Strona główna Regulamin grup Whatsapp Kontakt Subskrypcja naszego kanału z podcastami

Apple powstrzymuje piksele śledzące wiadomości e-mail dzięki ochronie prywatności poczty w iOS 15 i macOS Monterey

Śledzenie otwarcia wiadomości e-mail i tego, co przeczytałeś, jest czymś, na czym polega wiele firm i reklamodawców w swoich działaniach marketingowych, a ponadto istnieją klienci poczty e-mail, których zadaniem jest informowanie użytkowników, kiedy wysłane przez nich wiadomości e-mail zostały odczytane.

Znaczną część tego śledzenia ułatwiają zdalne obrazy, które ładują się podczas przeglądania wiadomości e-mail, a niektóre z nich są jeszcze bardziej podstępne, a reklamodawcy używają niewidocznych pikseli śledzących. Piksele śledzące to ukryta grafika, której możesz nie widzieć w wiadomości e-mail, ale Twój klient poczty ładuje je, umożliwiając nadawcom zbieranie od Ciebie danych. Nadawcy widzą, że otworzyłeś wiadomość e-mail, uzyskują oni też inne informacje, takie jak na przykład Twój adres IP.

Wraz z systemami iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey firma Apple położyła kres śledzeniu poczty e-mail dzięki pakietowi funkcji ochrony prywatności poczty.

Ochrona prywatności poczty nie jest domyślnie włączona, ale Apple podświetli ją jako opcję podczas uaktualniania do iOS 15 lub iPadOS 15. Jeśli korzystasz z jednej z tych aktualizacji, możesz ją włączyć w sekcji Ustawienia > Poczta. Tam następnie kliknij w „Ochrona prywatności”, a następnie aktywuj opcje „Chroń aktywność poczty”. W ‌macOS Monterey‌ otwórz Mail, przejdź do Preferencji poczty, a następnie kliknij Prywatność. Później już tylko wystarczy, że wybierzesz opcję Chroń aktywność poczty.

Po włączeniu Ochrona prywatności poczty ukrywa Twój adres IP i ładuje całą zdalną zawartość prywatnie w tle, przekierowując ją przez wiele usług proxy i losowo przypisując adres IP.

Oto informacje, jak Apple w pełni opisuje tę funkcję:

Otrzymywane wiadomości e-mail mogą zawierać ukryte piksele, które umożliwiają nadawcy wiadomości e-mail uzyskanie informacji o Tobie. Gdy tylko otworzysz wiadomość e-mail, nadawca może zebrać informacje o Twojej aktywności w poczcie bez przejrzystości i możliwości kontrolowania, jakie informacje są udostępniane. Nadawcy wiadomości e-mail mogą dowiedzieć się, kiedy i ile razy otwierałeś ich wiadomość e-mail, czy przekazałeś ją dalej, Twój adres protokołu internetowego (IP) a także mogą oni poznać inne dane, które następnie mogą wykorzystać do stworzenia profilu Twojego zachowania i poznania Twojej lokalizacji.

Jeśli zdecydujesz się ją włączyć, Ochrona prywatności w Mail pomaga chronić Twoją prywatność, uniemożliwiając nadawcom wiadomości e-mail, w tym Apple, uzyskiwanie informacji o Twojej aktywności w Mail. Gdy otrzymasz wiadomość e-mail w aplikacji Poczta, zamiast pobierać zdalną zawartość po otwarciu wiadomości e-mail, Ochrona prywatności poczty domyślnie pobiera zdalną zawartość w tle — niezależnie od tego, w jaki sposób korzystasz z wiadomości e-mail. Nawet firma Apple nie poznaje żadnych informacji o twojej zawartości.

Ponadto cała zawartość zdalna pobierana przez Mail jest kierowana przez wiele serwerów proxy, co uniemożliwia nadawcy poznanie Twojego adresu IP. Zamiast udostępniać swój adres IP, co może umożliwić nadawcy wiadomości e-mail poznanie Twojej lokalizacji, sieć proxy Apple losowo przypisze adres IP odpowiadający tylko regionowi, w którym znajduje się Twoje urządzenie. W rezultacie nadawcy wiadomości e-mail będą otrzymywać tylko ogólne informacje, a nie kluczowe informacje o Twoim zachowaniu. Apple również nie uzyskuje dzięki tej ochronie dostępu do Twojego adresu IP.

Warto zauważyć, że nadawcy zobaczą adres IP odpowiadający regionowi, w którym się znajdujesz, co da im ogólne informacje o Twoim zachowaniu, które są niespecyficzne i nie mogą być wykorzystane do zbudowania profilu dotyczącego twojej osobowości i twoich nawyków.

Wcześniej można było blokować śledzenie wiadomości e-mail, blokując ładowanie zdalnej zawartości w aplikacji Mail na iOS i macOS, ale nowa funkcja Apple jest lepsza, ponieważ nadal możesz wyświetlać całą zawartość wiadomości e-mail w normalny sposób, podczas gdy Ochrona prywatności poczty działa w tle bez kompromisów wizualnych .

Warto też wspomnieć o tym, że nadawcy wiadomości e-mail nadal mogą monitorować informacje o tobie za pomocą śledzących linków, o których należy pamiętać, ale tak zwane zakulisowe śledzenie, którego możesz nie zauważyć, nie nastąpi.

Prywatność śledzenia poczty dobrze integruje się też z iCloud Private Relay, funkcją zawartą w ‌iCloud‌+. ‌iCloud‌+ to tylko nazwa firmy Apple dla płatnych planów ‌iCloud‌, które zaczynają się od 0,99 USD miesięcznie. Płacąc tak nie wiele możemy spowodować, że cały ruch, który opuszcza Twoje urządzenie, jest kierowany przez dwa oddzielne przekaźniki internetowe, więc reklamodawcy nie mogą zobaczyć Twojego adresu IP ani lokalizacji, nie mogą też oni połączyć Twojej historii przeglądania z tymi informacjami, aby zbudować profilu o Tobie.

Prywatny przekaźnik „iCloud” nie jest całkowicie serwerem VPN, ale jest do niego bardzo podobny i jest to niesamowita funkcja dla osób mniej uzdolnionych technicznie, które nie pomyślałyby o korzystaniu z VPN lub nie wiedziałyby, jak tego dokonać, na przykład osoby starsze, które bez wątpienia potrzebują ochrony przed śledzeniem i oszustwami.

Zgodnie z raportem opublikowanym na początku tego tygodnia przez The Wall Street Journal, plany Apple dotyczące prywatnego przekazywania i śledzenia poczty już teraz niepokoją reklamodawców. Alex Austin, dyrektor generalny firmy zajmującej się pomiarami reklam, powiedział, że Private Relay może być „o wiele bardziej szkodliwy dla ekosystemu reklamowego niż środki przejrzystości śledzenia aplikacji wprowadzone na początku tego roku. „Gdyby prawdziwy adres IP użytkownika miał zniknąć całkowicie, byłoby to bardzo nie na rękę dla wielu firm reklamowych.

Jeśli chodzi o ochronę prywatności poczty, reklamodawcy są „zaskoczeni”, że Apple zablokowało śledzenie nawet w wiadomościach e-mail, twierdzą oni, że będzie zdecydowanie trudniej takim firmom się dowiedzieć, czy ich e-maile dochodzą do użytkowników.

Te nowe funkcje prywatności mogą zachęcić Google do przyjęcia podobnych środków dla Chrome, a rzecznik Google potwierdził, że Google rzeczywiście rozważa wprowadzenie podobne funkcje blokowania adresów IP.

‌iCloud‌ Private Relay i Ochrona prywatności poczty są bez dwóch zdań wystarczającym powodem, aby uaktualnić swoje urządzenia do najnowszego oprogramowania, gdy będzie ono dostępne tej jesieni, pozostałe funkcje dostępne w iOS 15 i macOS Monterey można znaleźć w naszych wcześniejszych artykułach.

Autor: Madridista/ Realista, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 10-06-2021 21:59iPhone, blind system dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:

 1. Skróty klawiszowe w NVDA
 2. Podstawowe skróty klawiatury Bluetooth
 3. Przewodnik urządzeń apple dla niewidomych
 4. Instalacja/aktualizacja windows 10
 5. Skróty klawiszowe microsoft excel
 6. Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch
 7. Komendy
 8. Komendy głosowe
 9. Konfiguracja dla sieci premium mobile
 10. Konfiguracja dla sieci Plus
 11. Jak w kilku krokach wrócić do iOS 13 w wersji stabilnej
 12. Skróty klawiszowe do Microsoft Word
 13. zmiana adresu mail konta apple id
 14. Obsługa platformy Steam przez niewidomych
 15. Lista kompatybilnych urządzeń dla systemów Apple na 2019 rok
 16. jak przypisać funkcje menu kontekstowe pod dowolny klawisz na klawiaturze
 17. Naklejki do bezpłatnego wysyłania
 18. Brajle Pen 12
 19. Jak połączyć komputer Mac lub iPada z iPhonem za pomocą osobistego hotspotu
 20. Jak korzystać z inteligentnych stosów dla widżetów w iOS 14
 21. Jak skonfigurować Apple Cash Family dla dzieci i nastolatków
 22. Jak dostosować ekran główny w systemie iOS 14
 23. Jak używać emoji prawie wszędzie w iOS 14?
 24. Jak korzystać z klipów aplikacji w iOS 14
 25. Jak skonfigurować alerty rozpoznawania dźwięku w iOS 14 i dlaczego warto to zrobić?
 26. Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14
 27. Jak korzystać z Apple Watch bez Force Touch w systemie watchOS 7
 28. Jak korzystać z funkcji ulepszonego nagrywania w notatkach głosowych iOS 14
 29. Jak wyłączyć podglądy kart w Safari na Macu
 30. Jak pisać na iPhone za pomocą przesówania palcem po ekranie?
 31. Jak skonfigurować i używać jednoręcznej klawiatury na iPhone?
 32. Jak zwolnić miejsce na iPhonie i ipadzie
 33. macOS 11.3: Jak używać dwóch głośników HomePod z komputerem Mac do odtwarzania dźwięku stereo
 34. iOS 14.5: Jak ustawić preferowaną usługę strumieniowego przesyłania muzyki za pomocą Siri
 35. iOS 14.5: Jak zgłaszać kontrole prędkości, wypadki drogowe i inne zagrożenia w Apple Maps
 36. Jak uniemożliwić aplikacjom śledzenie Cię w iOS 14.5
 37. iOS 14.5: Jak automatycznie pobierać nowe odcinki podcastów i śledzić programy
 38. iOS 14.5: Jak korzystać z AirPlay 2 w Apple Fitness +
 39. iOS 14.5: Jak udostępniać teksty i klipy piosenek z Apple Music
 40. iOS 14.5: Jak ponownie skalibrować baterię iPhone'a 11
 41. iOS 14.5: Jak wydrukować listę przypomnień
 42. Jak korzystać z precyzyjnego wyszukiwania, aby zlokalizować AirTag na telefonie iPhone 11 i telefonie iPhone 12
 43. Jak ustawić AirTag w trybie utraconym
 44. Jak znaleźć AirTag w Find My na iPhonie
 45. iOS 15: Jak zaprosić użytkowników Androida do rozmowy FaceTime
 46. iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła, aby zminimalizować rozproszenie i pozostać skoncentrowanym

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:

 1. Omówienie najnowszego systemu iOS i iPhone 12 i 12 pro max
 2. Omówienie Konferencji Apple kwiecień 2021
 3. Recenzja robota sprzątającego Xiaomi mirobot Vacuum Mop Pro STYTJ02YM
 4. Recenzja Express Saeco Lirika One Touch Capuccino
 5. Recenzja Google Pixel5
 6. Recenzja iPhone 12 i 12 Pro Max
 7. Recenzja smartfona Realme X50 Pro
 8. Przedłużenie portalu
 9. Omówienie najnowszych iPhoneów i głośnika Homepod
 10. Omówienie najnowszych zegarków i ipadów firmy Apple
 11. Omówienie zaktualizowanych komputerów iMac firmy Apple
 12. Prezentacja launchera Square Home
 13. Omówienie i prezentacja Programu do blokowania reklam - Blokada
 14. Prezentacja gry na system Android - DogeFut 20
 15. WWDC 2020 - Część druga
 16. WWDC 2020 Część pierwsza
 17. Porównanie smartfonów One Plus 7 Pro i One Plus 8 Pro
 18. Omówienie rodzajów przycisków Home w iPhoneach i iPadach
 19. Omówienie nowej usługi streamingowej Canal Plus
 20. Omówienie wybranych kart dźwiękowych firmy Creative
 21. Prezentacja smartfona ZTE Axon 10 Pro
 22. Recenzja MacBooka Pro13 z 2020 Roku
 23. Prezentacja iPhone SE 2020
 24. omówienie wybranych soundbarów
 25. Instalowanie aplikacji naiPhonie za pomocą pliku ipa
 26. Omówienie najnowszych urządzeń i akcesoriów firmy Apple
 27. recenzja xiaomi redmi note 8 pro
 28. Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Część druga
 29. Prezentacja urządzeń Android TV Beelink GT King Pro oraz Mecool KM9 Pro
 30. Omówienie dysków twardych podcast mp3
 31. Przywracanie iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie jego wstępna konfiguracja mp3
 32. Bezwzrokowa instalacja antywirusa Kaspersky podcast mp3
 33. Instalacja systemu Windows 10 przy użyciu narratora podcast mp3
 34. O to najlepsze ładowarki do smartfonów podcast mp3
 35. Google Pixel 3A podcast mp3
 36. Obszerna recenzja Macbooka Air mp3
 37. Recenzja smartfona One Plus 7 Pro
 38. Zarządzanie chmurami przez program AirExplorer
 39. Recenzja słuchawek Apple Airpods pro mp3
 40. Recenzja tabletów iPad firmy Apple mp3
 41. Telewizor smart tv z przewodnikiem głosowym mp3
 42. Podsumowanie najnowszych smartfonów na 2019 rok firmy Apple mp3
 43. iPad 7 oraz Apple watch series 5 podcast mp3
 44. Podsumowanie systemów MacOS, TV OS oraz Watch OS podcast mp3
 45. Wszystkie nowości oraz lista zmian w iOS 13 a także iPad OS podcast mp3
 46. Podcast Radio Sure
 47. Prezentacja wtyczki adblock plus do blokowania reklam na ios
 48. Podcast wtyczki adguard do blokowania reklam na ios
 49. Voice Recorder HD MP3
 50. Oczyszczanie oraz kopia zapasowa iPhone MP3
 51. Obszerny podcast iphone x
 52. Whatsapp MP3 for Windows
 53. Prezentacja usługi netflix
 54. Klimatyzacja stacjonarna Hisense Energy
 55. Kaspersky MP3
 56. GData MP3
 57. Skróty Siri iPhone MP3
 58. Dual sim/ Esim iPhone MP3
 59. Podcast Radio Sure MP3
 60. Asystent Google for iOS MP3
 61. podcast automapa
 62. Przystawka Android TV box Nvidia Shild
 63. Podcast Android TV HK1 Max
Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:

Copyright 2018/ 2021 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl