Strona główna Regulamin grup Whatsapp Kontakt Subskrypcja naszego kanału z podcastami

Porównanie Apple TV HD z Apple TV 4K

W kwietniu 2021 roku Apple ujawniło drugą generację Apple TV 4K, po raz pierwszy wprowadzając HDR z wysoką liczbą klatek na sekundę z Dolby Vision do Apple TV i układ A12 dla lepszej wydajności, a także przeprojektowany Siri Remote. ‌Apple TV‌ HD został wydany po raz pierwszy w 2015 roku i od tego czasu pozostaje w ofercie Apple jako opcja podstawowa, a teraz jest dostępny z ulepszonym pilotem ‌Siri‌.

Czy powinieneś rozważyć zakup ‌Apple TV‌ HD, aby zaoszczędzić pieniądze, a może potrzebujesz ‌Apple TV‌ 4K? W tym artykule postaraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, jak zdecydować, który z tych dwóch dekoderów „Apple TV” będzie dla Ciebie najlepszy.

Porównanie Apple TV HD i Apple TV 4K

‌Apple TV‌ HD i ‌Apple TV‌ 4K mają ten sam wygląd i szereg podstawowych funkcji, takich jak HDMI i przeprojektowany pilot ‌Siri‌:

Podobieństwa

 • design, wymiary i waga
 • Wsparcie dla SDR
 • Port HDMI
 • Port Ethernet
 • Odbiornik podczerwieni
 • HDMI-CEC, AirPlay i Bluetooth
 • Pilot ‌Siri‌ drugiej generacji

Istnieje jednak wiele znaczących różnic między ‌Apple TV‌ HD i ‌Apple TV‌ 4K, które warto podkreślić, w tym ich obsługiwane rozdzielczości i procesory.

Różnice

Apple TV HD

 • Obsługa rozdzielczości do 1080p
 • Wsparcie dla SDR
 • Obsługa wyjścia audio z kanałami 7.1
 • HDMI 1.4
 • Dwurdzeniowy układ Apple A8 1,5 GHz
 • 2 GB pamięci RAM
 • Tylko 32 GB pojemności dysku
 • Ethernet 10/100
 • Wi-Fi 5
 • Bluetooth 4.0
 • 149 $ (ok. 550 zł.)

Apple TV 4K (druga generacja)

 • Obsługuje rozdzielczość do 2160p (4K)
 • Wsparcie dla SDR, HDR10 i Dolby Vision
 • Wysoka liczba klatek na sekundę HDR do 60 klatek na sekundę.
 • Obsługa wyjścia audio z kanałami 7.1.4 z Dolby Atmos
 • HDMI 2.1
 • Sześciordzeniowy chip Apple A12 Bionic 2,49 GHz
 • 3 GB pamięci RAM
 • 32 GB lub 64 GB pojemności dysku
 • Gigabit Ethernet
 • Wi-Fi 6
 • Bluetooth 5.0
 • wsparcie technologi thread
 • 179 USD za model 32 GB (ok. 660 zł.), 199 USD (ok. 733 zł.) za model 64 GB

Główną różnicą między ‌Apple TV‌ HD a ‌Apple TV‌ 4K są obsługiwane przez nie rozdzielczości. ‌Apple TV‌ HD obsługuje rozdzielczości do Full HD przy 1080p, a ‌Apple TV‌ 4K obsługuje rozdzielczości do Ultra HD przy 2160p.

Oba modele obsługują standardowy zakres dynamiki, ale tylko ‌Apple TV HD 4K obsługuje HDR10 i Dolby Vision, zapewniając bogatsze kolory i głębszą czerń. ‌Apple TV‌ 4K obsługuje również wysoką liczbę klatek na sekundę HDR do 60 klatek na sekundę. Wideo HDR z dużą liczbą klatek na sekundę umożliwia szybszą akcję z szybkością 60 klatek na sekundę, aby odtwarzać się płynniej i wyglądać bardziej realistycznie.

Dzięki obsłudze wysokiej liczby klatek w trybie „AirPlay” filmy nagrane iPhone'em 12 Pro mogą być wyświetlane w pełnych 60-klatkach na sekundę Dolby Vision na ‌Apple TV‌ 4K. Apple współpracuje również z dostawcami wideo na całym świecie, w tym z FOX Sports, NBCUniversal, Paramount +, Red Bull TV i Canal +, dzięki czemu zaczynają oni przesyłać swoje treści strumieniowo w HDR z dużą liczbą klatek na sekundę.

Aby w pełni wykorzystać lepsze możliwości wideo ‌Apple TV‌ 4K, musisz posiadać telewizor z obsługą 4K z HDR. Specyfikacje wideo ‌Apple TV‌ HD są wystarczające dla większości starszych lub tańszych telewizorów, ale dla najlepszych możliwych wrażeń wizualnych przy użyciu technologii takich jak 4K, HDR i Dolby Vision, ‌Apple TV‌ 4K jest lepszą opcją, pod warunkiem posiadania odpowiedniego telewizora.

‌Apple TV‌ 4K oferuje również nowsze specyfikacje audio z obsługą wyjścia audio z dźwiękiem przestrzennym 7.1.4 z Dolby Atmos. Apple TV‌ HD obsługuje tylko wyjście audio do 7.1-kanałowego dźwięku przestrzennego.

Podobnie jak w przypadku różnych specyfikacji wideo dwóch modeli „Apple TV”, zakres, w jakim można wykorzystać różne specyfikacje audio, zależy od używanego sprzętu. Tańsze urządzenia wyposażone w podstawowe konfiguracje kina domowego będą dobrze działać z ‌Apple TV‌ HD, ale dla bardziej zaawansowanych konfiguracji audio z Dolby Atmos, ‌Apple TV‌ 4K jest lepszą opcją.

Procesor A8 VS A12

‌Apple TV‌ 4K drugiej generacji jest wyposażony w układ A12 Bionic. Czip A12 Bionic zasilał iPhone'a XS, XS Max i XR w 2018 roku, a także wersje iPada Air i iPada Mini z 2019 roku oraz iPada (bez dopisku pro) w 2020 roku.

Czip A8 jest znacznie starszy i po raz pierwszy został wprowadzony w ‌iPhone‌ 6 i ‌iPhone‌ 6 Plus w 2014 r. A12 to sześciordzeniowy układ 2,49 GHz i jest znacznie mocniejszy niż dwurdzeniowy A8, taktowany częstotliwością 1,5 GHz.

Podczas gdy moc przetwarzania nie jest absolutnym priorytetem w przypadku dekodera, nowszy układ A12 ‌Apple TV‌ 4K będzie o wiele bardziej wydajny niż A8. Niezależnie od tego, czy chodzi o granie w gry, szybkość uruchamiania aplikacji, czy po prostu ogólną reakcję, A12 prawdopodobnie będzie działał znacznie płynniej.

„Apple TV” HD posiada również 2 GB pamięci, podczas gdy „Apple TV” 4K ma aż  3 GB pamięci ram.

Dzięki częstym aktualizacjom tvOS, A12 zagwarantuje z czasem lepszą wydajność, a A12 ‌Apple TV‌ 4K będzie dużo bardziej przyszłościowe niż A8 w ‌przypadku Apple TV‌ HD.

Pojemność dysku

Chociaż pierwotnie dostępna była konfiguracja pamięci 64 GB dla „Apple TV” HD, obecnie dostępna jest tylko opcja 32 GB. ‌Apple TV‌ 4K jest dostępny w konfiguracjach 32 GB i 64 GB.

Jeśli planujesz pobierać dużą liczbę aplikacji lub przechowywać dużo treści na samym „Apple TV”, najlepszym rozwiązaniem będzie „Apple TV” 4K z 64 GB pamięci.

Ponieważ większość treści multimedialnych w „Apple TV” jest przesyłana strumieniowo, a nie przechowywana na samym urządzeniu, ilość miejsca na dane nie będzie szczególnie ważna dla większości kupujących.

Łączność przewodowa

‌Apple TV‌ 4K obsługuje najnowszą wersję HDMI w wersji 2.1, podczas gdy ‌Apple TV‌ HD wykorzystuje znacznie starsze złącze HDMI 1.4. HDMI 2.1 obsługuje wiele dodatkowych funkcji wideo 4K ‌Apple TV‌, takich jak HDR o wysokiej liczbie klatek na sekundę.

‌Apple TV‌ 4K ma również gigabitowy port Ethernet, który jest w stanie osiągnąć znacznie większe prędkości niż port Ethernet 10/100 w przypadku Apple TV‌ HD.

Połączenie bezprzewodowe

‌Apple TV‌ HD obsługuje Wi-Fi 5 i Bluetooth 4.0, ale ‌Apple TV‌ 4K podnosi te specyfikacje do nowszych Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0. ‌Apple TV‌ 4K obsługuje również standard Thread open, taki jak HomePod mini, dla lepszej integracji z konfiguracjami inteligentnego domu.

Siri Remote

Oprócz ‌Apple TV‌ 4K drugiej generacji firma Apple wprowadziła całkowicie przeprojektowany pilot ‌Siri‌ Remote. Dzięki grubszej, jednoczęściowej aluminiowej konstrukcji nowy pilot ‌Siri‌ lepiej leży w dłoni użytkownika.

Nowy pilot ‌Siri‌ jest wyposażony w panel dotykowy, który oferuje pięciokierunkową nawigację dla lepszego komfortu, a także jest obsługiwany dotykowo, co umożliwia szybkie nawigowanie. na Zewnętrznym pierścieniu panelu dotykowego można używać  intuicyjnego gestu kołowego,  który zamienia go w sterowanie jog.

Nowy pilot ‌Siri‌ ma również przycisk zasilania, który bezpośrednio steruje zasilaniem telewizora, a drugi służy do wyciszania. Dla wygody przycisk „Siri” został również przeniesiony z boku pilota.

Chociaż nowy pilot ‌Apple‌ Remote został wprowadzony wraz z drugą generacją ‌Apple TV‌ 4K, Apple dołącza go do obu obecnych modeli Apple TV‌ 4K i ‌Apple TV‌ HD, więc użytkownicy nie muszą wybierać jednego modelu zamiast  drugiego, aby uzyskać lepszy pilot.

Końcowe przemyślenia

Większość klientów powinna kupić dekoder ‌Apple TV‌ 4K. Różnica w cenie między ‌Apple TV‌ HD i ‌Apple TV‌ 4K wynosi tylko 30 USD. Nawet dla klientów, dla których ‌Apple TV‌ HD byłby odpowiedni, modernizacja za 30 USD do ‌Apple TV‌ 4K ma doskonałą wartość i jest warta tego w prawie wszystkich okolicznościach ze względu na mnóstwo małych, ale znaczących ulepszeń, które znajdują się praktycznie we wszystkich aspektach.

Nawet jeśli nie możesz skorzystać z lepszych możliwości wideo i audio ‌Apple TV‌ 4K, otrzymasz szybszy procesor, więcej pamięci RAM i szybszą łączność. Podobnie użytkownicy z telewizorem HD i podstawową konfiguracją audio mogą w przyszłości wymienić swoje urządzenia na nowszy model, w którym to przypadku „Apple TV” 4K będzie mógł pozostać i korzystać z dowolnego ulepszonego sprzętu.

Ponieważ ‌Apple TV‌ 4K drugiej generacji to model z 2021 roku, jest on o sześć lat nowszy od Apple TV‌ HD z 2015 roku i będzie znacznie trwalszy, zwłaszcza dzięki szybszemu procesorowi i dodatkowej pamięci.

Jedynymi osobami, które powinny wziąć pod uwagę ‌Apple TV‌ HD, są osoby z ograniczonym budżetem, osoby, które nie mają zamiaru wymieniać swoich urządzeń oraz osoby, które nie są zainteresowane technologiami takimi jak Ultra-HD 4K, HDR czy Dolby Atmos.

W przypadku standardowych telewizorów HD, SDR i podstawowych konfiguracji audio ‌Apple TV‌ 4K jest znacznie ograniczony przez specyfikacje wideo i audio podłączonego do niego sprzętu. „Apple TV” HD może również wydawać się dobrą opcją dla obecnych użytkowników „Apple TV”, którzy chcą kupić dodatkowy „Apple TV” do drugiego pokojó do zajęć, takich jak na przykład Apple Fitness +.

Autor: Mateusz Papierski, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 25-05-2021 13:19iPhone, blind system dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:

 1. Skróty klawiszowe w NVDA
 2. Podstawowe skróty klawiatury Bluetooth
 3. Przewodnik urządzeń apple dla niewidomych
 4. Instalacja/aktualizacja windows 10
 5. Skróty klawiszowe microsoft excel
 6. Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch
 7. Komendy
 8. Komendy głosowe
 9. Konfiguracja dla sieci premium mobile
 10. Konfiguracja dla sieci Plus
 11. Jak w kilku krokach wrócić do iOS 13 w wersji stabilnej
 12. Skróty klawiszowe do Microsoft Word
 13. zmiana adresu mail konta apple id
 14. Obsługa platformy Steam przez niewidomych
 15. Lista kompatybilnych urządzeń dla systemów Apple na 2019 rok
 16. jak przypisać funkcje menu kontekstowe pod dowolny klawisz na klawiaturze
 17. Naklejki do bezpłatnego wysyłania
 18. Brajle Pen 12
 19. Jak połączyć komputer Mac lub iPada z iPhonem za pomocą osobistego hotspotu
 20. Jak korzystać z inteligentnych stosów dla widżetów w iOS 14
 21. Jak skonfigurować Apple Cash Family dla dzieci i nastolatków
 22. Jak dostosować ekran główny w systemie iOS 14
 23. Jak używać emoji prawie wszędzie w iOS 14?
 24. Jak korzystać z klipów aplikacji w iOS 14
 25. Jak skonfigurować alerty rozpoznawania dźwięku w iOS 14 i dlaczego warto to zrobić?
 26. Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14
 27. Jak korzystać z Apple Watch bez Force Touch w systemie watchOS 7
 28. Jak korzystać z funkcji ulepszonego nagrywania w notatkach głosowych iOS 14
 29. Jak wyłączyć podglądy kart w Safari na Macu
 30. Jak pisać na iPhone za pomocą przesówania palcem po ekranie?
 31. Jak skonfigurować i używać jednoręcznej klawiatury na iPhone?
 32. Jak zwolnić miejsce na iPhonie i ipadzie
 33. macOS 11.3: Jak używać dwóch głośników HomePod z komputerem Mac do odtwarzania dźwięku stereo
 34. iOS 14.5: Jak ustawić preferowaną usługę strumieniowego przesyłania muzyki za pomocą Siri
 35. iOS 14.5: Jak zgłaszać kontrole prędkości, wypadki drogowe i inne zagrożenia w Apple Maps
 36. Jak uniemożliwić aplikacjom śledzenie Cię w iOS 14.5
 37. iOS 14.5: Jak automatycznie pobierać nowe odcinki podcastów i śledzić programy
 38. iOS 14.5: Jak korzystać z AirPlay 2 w Apple Fitness +
 39. iOS 14.5: Jak udostępniać teksty i klipy piosenek z Apple Music
 40. iOS 14.5: Jak ponownie skalibrować baterię iPhone'a 11
 41. iOS 14.5: Jak wydrukować listę przypomnień
 42. Jak korzystać z precyzyjnego wyszukiwania, aby zlokalizować AirTag na telefonie iPhone 11 i telefonie iPhone 12
 43. Jak ustawić AirTag w trybie utraconym
 44. Jak znaleźć AirTag w Find My na iPhonie
 45. iOS 15: Jak zaprosić użytkowników Androida do rozmowy FaceTime
 46. iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła, aby zminimalizować rozproszenie i pozostać skoncentrowanym

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:

 1. Omówienie najnowszego systemu iOS i iPhone 12 i 12 pro max
 2. Omówienie Konferencji Apple kwiecień 2021
 3. Recenzja robota sprzątającego Xiaomi mirobot Vacuum Mop Pro STYTJ02YM
 4. Recenzja Express Saeco Lirika One Touch Capuccino
 5. Recenzja Google Pixel5
 6. Recenzja iPhone 12 i 12 Pro Max
 7. Recenzja smartfona Realme X50 Pro
 8. Przedłużenie portalu
 9. Omówienie najnowszych iPhoneów i głośnika Homepod
 10. Omówienie najnowszych zegarków i ipadów firmy Apple
 11. Omówienie zaktualizowanych komputerów iMac firmy Apple
 12. Prezentacja launchera Square Home
 13. Omówienie i prezentacja Programu do blokowania reklam - Blokada
 14. Prezentacja gry na system Android - DogeFut 20
 15. WWDC 2020 - Część druga
 16. WWDC 2020 Część pierwsza
 17. Porównanie smartfonów One Plus 7 Pro i One Plus 8 Pro
 18. Omówienie rodzajów przycisków Home w iPhoneach i iPadach
 19. Omówienie nowej usługi streamingowej Canal Plus
 20. Omówienie wybranych kart dźwiękowych firmy Creative
 21. Prezentacja smartfona ZTE Axon 10 Pro
 22. Recenzja MacBooka Pro13 z 2020 Roku
 23. Prezentacja iPhone SE 2020
 24. omówienie wybranych soundbarów
 25. Instalowanie aplikacji naiPhonie za pomocą pliku ipa
 26. Omówienie najnowszych urządzeń i akcesoriów firmy Apple
 27. recenzja xiaomi redmi note 8 pro
 28. Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Część druga
 29. Prezentacja urządzeń Android TV Beelink GT King Pro oraz Mecool KM9 Pro
 30. Omówienie dysków twardych podcast mp3
 31. Przywracanie iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie jego wstępna konfiguracja mp3
 32. Bezwzrokowa instalacja antywirusa Kaspersky podcast mp3
 33. Instalacja systemu Windows 10 przy użyciu narratora podcast mp3
 34. O to najlepsze ładowarki do smartfonów podcast mp3
 35. Google Pixel 3A podcast mp3
 36. Obszerna recenzja Macbooka Air mp3
 37. Recenzja smartfona One Plus 7 Pro
 38. Zarządzanie chmurami przez program AirExplorer
 39. Recenzja słuchawek Apple Airpods pro mp3
 40. Recenzja tabletów iPad firmy Apple mp3
 41. Telewizor smart tv z przewodnikiem głosowym mp3
 42. Podsumowanie najnowszych smartfonów na 2019 rok firmy Apple mp3
 43. iPad 7 oraz Apple watch series 5 podcast mp3
 44. Podsumowanie systemów MacOS, TV OS oraz Watch OS podcast mp3
 45. Wszystkie nowości oraz lista zmian w iOS 13 a także iPad OS podcast mp3
 46. Podcast Radio Sure
 47. Prezentacja wtyczki adblock plus do blokowania reklam na ios
 48. Podcast wtyczki adguard do blokowania reklam na ios
 49. Voice Recorder HD MP3
 50. Oczyszczanie oraz kopia zapasowa iPhone MP3
 51. Obszerny podcast iphone x
 52. Whatsapp MP3 for Windows
 53. Prezentacja usługi netflix
 54. Klimatyzacja stacjonarna Hisense Energy
 55. Kaspersky MP3
 56. GData MP3
 57. Skróty Siri iPhone MP3
 58. Dual sim/ Esim iPhone MP3
 59. Podcast Radio Sure MP3
 60. Asystent Google for iOS MP3
 61. podcast automapa
 62. Przystawka Android TV box Nvidia Shild
 63. Podcast Android TV HK1 Max
Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:

Copyright 2018/ 2021 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl