Zarządzanie chmurami przez program AirExplorer
  35. Recenzja słuchawek Apple Airpods pro mp3
  36. Recenzja tabletów iPad firmy Apple mp3
  37. Telewizor smart tv z przewodnikiem głosowym mp3
  38. Podsumowanie najnowszych smartfonów na 2019 rok firmy Apple mp3
  39. iPad 7 oraz Apple watch series 5 podcast mp3
  40. Podsumowanie systemów MacOS, TV OS oraz Watch OS podcast mp3
  41. Wszystkie nowości oraz lista zmian w iOS 13 a także iPad OS podcast mp3
  42. Podcast Radio Sure
  43. Prezentacja wtyczki adblock plus do blokowania reklam na ios
  44. Podcast wtyczki adguard do blokowania reklam na ios
  45. Voice Recorder HD MP3
  46. Oczyszczanie oraz kopia zapasowa iPhone MP3
  47. Obszerny podcast iphone x
  48. Whatsapp MP3 for Windows
  49. Prezentacja usługi netflix
  50. Klimatyzacja stacjonarna Hisense Energy
  51. Kaspersky MP3
  52. GData MP3
  53. Skróty Siri iPhone MP3
  54. Dual sim/ Esim iPhone MP3
  55. Podcast Radio Sure MP3
  56. Asystent Google for iOS MP3
  57. podcast automapa
  58. Przystawka Android TV box Nvidia Shild
  59. Podcast Android TV HK1 Max
  Programy do pobrania

  Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:

  Copyright 2018/ 2021 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl