Strona główna Regulamin grup Whatsapp Kontakt Subskrypcja naszego kanału z podcastami

Recenzja: Dysk GigaDrive Pro NVMe oferuje szybkie prędkości transferu, nie będzie się też nagrzewał

Dysk GigaDrive Pro jest określany jako „najszybszy na świecie” zewnętrzny dysk SSD. Chociaż nie do konca spełnia on tego typu stwierdzenia, jest niewątpliwie blisko by to osiągnąć i jest to dysk, który może z łatwością pomóc zwiększyć pojemność dla edytorów wideo dostępnych na komputery Mac.

Właściciele komputerów Mac i MacBook Pro będą dobrze zaznajomieni z kwestiami ograniczonej pamięci. Większość produktów Apple Mac nie oferuje możliwości uaktualnienia pamięci wewnętrznej po zakupie, z wyjątkiem komputera Mac Pro.

To pozostawia użytkownikom wybór, czy na początek kupią komputer Mac z dużą ilością pamięci, czy też dodadzą pamięć zewnętrzną. Ponieważ ta ostatnia jest zwykle tańszą opcją, wielu użytkowników pójdzie tą drogą, ale to również wiąże się z własnymi problemami.

Głównym z nich jest to, że na pamięć zewnętrzną mają wpływ jej własne wąskie gardła. Głównie jest to spowodowane łącznością między dyskiem zewnętrznym a komputerem Mac, z dyskami o wyższej specyfikacji i droższych, korzystających ze zwiększonej dostępnej przepustowości Thunderbolt zamiast USB.

Należy również wziąć pod uwagę technologię używaną przez dysk, ponieważ zewnętrzny dysk mechaniczny będzie ogólnie wolniejszy niż dysk SSD, a tradycyjny dysk SSD zostanie zwykle pokonany przez NVMe.

Mniej omawianym problemem jest wpływ termiczny na pamięć flash. Dyski tego typu nagrzewają się i spowalniają, aby zapobiec uszkodzeniu dysku przez długie okresy użytkowania.

GigaDrive Pro to dysk zewnętrzny. Uznawany za „Najszybszy zewnętrzny dysk SSD na świecie”, firma twierdzi, że jest w stanie zapewnić duże prędkości transferu danych, przy czym można również uniknąć dławienia związanego z temperaturą.

GigaDrive Pro - kluczowe specyfikacje

 1. • Obsługa USB-C USB4 i Thunderbolt 4
 2. • Dysk NVMe
 3. • Pojemności 1 TB, 2 TB, 4 TB
 4. • Maksymalna prędkość odczytu 2800 MB / s
 5. • Maksymalna prędkość zapisu 2500 MB / s
 6. • Obudowa ze stopu aluminium do chłodzenia
 7. • Odporność na wodę i kurz IP67
 8. • Odporny na wstrząsy

GigaDrive Pro - „ciekawa” konstrukcja

Jeśli chodzi o sposób ich budowy i prezentacji, dyski zewnętrzne zazwyczaj nie mają zbyt wiele atutów, aby się wyróżnić. To w zasadzie obudowa z połączeniem danych i zasilania, i to wszystko.

To stwierdzenie dotyczy również GigaDrive Pro, ponieważ jest to długi i cienki dysk z jednym portem do przesyłania danych. Jednak obudowa tego dysku została skonstruowana w taki sposób, że nie tylko nadaje temu dyskowi własny charakter, ale także wskazuje, że jest czymś więcej niż typowym dyskiem zewnętrznym.

Ważący 2,06 uncji dysk GigaDrive pro jest zbudowany z obudowy ze stopu aluminium, z parą gumowych nóżek na podstawie, które utrzymują go na biurku. Dysk o wymiarach 4,5 cala na 1,5 cala i grubości 0,5 cala jest również bardzo kompaktowy i łatwo mieści się w kieszeni.

Twierdzi się, że napęd jest odporny na wstrząsy i spełnia wymagania klasy IP67 na wodę i kurz. Z łatwością przetrwał test AppleInsider polegający na pozostawieniu go w filiżance wody na godzinę, działając zaraz po wyschnięciu. Przetrwał też test w trakcie którego rzucano go na chodnik, na którym widać było tylko kilka zadrapań.

Ta aluminiowa obudowa pomaga również zapewnić chłodzenie zamkniętych układów pamięci, umożliwiając im szybszą pracę przez długi czas. Według firmy, temperatura nigdy nie przekroczy 40 ° C, czyli znacznie poniżej temperatur, które niektóre zewnętrzne dyski SSD mogą osiągnąć pod obciążeniem przez długi czas.

GigaDrive Pro łączy się z komputerem Mac lub iPadem Pro za pomocą złącza USB-C, z obsługą USB4 i Thunderbolt 4. Ponieważ jest wstecznie kompatybilny ze wszystkimi wcześniejszymi wersjami USB i Thunderbolt, oferuje rozbudowaną obsługę urządzeń za pomocą klucza sprzętowego, w którym jest to konieczne, ale co najważniejsze, działa również z najszybszymi połączeniami obecnej generacji.

Wewnątrz dysku znajduje się WD Black SN750, wysokowydajny stały dysk SSD NVMe klasy premium. Jest on połączony ze zintegrowanym układem pamięci podręcznej DRAM, który obsługuje wstępne przetwarzanie, transfery i buforowanie dysku SSD.

Dzięki łączności, dysk NVMe SSD radzi sobie bardzo dobrze z dławieniem termicznym. Producent dysku z pewnością twierdzi, że może on osiągnąć prędkość odczytu do 2800 MB / s oraz zapis do 2500 MB / s. Chociaż prędkości w świecie rzeczywistym nie są w 100 procentach dokładne, możemy jednak z pewnością stwierdzić, że są one bardzo do nich zbliżone.

W testach AppleInsider za pomocą narzędzia Disk Speed ​​Test firmy BlackMagicDesign dysk oferował prędkość zapisu wynoszącą 2452,1 MB / s, podczas gdy prędkość odczytu osiągnęła 2640,4 MB / s. Są one nieco niższe niż prędkość rynkowa, ale są więcej niż wystarczające dla każdego, kto chce zarządzać ogromną ilością danych.

Niższe niż dostępne na rynku deklaracje mogą wynikać z testów przeprowadzanych na modelu 1 TB w porównaniu z jedną z wyższych pojemności. Prawdopodobnie jest to spowodowane brakiem równoległości podczas pracy dysku, a mianowicie sposobu zapisywania lub odczytywania danych na chipach.

Przy większych pojemnościach sprzedawca zwykle używa większej liczby układów pamięci, aby zwiększyć pojemność, zamiast przechodzenia na wariant chipów o większej pojemności. To sprawia, że ​​jest wysoce prawdopodobne, że wersja 4 TB faktycznie spełnia wymagania 2800 MB / s, podczas gdy wersja o pojemności 1 TB oferuje ciut niższe prędkości.

Pomimo aktywnego zarządzania ciepłem, uruchomienie testu, który trwał pół godziny ostatecznie zmniejszyło prędkość napędu. Podczas gdy prędkości odczytu pozostały niezmienne, prędkość zapisu spadła do 1924 MB / s.

Jest to znaczne zmniejszenie prędkości zapisu, ale nadal można z niego korzystać. Osoba edytująca wideo pracująca bezpośrednio z pamięci zewnętrznej prawdopodobnie będzie bardziej niż zadowolona z tego poziomu szybkości zapisu do edycji bezpośrednio z dysku, nawet w przypadku materiału o wysokiej rozdzielczości i dużej przepływności.

Dzięki temu, że można go w ten sposób używać przez dłuższy czas, pomijając fakt dużego spowolnienia, jest to bardzo atrakcyjna propozycja w takich sytuacjach.

Cena do wydajności

Twierdzić, że wydajność dysku jest najszybsza na rynku, to jedno, ale inną kwestią jest to, że za uzyskanie takiej prędkości trzeba zapłacić wysoką cenę.

GigaDrive Pro jest oferowany w trzech pojemnościach, obejmujących 1 TB, 2 TB i 4 TB. Są sprzedawane w momencie publikacji ze zniżką przez IndieGogo, przy czym 1 TB kosztuje 153 USD zamiast 299 USD, 2 TB kosztuje 219 USD zamiast 438 USD, a 4 TB kosztuje 359 USD, w porównaniu z oczekiwaną ceną bez zniżki w wysokości 699 USD.

Jednym z bezpośrednich konkurentów jest dysk SSD G-Technology Mobile Pro, którego testy wykazały prędkość do 2300 MB / s 2500 MB / s odpowiednio dla zapisu i odczytu. Ten dysk Thunderbolt 3 jest nadal dostępny, ale obecnie kosztuje 379,94 USD za wersję 1 TB i 699,95 USD za model 2 TB, znacznie przekraczając ceny dysku GigaDrive Pro.

Dysk SSD Thunderbolt 3 NVMe firmy Plugable znajduje się w tej samej sytuacji, z deklarowanymi prędkościami odczytu przekraczającymi 2400 MB / S oraz zapisami wynoszącymi 1800 MB / s Testy AppleInsider wykazały, że prędkości te były dość konserwatywne pod względem twierdzeń marketingowych. Sporadycznie średnie prędkości wynosiły w przybliżeniu odczyt 2650 MB / s i zapis 2100 MB / s.

Jest również porównywalnie wyceniony na 299 USD za 1 TB, co odpowiada GigaDrive Pro, chociaż model 2 TB jest droższy, ponieważ kosztuje on w chwili obecnej 499 USD.

Na przykład dysk WD My Passport SSD wykorzystuje NVMe i kosztuje 139 USD za 1 TB lub 269 USD za 2 TB. Chociaż jest znacznie tańszy, łączność USB-C 3.1 Gen 2 oznacza, że ​​działa on wolniej, oferując prędkości do 1050 MB / s dla odczytu i 1000 MB / s dla zapisu.

To samo dotyczy SanDisk Extreme V2, dysku USB-C opartego na NVMe, który kosztuje 149 USD i 299 USD za odpowiednio 1 TB i 2 TB. Deklarowane prędkości 1050 MB / s dla odczytu danych i 1000 MB / s dla zapisu zostały prawie osiągnięte podczas testów.

Dla porównania dyski SSD, które używają SATA, działają znacznie wolniej, zwykle w setkach megabajtów na sekundę. Na przykład dysk SSD Lacie Boss osiąga maksymalną prędkość 430 MB / s, co skutkuje prędkościami testowymi zapisów 405 MB / s i odczytami 421 MB / s.

Te tańsze dyski z pewnością oferują prędkości, które są w pełni użyteczne do edycji wideo, ale ci, którzy absolutnie potrzebują wyższych szybkości transferu, będą zwracać uwagę na modele szybszych dysków. Spośród tych potencjalnych ofert będących od jakiegoś czasu dostępnych na rynku dysk GigaDrive Pro prawdopodobnie wydaje się być najlepszą opcją.

Należy pamiętać też o tym, że w zdecydowanej większości przypadków dysk zewnętrzny po prostu nie zbliży się do tego, co może zaoferować pamięć wewnętrzna Maca lub MacBooka Pro pod względem szybkości. Nawet w 2021 roku większość dysków na rynku oferuje kilkaset megabajtów na sekundę do przesyłania danych, podczas gdy M1 Mac mini może obsłużyć około 2800 MB / s do zapisywania danych w pamięci wewnętrznej.

Niektórym dyskom udaje się osiągnąć gigabitowe prędkości, co jest przydatne dla większości ludzi, ale nie dla tych, którzy mają duże zapotrzebowanie na dane. Nawet płacąc najwyższe ceny za dysk z pamięcią NVMe i połączeniem Thunderbolt o wysokiej przepustowości, temperatura jest nadal obszarem problemowym przy długotrwałym użytkowaniu takowych dysków.

W GigaDrive Pro jego twórcy próbowali rozwiązać problemy za pomocą dysku, który może działać osiągając stosunkowo niskie temperatury pod obciążeniem, oferując także USB 4 i Thunderbolt 4, które są połączone z szybką technologią pamięci masowej.

Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że jest potencjalnie wystarczająco wszechstronny, aby obsłużyć praktycznie każdą przenośną aplikację do przesyłania danych, której potrzebujesz. Oczywiście, możesz zarezerwować go na rozszerzenie lokalnej pamięci komputera Mac, ale może on być idealnym rozwiązaniem również jako dodatkowy dysk dla iPada Pro lub używany do przesyłania danych między urządzeniami, tak jak używasz pendrive'a. Producenci zauważają również, że można go używać do konsoli do gier, ale obecnie jest to głęboka przesada, ponieważ tego typu konsole nie obsługują Thunderbolt oraz USB4, w związku z czym nie wykorzystamy w pełni szybkości oferowanych przez ten dysk.

Ale w przypadku użytkowników komputerów Mac GigaDrive Pro z pewnością rozwiązuje nam wszystkie problemy, z którymi borykają się użytkownicy dysków zewnętrznych. Oferuje też wysokiej klasy dysk, jednak nie o najszybszej wydajności w historii.

Plusy

 1. • Kompaktowy i elegancki wygląd
 2. • Łączność USB4 / Thunderbolt 4
 3. • Oferuje stosunkowo niskie temperatury przez długi czas
 4. • Bardzo duże szybkości przesyłania danych

Minusy

 • Brak

Gdzie kupić

GigaDrive Pro można kupić w sklepie IndieGogo, a wszystkie modele są przecenione od oczekiwanych ostatecznych wartości detalicznych. Model 1 TB kosztuje 153 USD zamiast 299 USD w okresie promocyjnym, wersja 2 TB kosztuje 219 USD zamiast 438 USD, a 4 TB kosztuje 359 USD, ale po zakończeniu okresu promocyjnego jego cena wzrośnie do 699 USD.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 29-03-2021 13:51iPhone, blind system dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:

 1. Skróty klawiszowe w NVDA
 2. Podstawowe skróty klawiatury Bluetooth
 3. Przewodnik urządzeń apple dla niewidomych
 4. Instalacja/aktualizacja windows 10
 5. Skróty klawiszowe microsoft excel
 6. Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch
 7. Komendy
 8. Komendy głosowe
 9. Konfiguracja dla sieci premium mobile
 10. Konfiguracja dla sieci Plus
 11. Jak w kilku krokach wrócić do iOS 13 w wersji stabilnej
 12. Skróty klawiszowe do Microsoft Word
 13. zmiana adresu mail konta apple id
 14. Obsługa platformy Steam przez niewidomych
 15. Lista kompatybilnych urządzeń dla systemów Apple na 2019 rok
 16. jak przypisać funkcje menu kontekstowe pod dowolny klawisz na klawiaturze
 17. Naklejki do bezpłatnego wysyłania
 18. Brajle Pen 12
 19. Jak połączyć komputer Mac lub iPada z iPhonem za pomocą osobistego hotspotu
 20. Jak korzystać z inteligentnych stosów dla widżetów w iOS 14
 21. Jak skonfigurować Apple Cash Family dla dzieci i nastolatków
 22. Jak dostosować ekran główny w systemie iOS 14
 23. Jak używać emoji prawie wszędzie w iOS 14?
 24. Jak korzystać z klipów aplikacji w iOS 14
 25. Jak skonfigurować alerty rozpoznawania dźwięku w iOS 14 i dlaczego warto to zrobić?
 26. Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14
 27. Jak korzystać z Apple Watch bez Force Touch w systemie watchOS 7
 28. Jak korzystać z funkcji ulepszonego nagrywania w notatkach głosowych iOS 14
 29. Jak wyłączyć podglądy kart w Safari na Macu
 30. Jak pisać na iPhone za pomocą przesówania palcem po ekranie?
 31. Jak skonfigurować i używać jednoręcznej klawiatury na iPhone?

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:

 1. Recenzja Google Pixel5
 2. Recenzja iPhone 12 i 12 Pro Max
 3. Recenzja smartfona Realme X50 Pro
 4. Przedłużenie portalu
 5. Omówienie najnowszych iPhoneów i głośnika Homepod
 6. Omówienie najnowszych zegarków i ipadów firmy Apple
 7. Omówienie zaktualizowanych komputerów iMac firmy Apple
 8. Prezentacja launchera Square Home
 9. Omówienie i prezentacja Programu do blokowania reklam - Blokada
 10. Prezentacja gry na system Android - DogeFut 20
 11. WWDC 2020 - Część druga
 12. WWDC 2020 Część pierwsza
 13. Porównanie smartfonów One Plus 7 Pro i One Plus 8 Pro
 14. Omówienie rodzajów przycisków Home w iPhoneach i iPadach
 15. Omówienie nowej usługi streamingowej Canal Plus
 16. Omówienie wybranych kart dźwiękowych firmy Creative
 17. Prezentacja smartfona ZTE Axon 10 Pro
 18. Recenzja MacBooka Pro13 z 2020 Roku
 19. Prezentacja iPhone SE 2020
 20. omówienie wybranych soundbarów
 21. Instalowanie aplikacji naiPhonie za pomocą pliku ipa
 22. Omówienie najnowszych urządzeń i akcesoriów firmy Apple
 23. recenzja xiaomi redmi note 8 pro
 24. Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Część druga
 25. Prezentacja urządzeń Android TV Beelink GT King Pro oraz Mecool KM9 Pro
 26. Omówienie dysków twardych podcast mp3
 27. Przywracanie iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie jego wstępna konfiguracja mp3
 28. Bezwzrokowa instalacja antywirusa Kaspersky podcast mp3
 29. Instalacja systemu Windows 10 przy użyciu narratora podcast mp3
 30. O to najlepsze ładowarki do smartfonów podcast mp3
 31. Google Pixel 3A podcast mp3
 32. Obszerna recenzja Macbooka Air mp3
 33. Recenzja smartfona One Plus 7 Pro
 34. Zarządzanie chmurami przez program AirExplorer
 35. Recenzja słuchawek Apple Airpods pro mp3
 36. Recenzja tabletów iPad firmy Apple mp3
 37. Telewizor smart tv z przewodnikiem głosowym mp3
 38. Podsumowanie najnowszych smartfonów na 2019 rok firmy Apple mp3
 39. iPad 7 oraz Apple watch series 5 podcast mp3
 40. Podsumowanie systemów MacOS, TV OS oraz Watch OS podcast mp3
 41. Wszystkie nowości oraz lista zmian w iOS 13 a także iPad OS podcast mp3
 42. Podcast Radio Sure
 43. Prezentacja wtyczki adblock plus do blokowania reklam na ios
 44. Podcast wtyczki adguard do blokowania reklam na ios
 45. Voice Recorder HD MP3
 46. Oczyszczanie oraz kopia zapasowa iPhone MP3
 47. Obszerny podcast iphone x
 48. Whatsapp MP3 for Windows
 49. Prezentacja usługi netflix
 50. Klimatyzacja stacjonarna Hisense Energy
 51. Kaspersky MP3
 52. GData MP3
 53. Skróty Siri iPhone MP3
 54. Dual sim/ Esim iPhone MP3
 55. Podcast Radio Sure MP3
 56. Asystent Google for iOS MP3
 57. podcast automapa
 58. Przystawka Android TV box Nvidia Shild
 59. Podcast Android TV HK1 Max
Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:

Copyright 2018/ 2021 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl