Strona główna Kontakt Subskrypcja naszego kanału z podcastami

O to funkcje, wskazówki i triki w iOS 15, których prawdopodobnie nie znasz

Wraz z wydaniem iOS 15 i iPadOS 15 20 września firma Apple przedstawiła milionom użytkowników kilka swoich nowych, ważnych funkcji dla iPhone'a i iPada, takich jak tryb skupienia, podsumowanie powiadomień, przeprojektowane Safari i wiele innych.

Ale poza głównymi funkcjami firma Apple wprowadziła również liczne poprawki i zmiany w swoich mobilnych systemach operacyjnych, które mają na celu zwiększenie wydajności, funkcjonalności i przyjemności czasu spędzanego przy korzystaniu z iPhone'a lub iPada.

W tym artykule przedstawiamy wiele ciekawostek i ulepszeń w ‌iOS 15‌ i ‌iPadOS 15‌, z których niektóre mogły trafić już do twojego gustu. Zachęcam do dalszego przeczytania, aby odświeżyć pamięć, a może też przy okazji nauczyć się czegoś nowego.

1. Kopiuj linki z grupy kart

Jeśli masz kilka witryn w grupie kart w przeglądarcę Safari, które chcesz udostępnić komuś, na przykład za pośrednictwem poczty e-mail lub wiadomości, możesz skopiować wszystkie łącza URL do schowka w następujący sposób.

 • Otwórz grupę kart, kliknij w nazwę grupy na dole ekranu, a następnie kliknij w opcję Edytuj w lewym górnym rogu menu kart Grupy kart. Następnie kliknij w zakreślony wielokropek obok odpowiedniej grupy kart, a następnie wybierz opcję Kopiuj łącza.

2. Zabezpiecz hasłem dokument PDF

Apple umożliwia teraz blokowanie dokumentów PDF hasłem w iOS 15. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że plik PDF musi znajdować się na Twoim „iPhonie” – z jakiegoś powodu nie możesz zablokować dokumentów znajdujących się w iCloud.

 • Otwórz aplikację Pliki, przejdź do sekcji Na moim iPhonie i wybierz dokument PDF, aby go otworzyć. Następnie kliknij w przycisk Czynności w lewym dolnym rogu ekranu, przewiń w dół poniżej opcji udostępniania, a następnie kliknij w opcję Zablokuj PDF. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie i zweryfikowanie wybranego hasła.

3. Dostosuj swoją stronę startową przeglądarki Safari

Przeprojektowana strona początkowa Safari w ‌iOS 15‌ to punkt kompleksowej obsługi wszystkich zakładek, ulubionych, często odwiedzanych witryn, sugestii Siri, kart ‌iCloud‌, listy czytelniczej i raportu o prywatności. oferuje również kilka dostosowywanych opcji, takich jak możliwość wyboru własnej tapety strony startowej. Możesz nawet opcjonalnie zsynchronizować wygląd swojej strony startowej na wszystkich swoich urządzeniach za pośrednictwem ‌iCloud‌.

 • W widoku Karty dotknij ikony + w lewym dolnym rogu, aby otworzyć nową kartę, a następnie przewiń do dołu strony początkowej i dotknij przycisku Edytuj. Użyj przełączników, aby kontrolować, co chcesz wyświetlać na stronie początkowej. Opcje obejmują: Ulubione, Często odwiedzane, Udostępnione Tobie, Raport o prywatności, Sugestie Siri, Lista czytelnicza i Karty iCloud.
 • Aby zsynchronizować ustawienia strony startowej z innymi urządzeniami połączonymi z tym samym Apple ID, aktywuj przełącznik obok opcji Użyj strony startowej na wszystkich urządzeniach. Możesz także aktywować opcję Obraz tła i wybrać jedną z istniejących tapet w iOS lub wybrać własną ze swoich zdjęć, dotykając dużego przycisku +.

4. Skróty klawiaturowe do aplikacji podcastów

Aplikacja „Apple Podcasts” na iPada zawiera wiele nowych skrótów klawiaturowych. Wcześniej jedynym skrótem klawiaturowym w aplikacji był Command + R do odświeżania kanałów, ale teraz jest łącznie 17 skrótów klawiaturowych.

Niektóre z nowych skrótów obejmują spację, aby wstrzymać, Command + strzałka w prawo, aby przejść do następnego odcinka, Shift + Command + strzałka w prawo, aby przeskoczyć o 30 sekund do przodu, oraz Option + 4, aby ustawić odtwarzanie z podwójną prędkością. Aby zobaczyć wszystkie dostępne skróty klawiaturowe, jak w każdej aplikacji dostępnej na iPada, przytrzymaj klawisz Command.

5. Usuń lub zmień kolejność stron ekranu głównego

W „iOS 15” firma Apple ułatwiła kontrolę nad zarządzaniem ekranem głównym, umożliwiając zmianę kolejności stron będących na „Ekranie głównym”, a nawet usunięcie poszczególnych stron.

 • Wejdź w tryb poruszania, przytrzymując palec w konkretnym miejscu na „Ekranie głównym”, a następnie kliknij w kropkę nad Dokiem, aby przejść do widoku stron „Ekran główny”. Aby zmienić kolejność stron, po prostu przeciągnij je tak, jakby były aplikacjami. Aby usunąć stronę, dotknij przycisku minus w rogu strony, a następnie potwierdź, że chcesz ją usunąć. Aplikacje na usuniętych stronach będą nadal widoczne w Bibliotece aplikacji.

6. Niestandardowy rozmiar tekstu na aplikację

W iOS 14 możesz dodać przycisk do Centrum sterowania, który pozwala zmieniać rozmiar tekstu na ekranie w locie. Każda wprowadzona zmiana jest odzwierciedlana w całym systemie, niezależnie od twoich preferencji, ale w „iOS 15” nie jest to już ograniczeniem, a twoje ustawienie może być przypisane do konkretnej aplikacji.

 • Wyświetl selektor rozmiaru tekstu w Centrum sterowania, a zobaczysz nowe opcje zastosowania dostosowania rozmiaru tekstu do systemu lub tylko do aktualnie otwartej aplikacji. ‌‌iOS 15‌‌ również zapamięta Twój wybór, więc możesz wyjść z aplikacji, aby zrobić coś innego, a następnie wrócić do niej z nienaruszonym wybranym rozmiarem tekstu dla tej konkretnej aplikacji.

7. Przeciągnij aplikacje z Spotlight na ekran główny

W iOS 14 funkcjonalność ikon aplikacji wyświetlanych w wynikach wyszukiwania sugestii Siri i Spotlight ogranicza się do otwierania aplikacji. Jednak w „iOS 15” można przeciągnąć aplikację z Spotlight i umieścić ją bezpośrednio na „Ekranie głównym”, co oznacza, że ​​nie trzeba już ciągle przeciągać ikon aplikacji między stronami „Ekranu głównego”, aby je edytować.

Możesz teraz również bezpośrednio usuwać aplikacje z poziomu Spotlight za pomocą długiego naciśnięcia Szybkiej akcji, która nie była dostępna w poprzednich wersjach systemu iOS, co oznacza, że ​​możesz sobie szybko przypomnieć o dowolnych aplikacjach, które zostały przez ciebie zapomniane będąc gdzieś w Twojej bibliotece aplikacji.

8. Użyj lupy do zaznaczenia tekstu

Po jego usunięciu w iOS 13 Apple ponownie wprowadziło nową wersję szkła powiększającego do zaznaczania tekstu. Z perspektywy użytkownika usunięcie lupy wydawało się dziwną decyzją ze strony Apple, ponieważ ten krok utrudniał dostrzeżenie, gdzie znajduje się kursor pod palcem.

Nowa lupa jest nieco mniejsza niż poprzednia, ale fakt, że pojawiła się ponownie, będzie prawdopodobnie mile widziany. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać palec w dowolnym obszarze wprowadzania tekstu, aby wyświetlić lupę i przenieść kursor w tekście.

9. Aplikacje podzielonego widoku w widoku wielozadaniowym

Widok Split View w iPadOS nie jest nowością, ale w „iOS 15” owszem, znajduje się tam teraz menu ekranowe do sterowania nim, dając użytkownikom, którzy nie znają gestów, wizualną wskazówkę, że taka funkcja istnieje. W górnej części aplikacji obsługujących widok Split View znajduje się mała ikona wielokropka, która po dotknięciu pokazuje trzy opcje (od lewej do prawej): widok pełnoekranowy, widok Split View i Slide Over.

 • Kliknij w widok Split View lub Slide Over, a bieżąca aplikacja zniknie, aby odsłonić „Ekran główny”, umożliwiając wybór innej aplikacji do udostępnienia ekranu. Gdy masz dwie aplikacje w widoku Split View, każda z nich będzie miała ikonę wielokropka w górnej środkowej części okna, którą możesz kontrolować niezależnie. Zwróć uwagę, że niektóre aplikacje, takie jak Poczta i Notatki, obsługują czwartą opcję o nazwie Centrum okna, która umożliwia otwarcie określonej wiadomości e-mail lub notatki na środku ekranu.

10. Zapisz wiele obrazów z internetu w swoim albumie zdjęć

W iOS 15‌ Apple daje użytkownikom możliwość przeciągania i upuszczania obrazów, tekstu, plików i nie tylko w aplikacjach na ‌iPhone. W wielu aplikacjach możesz przeciągnąć pojedynczy element jednym palcem, a podczas przeciągania wybrać dodatkowe elementy, klikając w nie innym palcem. Wybrane elementy przesuwają się razem i pojawiają się ułożone w stos pod palcem, który przeciąga oryginalny element. Następnie możesz przeciągnąć elementy jako grupę i upuścić je do innej aplikacji.

Na przykład można przeprowadzić wyszukiwanie grafiki w Google, przeciągnąć wiele obrazów z wyników wyszukiwania, a następnie przełączyć się na widok Zdjęcia i dodać je do albumu fotograficznego.

11. Użyj nowego widżetu małego kalendarza

Irytujący dla wielu użytkowników w iOS 14, kwadratowy widżet Kalendarza pokazuje tylko bieżący dzień i wszelkie wydarzenia, a nie pełny miesiąc kalendarzowy, który można wyświetlić tylko w większym widżecie 2x4.

Zawsze wydawało się to słabym wykorzystaniem przestrzeni widżetów, ale na szczęście ‌‌iOS 15‌‌ dodaje nowy widżet 2x2, który wyświetla pełny miesiąc kalendarzowy z podświetlonym bieżącym dniem. W innej powiązanej zmianie możesz teraz ustawić kalendarz w niestandardowym kolorze za pomocą selektora kolorów, oprócz siedmiu domyślnych opcji kolorów oferowanych przez aplikację Kalendarz.

12. Wyłącz powiadomienia aplikacji z odznaką

Powiadomienia na plakietce aplikacji można wyłączyć, gdy urządzenia użytkowników znajdują się w trybie Nie przeszkadzać lub „Skupienia”. Przejdź do Ustawienia -> i wybierz opcję Nie przeszkadzać lub dowolny z pozostałych wymienionych trybów. Następnie w sekcji „Opcje” wybierz „Ekran główny” i zaznacz przełącznik obok opcji Ukryj plakietki powiadomień.

Teraz, gdy włączony jest tryb Focus lub Nie przeszkadzać, wszystkie aplikacje nie będą już wyświetlać plakietki powiadomienia na ‌‌Ekranie głównym‌‌. Użytkownicy mogą oczywiście wyłączyć plakietki powiadomień dla poszczególnych aplikacji; jest to jednak opcja globalna, która wpływa na wszystkie aplikacje na ‌‌Ekranie głównym‌‌.

13. Wywołaj szybką notatkę na iPadzie

W „iPadOS 15” firma Apple wprowadziła nową funkcję produktywności o nazwie Szybkie notatki, która ma na celu zapewnienie szybszego sposobu zapisywania rzeczy na iPadzie bez konieczności wchodzenia i wychodzenia z aplikacji Notatki. Niezależnie od tego, czy jesteś na „Ekranie głównym”, czy w dowolnej aplikacji, możesz w dowolnym momencie wyświetlić pływające okno szybkiej notatki za pomocą palca lub ołówka Apple, przesuwając po przekątnej w górę od prawego dolnego rogu ekranu.

Jeśli używasz podłączonej klawiatury z tak zwanym klawiszem kuli ziemskiej, po prostu naciśnij klawisz kuli ziemskiej + Q, aby uruchomić szybką notatkę. Możesz także dodać przycisk szybkiej notatki do Centrum sterowania: w tym celu Przejdź do Ustawienia -> Centrum sterowania, a następnie dodaj opcję Szybka notatka z sekcji „Dołączone elementy sterujące”.

Szybkie notatki nie mogą być tworzone na ‌iPhone‌ z systemem ‌iOS 15‌. Ponieważ jednak Szybkie notatki są dostępne w aplikacji Notatki, możesz uzyskać dostęp do wszystkich utworzonych notatek na innych urządzeniach również na swoim iPhone'ie, tak samo łatwo, jak do każdej innej notatki.

14. Wygeneruj dwuskładnikowy kod uwierzytelniający

‌iOS 15‌ zawiera wbudowany moduł uwierzytelniający, który może generować kody weryfikacyjne w celu dodatkowego zabezpieczenia logowania w obsługiwanych witrynach, co oznacza, że ​​aplikacje uwierzytelniające innych firm nie są konieczne.

Możesz skonfigurować kody weryfikacyjne dla kont internetowych w aplikacji Ustawienia -> Hasła. Po skonfigurowaniu kody weryfikacyjne będą automatycznie wypełniane po zalogowaniu się do witryny, dzięki czemu uwierzytelnianie dwuskładnikowe na iPhone'ie lub iPadzie jest znacznie bardziej uproszczone.

15. Dodaj do swojego Memoji strój

Firma Apple dodała do Memoji nowe opcje dostosowywania, których można używać w Wiadomościach, FaceTime i nie tylko. Do wyboru jest ponad 40 nowych strojów oraz trzy nowe kolory strojów. Apple uwzględniło też opcję wyboru innego koloru dla prawego oka i lewego oka dla osób z heterochromią, a także zostały dodane trzy nowe opcje okularów.

Dostępne są również nowe wielokolorowe opcje nakryć głowy, dzięki którym ludzie mogą reprezentować swoje ulubione drużyny sportowe lub uniwersytety, a także nowe opcje ułatwień dostępu do przedstawiania implantów ślimakowych, rurek tlenowych lub kasku.

16. Przywróć górny pasek adresu w Safari

Dzięki informacjom zwrotnym na etapie wersji beta systemu iOS 15 firma Apple sprawiła, że ​​lokalizacja paska adresu w Safari u dołu ekranu jest teraz opcjonalna.

 • Jeśli nie możesz przejść do paska adresu znajdującego się u dołu ekranu i wolisz, aby znajdował się on w oryginalnej pozycji u góry, tak jak w iOS 14, dotknij ikony „aA” po lewej stronie paska adresu, a następnie wybierz z menu podręcznego opcję Pokaż górny pasek adresu. Możesz także kontrolować tę zmianę projektu w Ustawienia -> Safari, w sekcji „Zakładki”. Aby przenieść pasek adresu URL na górę interfejsu Safari, wybierz opcję Pojedyncza karta.

17. Użyj wskazówek dojazdu AR w Mapach

W ramach ukłonu w stronę Map Google firma Apple dodała nowy tryb AR do swojej aplikacji Mapy, który umożliwia nawigowanie tras pieszych w prawdziwym świecie za pomocą tylnego aparatu iPhone'a, dzięki czemu łatwiej jest zobaczyć, gdzie musisz iść w obszarach zabudowanych, zmniejsza to też konieczność patrzenia w dół na smartfon podczas ruchu.

Po prostu zainicjuj trasę pieszą, a następnie podnieś iPhone'a i zeskanuj budynki wokół siebie, gdy zostaniesz o to poproszony. Wskazówki krok po kroku pojawią się automatycznie w trybie AR, co powinno ułatwić dotarcie tam, gdzie trzeba, zwłaszcza w sytuacjach, gdy wskazówki są trudne do zlokalizowania.

Funkcja AR jest dostępna od końca 2021 r. w głównych obsługiwanych miastach, w tym w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Filadelfii, San Diego, San Francisco i Waszyngtonie. Tylko iPhone'y wydane po 2018 roku są kompatybilne z funkcją AR.

18. Jak zablokować szumy z tła w FaceTime z izolacją głosu?

Podczas rozmowy mikrofon urządzenia zwykle odbiera szeroki zakres dźwięków z otoczenia, ale dzięki funkcji Voice Isolation w iOS 15 uczenie maszynowe rozróżnia te dźwięki, blokuje hałas otoczenia i nadaje priorytet głosowi, dzięki czemu jest on wyraźniejszy.

Aby użyć tej funkcji podczas połączenia „FaceTime” lub podczas odbierania połączenia w aplikacji innej firmy, takiej jak WhatsApp lub Teams, uruchom Centrum sterowania na urządzeniu, dotknij przycisku Tryb mikrofonu w prawym górnym rogu, a następnie dotknij Izolacja głosu, aby ją włączyć.

19. Aktywuj alerty o opadach pogodowych

Aby otrzymywać powiadomienia o pogodzie w Twojej bieżącej lokalizacji, musisz najpierw zezwolić aplikacji Pogoda na dostęp do Twojej lokalizacji (Ustawienia -> Prywatność -> Usługi lokalizacyjne -> Pogoda). Następnie w aplikacji Pogoda kliknij w ikonę w prawym dolnym rogu ekranu, która wygląda jak lista punktowana.

Kliknij Włącz powiadomienia u góry listy lokalizacji. Jeśli nie widzisz karty „Pozostań suchy”, dotknij okrągłej ikony wielokropka w prawym górnym rogu ekranu, a następnie dotknij Powiadomienia -> Kontynuuj -> Zezwól. Na koniec przełącz przełączniki obok lokalizacji, o których chcesz otrzymywać powiadomienia.

20. @Wzmianka o osobach w notatkach

W udostępnionych notatkach lub folderach możesz dodać znak @ i wpisać imię osoby, której notatka jest udostępniana, aby zwrócić na nią uwagę i poinformować osobę o ważnej aktualizacji.

Dzięki @wzmiance osoba otrzymuje powiadomienie o notatce, co jest podobne do działania @wzmianek w innych aplikacjach.

21. Użyj tagów w notatkach

Podczas pisania notatki możesz użyć hashtagów, aby oznaczyć ją słowem lub frazą w celach organizacyjnych. Możesz użyć dowolnego tagu, takiego jak #gotowanie, #rośliny, #praca, #przypomnienia itp.

Po utworzeniu tagu jest on dodawany do sekcji „Tagi” w omówieniu aplikacji Notatki. Możesz dotknąć dowolnej nazwy znacznika, aby wyświetlić wszystkie notatki zawierające ten znacznik.

22. Użyj jednorazowego adresu e-mail

Dzięki ‌iOS 15‌ i Ukryj mój e-mail możesz tworzyć unikalne, losowe adresy e-mail, które przekierowują do osobistej skrzynki odbiorczej, gdy chcesz zachować prywatność swojego osobistego adresu e-mail.

W Ustawieniach dotknij banera „Apple ID” u góry, a następnie wybierz iCloud -> Ukryj mój e-mail -> Utwórz nowy adres. Kliknij w opcję Dalej, a następnie nadaj adresowi etykietę identyfikacyjną. Możesz również opcjonalnie zrobić notatkę na ten temat. Możesz teraz używać losowego adresu e-mail podczas wysyłania wiadomości e-mail w programie Mail lub gdy pojawia się prośba o podanie adresu e-mail w witrynie internetowej w Safari.

23. Włącz prywatny przekaźnik iCloud +

Oprócz „iOS 15” firma Apple wprowadziła usługę „iCloud”+, która dodaje nowe funkcje do płatnych planów „iCloud” (ulepszone poziomy pamięci „iCloud” zaczynają się od 0,99 USD). Jedną z tych funkcji jest „iCloud” Private Relay, który służy do szyfrowania całego ruchu wychodzącego z urządzenia, aby nikt nie mógł go przechwycić ani odczytać z niego danych.

Aby włączyć tę funkcje w Ustawieniach, dotknij banera „Apple ID” u góry, a następnie wybierz iCloud -> Private Relay i zaznacz przełącznik obok iCloud Private Relay. Przy włączonym przekaźniku prywatnym, dotykając lokalizacji adresu IP, możesz użyć domyślnej opcji Utrzymaj ogólną lokalizację, aby zachować lokalną zawartość podczas przeglądania lub zmienić na mniej specyficzną geograficznie i bardziej prywatną opcję, w tym celu Użyj adresu IP z innego kraju i strefy czasowej.

24. Udostępnij swoje dane zdrowotne

W systemie iOS 15 firma Apple dodała możliwość udostępniania danych dotyczących zdrowia członkom rodziny lub opiekunom, aby mogli śledzić znaczące zmiany w wybranych wskaźnikach zdrowia. Mogą oni również otrzymywać powiadomienia, jeśli otrzymasz ważny alert dotyczący zdrowia.

Możesz udostępnić komuś dane dotyczące zdrowia, dotykając karty Udostępnianie. Wybierz opcję Udostępnij, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

25. Szybko odśwież stronę internetową

W swojej przeglądarce Safari na iOS firma Apple dodała ikonę ponownego ładowania na pasku adresu. Jednak w zależności od tego, gdzie znajduje się pasek adresu, po przejściu do strony internetowej, która nie została poprawnie załadowana, łatwiejsze może być po prostu przeciągnięcie strony w dół, wykonując gest machnięcia, aby ją ponownie załadować.

Ta alternatywa dla konieczności dotknięcia ikony przeładowania jest szczególnie przydatna, jeśli chcesz zachować pasek adresu u góry ekranu, gdzie kliknięcie w ikonę przeładowania może być mniej wygodne.

26. Znajdź rozszerzenia dostępne dla Safari

W systemie iOS 15 Safari obsługuje teraz rozszerzenia internetowe innych firm, które można pobrać i zainstalować za pośrednictwem App Store. Rozszerzenia mogą w użyteczny sposób zmienić sposób działania przeglądarki Apple, a nawet dodać do niej dodatkowe funkcje.

 • Aby odkryć rozszerzenia w „App Store”, otwórz aplikację Ustawienia, dotknij Safari, w sekcji „Ogólne” wybierz Rozszerzenia, a następnie kliknij w Więcej rozszerzeń. Po zainstalowaniu rozszerzenia zobaczysz je na ekranie „Rozszerzenia” w Ustawieniach, gdzie będziesz mógł kontrolować wszelkie opcje związane z rozszerzeniem.

27. Wyłącz przyciemnianie witryny

W Safari w iOS 15 kolorystyka witryny ma miejsce, gdy kolor interfejsu Safari zmienia się wokół kart, zakładek i obszarów przycisków nawigacyjnych, aby pasował do koloru przeglądanej witryny.

Efekt ten ma sprawić, że interfejs przeglądarki zniknie w tle tworząc bardziej wciągające wrażenia. Efekt ten jednak nie jest powszechnie lubiany. Na szczęście Apple zdecydowało się na opcję jego wyłączenia. Uruchom aplikację Ustawienia, przewiń w dół do Safari i w sekcji „Karty” odznacz przełącznik obok opcji Zezwalaj na przyciemnianie witryny. (W iPadOS 15 ta opcja nosi nazwę Pokaż kolor na pasku kart).

28. Wyłącz automatyczny tryb nocny aparatu

Podczas korzystania z aplikacji Aparat na iPhone'ach funkcja „Tryb nocny” włącza się automatycznie, gdy czujnik aparatu zarejestruje scenę wewnątrz lub na zewnątrz, która uzna za wystarczająco ciemną, aby uzasadnić rozjaśnienie. Jeśli chcesz na przykład sfilmować autentyczną scenę wieczorną, w której wszelkie źródła światła pozostają przytłumione, lepiej wyłączyć „Tryb nocny”, aby zapobiec ekstremalnej ekspozycji na światło i przyćmieniu obrazu.

Możesz go wyłączyć, dotykając żółtego przycisku „Tryb nocny”, gdy pojawi się on w górnej części wizjera, ale po ponownym otwarciu aplikacji Aparat i wykryciu przez czujnik słabego oświetlenia, „Tryb nocny” zostanie automatycznie ponownie aktywowany. W „iOS 15” możesz wyłączyć „Tryb nocny” i upewnić się, że pozostaje wyłączony. Uruchom aplikację Ustawienia, wybierz Aparat -> Zachowaj ustawienia, a następnie przełącz przełącznik Tryb nocny do zielonej pozycji WŁ.

29. Poproś Siri o ogłaszanie powiadomień

Siri od jakiegoś czasu może ogłaszać wiadomości, ale w iOS 15 ta funkcja została rozszerzona na wszystkie powiadomienia. Po włączeniu „Siri” automatycznie ogłasza powiadomienia wrażliwe na czas z aplikacji, gdy podłączone są słuchawki „AirPods”/Beats”.

 • W aplikacji Ustawienia dotknij Powiadomienia i w sekcji „‌Siri‌” wybierz Ogłaszaj powiadomienia, a następnie zaznacz przełącznik obok Ogłaszaj powiadomienia. Aby Siri ogłaszał wszystkie powiadomienia z określonej aplikacji, po prostu wybierz daną aplikację z listy w obszarze „Ogłaszaj powiadomienia z” i zaznacz przełącznik Ogłaszaj powiadomienia.

30. Udostępnij to, co w danej chwili znajduje się na ekranie za pomocą Siri

W „iOS 15” jednym z rezultatów zwiększonej świadomości kontekstowej „Siri” jest jej zdolność do pomocy w udostępnianiu komuś tego, co znajduje się na ekranie „iPhone” za pośrednictwem wiadomości, czy to na stronie internetowej w Safari, piosence w Apple Music, zdjęciu lub po prostu w lokalnej Prognozie pogody.

Aby udostępnić coś w dowolnym momencie, powiedz „Hej ‌‌Siri‌‌”, a następnie „Udostępnij to [konkretnej osobie]”. Siri zacznie działać i potwierdzi twoją prośbę, pytając „Czy jesteś gotowy, aby to wysłać?” W tym momencie możesz powiedzieć tak / nie lub dodać komentarz do wiadomości za pomocą pola wejściowego, a następnie nacisnąć Wyślij. Jeśli jest to coś, czego nie można udostępnić bezpośrednio, na przykład prognoza pogody, „Siri” zrobi zrzut ekranu i wyśle ​​go., należy też pamiętać o tym, że Apple nadal nie oferuje swojego asystenta w naszym ojczystym gumowym języku.

31. Użytkownicy Androida FaceTime

W „iOS 15” możesz umożliwić każdemu, nawet jeśli nie ma urządzenia Apple, dołączenie do rozmowy „FaceTime” z Tobą, tworząc łącze do rozmowy „FaceTime”, które można udostępniać w dowolnym miejscu.

W aplikacji „FaceTime” po prostu dotknij Utwórz łącze, nadaj linkowi nazwę, a następnie udostępnij go z menu Czynności. Po wysłaniu linku i otwarciu go przez odbiorcę zostanie on przekierowany na stronę internetową, na której może wpisać swoje imię i nazwisko, aby dołączyć do rozmowy. Po dołączeniu do rozmowy użytkownicy będą mieli zwyczajne opcje „FaceTime”, aby wyciszyć mikrofon, wyłączyć wideo, przełączyć widok kamery i opuścić rozmowę.

32. Użyj aparatu do skanowania tekstu

Firma Apple dodała nową funkcję o nazwie Live Text, która rozpoznaje tekst wyświetlany w wizjerze aparatu lub na zrobionym zdjęciu i umożliwia wykonanie na nim kilku czynności.

Skieruj aparat iPhone'a na coś zawierającego tekst, na przykład menu restauracji lub etykietę produktu, a następnie kliknij w ikonę Live Text w rogu wizjera. Przeciągnij końce narzędzia do zaznaczania, aby podświetlić cały tekst, który chcesz skopiować, a następnie wybierz Kopiuj z menu podręcznego. Możesz go teraz wkleić w dowolnym miejscu.

33. Użyj dźwięków tła

Dźwięki w tle są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci pozostać skoncentrowanym, zachować spokój i zminimalizować rozpraszanie za pomocą iPhone'a lub iPada. Oferowane dźwięki tła obejmują zrównoważony, jasny i ciemny szum, a także naturalne dźwięki, takie jak ocean, deszcz i strumień. Wszystkie dźwięki można ustawić tak, aby były odtwarzane w tle, aby zamaskować niechciane dźwięki otoczenia lub zewnętrzne, warto tutaj wspomnieć też o tym, że dźwięki te mieszają się z innymi dźwiękami w tym dźwiękami systemowymi.

 • Uruchom Ustawienia i wybierz Dostępność -> Audio/wideo -> Dźwięki w tle. Kliknij w przełącznik, aby aktywować Dźwięki w tle, a następnie kliknij w opcję Dźwięk, aby wybrać efekt dźwiękowy. Po pobraniu dźwięków tła możesz również dodać sekcje Słuch do Centrum sterowania, aby uzyskać do nich szybszy dostęp (Ustawienia -> Centrum sterowania).

34. Dostosuj prędkość odtwarzania wideo

Możesz teraz dostosować prędkość odtwarzania domyślnego odtwarzacza wideo w systemie iOS.

W tym celu wystarczy dotknąć wielokropka w prawym dolnym rogu ekranu i wybrać preferowaną prędkość od 0,5x do 2,0x.

35. Przetłumacz tekst w dowolnym miejscu

W ‌iOS 15‌ funkcja tłumaczenia Apple jest dostępna w całym systemie, a nawet działa w połączeniu z tekstem na żywo na zdjęciach. Wystarczy zaznaczyć tekst, który chcesz przetłumaczyć za pomocą narzędzia do zaznaczania, kliknąć w niego, a następnie kliknąć w prawą strzałkę w wyskakującym menu, aby wyświetlić opcję Tłumacza.

Od dołu ekranu ujrzysz kartę pokazującą tłumaczenie pod zaznaczonym tekstem. Możesz także skopiować tłumaczenie za pomocą menu Czynności, które pojawi się poniżej, aby wkleić je w innym miejscu, zmienić tłumaczenie na inny język lub usłyszeć tłumaczenie wypowiadane na głos.

36. Dostęp do Spotlight z ekranu blokady

Jeśli przesuniesz palcem w dół na ekranie blokady ‌‌iPhone‌‌, możesz przejść do interfejsu wyszukiwania Spotlight bez konieczności odblokowywania ‌‌iPhone'a.

Wyszukiwanie Spotlight, gdy iPhone jest zablokowany, nie wyświetla informacji osobistych, takich jak zdjęcia, wiadomości tekstowe i kontakty, skupiając się na ogólnej treści z Internetu, wiedzy „Siri”, wiadomościach, giełdach, słowniku i innych. Wszystkie spersonalizowane wyniki pojawiają się tylko wtedy, gdy „iPhone” jest odblokowany, więc jeśli ktoś zdobędzie Twój „iPhone”, może go użyć do wyszukiwania, ale nie będzie mógł zobaczyć twoich informacji personalnych.

37. Wycisz powiadomienia dla poszczególnych aplikacji

Możesz teraz wyciszyć powiadomienia dla poszczególnych aplikacji.

Po prostu przesuń powiadomienie, kliknij w Opcje, a następnie wybierz Wycisz na 1 godzinę lub Wycisz na dziś. Możesz także wyłączyć wyciszenie powiadomień, wybierając odpowiednią opcję w tym samym menu.

38. Wyświetl metadane zdjęć

W „iOS 15” firma Apple zaktualizowała aplikację „Zdjęcia”, dodając rozszerzone okienko informacji, w którym można wyświetlić informacje o zdjęciu w bibliotece, w tym metadane EXIF, takie jak aparat, którym zostało zrobione, typ obiektywu i użyty czas otwarcia migawki. W okienku Informacje możesz również sprawdzić rozmiar pliku obrazu oraz skąd pochodzi obraz, jeśli został zapisany w innej aplikacji.

39. Użyj automatycznego tłumaczenia w aplikacji Tłumacz

Dzięki aplikacji Tłumacz możesz wypowiedzieć na głos zdanie i przetłumaczyć je na inny język. W trybie konwersacji ta umiejętność pozwala rozmawiać z kimś, kto mówi w innym języku, ponieważ „iPhone” nasłuchuje w obu językach i może tłumaczyć bezpośrednio między nimi.

Wcześniej musiałeś dotknąć ikony mikrofonu, zanim zacząłeś mówić zdanie, które chcesz przetłumaczyć, a następnie druga osoba musiała kliknąć w tę samą ikonę, zanim mogła mówić w innym języku. Jednak w iOS 15 Apple dodało opcję automatycznego tłumaczenia, która oznacza, że ​​żadna osoba nie musi wchodzić w interakcję z ekranem, aby przetłumaczyć swoją część rozmowy. Aby aktywować automatyczne tłumaczenie, kliknij w kartę Konwersacja, a następnie kliknij w ikonę wielokropka (trzy kropki) i wybierz opcję Automatyczne tłumaczenie.

40. Zmniejsz bas w głośniku HomePod

Możesz teraz zmniejszyć bas na podłączonym głośniku HomePod, jeśli nie chcesz przeszkadzać sąsiadom.

W tym celu otwórz aplikację Home, wybierz „HomePod”, kliknij w ikonę koła zębatego na dole karty urządzenia, a następnie przewiń w dół i przełącz przełącznik obok opcji Zmniejsz basy.

41. Rozmyj tło podczas rozmowy FaceTime

Dzięki trybowi portretowemu, który jest teraz dostępny w „FaceTime”, możesz rozmyć tło, aby skupić się w pełni na rozmowie a nie na tym, co znajduje się w tle.

 • Podczas następnej rozmowy FaceTime przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu, aby otworzyć Centrum sterowania. Następnie dotknij przycisku Efekty wideo i wybierz Portret, aby go aktywować.

42. Szukaj zdjęć w Spotlight

Firma Apple zwiększyła możliwości wyszukiwania Spotlight, integrując je z większą liczbą aplikacji, w tym z aplikacją „Zdjęcia”. Przesuń palcem w dół na „Ekranie głównym”, aby wyświetlić wyszukiwanie Spotlight, wpisz „Zdjęcia”, a następnie rozpocznij wyszukiwanie zdjęć, określając lokalizacje, osoby, sceny, a nawet rzeczy na zdjęciach, takie jak rośliny lub zwierzęta, dzięki funkcji wyszukiwania wizualnego.

‌‌Zdjęcia‌‌ mogą również pojawiać się w wynikach wyszukiwania jako sugestie. Jeśli na przykład wpiszesz „koty”, zobaczysz, że Twoje zdjęcia będą wyświetlane obok wyników z aplikacji Pliki, Internetu, wiedzy „Siri” i innych źródeł. Możesz kontrolować, co pojawia się w wyszukiwaniu, przechodząc do Ustawienia -> Siri i wyszukiwanie -> Zdjęcia.

43. Dodaj utwory z Apple Music do wspomnień ze zdjęć

Oto jak możesz wybrać utwory z „Apple Music”, aby dodać je do swoich wspomnień w „iOS 15”. W aplikacji Zdjęcia wybierz zdjęcie, które chcesz edytować, na karcie Dla Ciebie a następnie kliknij w sekcje utwory do odtwarzania, aby wyświetlić nakładkę elementów sterujących.

Kliknij w ikonę przypominającą błyszczącą nutę, a następnie przesuń palcem w lewo lub w prawo, aby wyświetlić sugerowane miksy muzyczne, lub kliknij w ikonę Dodaj muzykę (notatkę ze znakiem +), aby dodać własną. Możesz teraz przeglądać najczęściej sugerowane utwory ‌‌Apple Music‌‌ i inne kategorie lub kliknąć w ikonę Szukaj u góry, aby znaleźć konkretny utwór w bibliotece muzycznej i dodać go do albumu.

44. Znajdź swój wyłączony iPhone

W „iOS 15” firma Apple dodała możliwość śledzenia zgubionego „iPhone'a”, nawet gdy jest wyłączony lub w trybie rezerwy energii. Ta funkcja wykorzystuje układ Ultra Wideband w nowszych iPhone'ach, więc jest dostępna tylko w iPhone'ach 11 i nowszych modelach (z wyjątkiem iPhone'a SE 2).

W aplikacji Ustawienia kliknij w baner „Apple ID” u góry, a następnie wybierz Find My. Upewnij się, że przełączniki obok opcji Znajdź mój iPhone i Znajdź moją sieć są włączone. W ten sposób będziesz mógł znaleźć swój „iPhone” w aplikacji Find My na karcie Urządzenia, nawet jeśli Twój „iPhone” wyczerpie się lub jest wyłączony.

45. ​​Ukryj treści przed udostępnieniem

Sekcja udostępnione Tobie pokazuje zawartość wysłaną do Ciebie przez znajomych w konwersacjach Wiadomości w nowej sekcji w „Zdjęciach”, Safari, Apple News, „Apple Music”, „Apple Podcasts” i aplikacji Apple TV.

Jeśli nie chcesz, aby w sekcji Udostępnione Tobie pojawiały się treści od konkretnej osoby, możesz je łatwo ukryć. W Wiadomościach przejdź do sekcji konwersacji i przytrzymaj wątek konwersacji. W wyświetlonym menu podręcznym zobaczysz opcję Ukryj w udostępnionych Tobie. Wybierz tę opcję, a wszystko, co udostępniła ta osoba, nie zostanie tam uwzględnione.

46. Wyświetl swoją historię z Shazam

Wraz z wprowadzeniem systemu iOS 14.2, firma Apple wprowadziła nowy przełącznik rozpoznawania muzyki Shazam z poziomu Centrum sterowania, dając użytkownikom iPhone'a, iPada i iPoda touch szybki i łatwy sposób identyfikacji odtwarzanej muzyki.

W ‌iOS 15‌ dodano również opcję przeglądania historii z Shazam. Aby uzyskać do niej dostęp, po prostu naciśnij i przytrzymaj przycisk Shazam w Centrum sterowania.

47. Powiększ za pomocą szybkiego ujęcia

Dzięki funkcji Quick Take w aplikacji Aparat, aby nagrać szybkie wideo, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk migawki, a następnie zwolnić go, aby zatrzymać nagrywanie.

W iOS 15 Apple dodało również funkcję powiększania do Quick Take. Trzymając palec przyciśnięty do ekranu, po prostu przesuń w górę, aby powiększyć rejestrowane ujęcie.

48. Włącz przestrzenne stereo

Firma Apple umieściła w iOS 15 funkcję audio o nazwie „Spatialize Stereo”, która pobiera dowolny miks stereo i tworzy z niego wirtualne przestrzenne środowisko audio. Spatialize Stereo różni się od dźwięku przestrzennego, który wykorzystuje technologię Dolby Atmos do tworzenia trójwymiarowych wrażeń, przesuwając dźwięk wokół ciebie.

Spatialize Stereo symuluje jedynie efekt dźwięku dochodzącego z różnych kierunków w środowisku wirtualnym. Nie wykorzystuje Dolby Atmos, ale z drugiej strony działa w zasadzie z każdą zawartością, chociaż potrzebujesz słuchawek AirPods Pro lub AirPods Max, aby uzyskać dostęp do tej funkcji. Podłącz słuchawki i odtwórz na urządzeniu dźwięk inny niż Dolby, a następnie otwórz Centrum sterowania, naciśnij i przytrzymaj suwak głośności, a następnie kliknij w opcję Przestrzenne stereo.

49. Pomiń ciszę w notatkach głosowych i dostosuj prędkość odtwarzania

Wreszcie firma Apple dodała kilka świetnych funkcji do aplikacji Notatki głosowe. Możesz teraz zdecydować się na automatyczne pomijanie ciszy w nagraniach podczas odtwarzania, a także zmienić prędkość odtwarzania.

W tym celu po prostu wybierz nagranie audio, dotknij ikony sterowania po lewej stronie, a oba te nowe ustawienia znajdziesz w sekcji „Prędkość odtwarzania”.

Jeśli masz ulubioną wskazówkę, której nie ma na liście, zapraszamy do podzielenia się nią na Twitterze bądź poprzez zakładkę kontakt.

Autor: jeż i zwierz, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 07-10-2021 04:52Grupy iPhone, blind system

Informujemy, że w dniu trzeciego września 2021 roku nasze grupy oparte o aplikacje WhatsApp przeszły do historii, przez co już nie ma możliwości zarówno dołączania jak i uczestnictwa. W linku poniżej zamieściliśmy wyjaśnienie, które dostępne jest w formie głosowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sześcioletnią aktywność. Bez was listy pod nazwą iPhone oraz Blind system nie miałyby racji bytu.

Wyjaśnienie.mp3

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:

 1. Skróty klawiszowe w NVDA
 2. Podstawowe skróty klawiatury Bluetooth
 3. Przewodnik urządzeń apple dla niewidomych
 4. Instalacja/aktualizacja windows 10
 5. Skróty klawiszowe microsoft excel
 6. Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch
 7. Komendy
 8. Komendy głosowe
 9. Konfiguracja dla sieci premium mobile
 10. Konfiguracja dla sieci Plus
 11. Jak w kilku krokach wrócić do iOS 13 w wersji stabilnej
 12. Skróty klawiszowe do Microsoft Word
 13. zmiana adresu mail konta apple id
 14. Obsługa platformy Steam przez niewidomych
 15. Lista kompatybilnych urządzeń dla systemów Apple na 2019 rok
 16. jak przypisać funkcje menu kontekstowe pod dowolny klawisz na klawiaturze
 17. Naklejki do bezpłatnego wysyłania
 18. Brajle Pen 12
 19. Jak połączyć komputer Mac lub iPada z iPhonem za pomocą osobistego hotspotu
 20. Jak korzystać z inteligentnych stosów dla widżetów w iOS 14
 21. Jak skonfigurować Apple Cash Family dla dzieci i nastolatków
 22. Jak dostosować ekran główny w systemie iOS 14
 23. Jak używać emoji prawie wszędzie w iOS 14?
 24. Jak korzystać z klipów aplikacji w iOS 14
 25. Jak skonfigurować alerty rozpoznawania dźwięku w iOS 14 i dlaczego warto to zrobić?
 26. Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14
 27. Jak korzystać z Apple Watch bez Force Touch w systemie watchOS 7
 28. Jak korzystać z funkcji ulepszonego nagrywania w notatkach głosowych iOS 14
 29. Jak wyłączyć podglądy kart w Safari na Macu
 30. Jak pisać na iPhone za pomocą przesówania palcem po ekranie?
 31. Jak skonfigurować i używać jednoręcznej klawiatury na iPhone?
 32. Jak zwolnić miejsce na iPhonie i ipadzie
 33. macOS 11.3: Jak używać dwóch głośników HomePod z komputerem Mac do odtwarzania dźwięku stereo
 34. iOS 14.5: Jak ustawić preferowaną usługę strumieniowego przesyłania muzyki za pomocą Siri
 35. iOS 14.5: Jak zgłaszać kontrole prędkości, wypadki drogowe i inne zagrożenia w Apple Maps
 36. Jak uniemożliwić aplikacjom śledzenie Cię w iOS 14.5
 37. iOS 14.5: Jak automatycznie pobierać nowe odcinki podcastów i śledzić programy
 38. iOS 14.5: Jak korzystać z AirPlay 2 w Apple Fitness +
 39. iOS 14.5: Jak udostępniać teksty i klipy piosenek z Apple Music
 40. iOS 14.5: Jak ponownie skalibrować baterię iPhone'a 11
 41. iOS 14.5: Jak wydrukować listę przypomnień
 42. Jak korzystać z precyzyjnego wyszukiwania, aby zlokalizować AirTag na telefonie iPhone 11 i telefonie iPhone 12
 43. Jak ustawić AirTag w trybie utraconym
 44. Jak znaleźć AirTag w Find My na iPhonie
 45. iOS 15: Jak zaprosić użytkowników Androida do rozmowy FaceTime
 46. iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła, aby zminimalizować rozproszenie i pozostać skoncentrowanym
 47. Jak zainstalować publiczną wersję beta iOS 15?
 48. Jak zainstalować publiczną wersję beta systemu macOS Monterey?
 49. iOS 15: Jak utworzyć fokus
 50. iOS 15: Jak uzyskać wskazówki dojazdu AR w Mapach
 51. iPadOS 15: Jak korzystać z szybkich notatek
 52. Ulepszenia Spotlight w iOS 15: rozszerzone wyniki, obrazy internetowe, wyszukiwanie zdjęć, dostęp do ekranu blokady i nie tylko
 53. iOS 15 - System operacyjny nowej generacji firmy Apple
 54. Jak wyłączyć kolorowanie paska kart w Safari 15 na macOS?
 55. iPhone 13: Jak korzystać ze stylów fotograficznych w aplikacji Aparat
 56. iPhone 13: Jak nagrywać wideo w trybie kinowym
 57. iPhone 13 Pro: jak wykonywać zdjęcia makro
 58. Instalacja/uaktualnianie Windows 11
 59. Jak nagrywać wideo ProRes na iPhonie 13 Pro i iPhonie 13 Pro Max
 60. iOS 15: Jak ustawić kontakt odzyskiwania dla konta Apple ID
 61. Jak przywrócić komputer Mac do ustawień fabrycznych a następnie z łatwością za pomocą nowej opcji Erase Mac zainstalować macOS Monterey?
 62. iOS 15.1: Jak aktywować Dolby Atmos Spatial Audio i Apple Lossless na HomePod?
 63. Jak korzystać z trybu dużej mocy na 16-calowym MacBooku Pro z układem M1 Max
 64. macOS Monterey 12.1 Beta: jak udostępnić ekran podczas rozmowy FaceTime
 65. iOS 15.2 Beta: Jak korzystać z funkcji Ukryj mój e-mail w aplikacji Poczta
 66. Jak korzystać z funkcji zaufanego kontaktu Apple, aby umożliwić rodzinie dostęp do zdjęć i danych po śmierci?
 67. iOS 15.2 Beta: jak korzystać z funkcji Find My, aby lokalizować elementy, które mogą Cię śledzić

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:

 1. ViaPlay oraz netflix na Android TV Box
 2. Dostępność aplikacji Player na Android TV
 3. Omówienie i prezentacja Windowsa 11
 4. Recenzja wybranych modeli samsungów i ich porównanie
 5. Omówienie najnowszego systemu iOS i iPhone 12 i 12 pro max
 6. Omówienie Konferencji Apple kwiecień 2021
 7. Recenzja robota sprzątającego Xiaomi mirobot Vacuum Mop Pro STYTJ02YM
 8. Recenzja Express Saeco Lirika One Touch Capuccino
 9. Recenzja Google Pixel5
 10. Recenzja iPhone 12 i 12 Pro Max
 11. Recenzja smartfona Realme X50 Pro
 12. Przedłużenie portalu
 13. Omówienie najnowszych iPhoneów i głośnika Homepod
 14. Omówienie najnowszych zegarków i ipadów firmy Apple
 15. Omówienie zaktualizowanych komputerów iMac firmy Apple
 16. Prezentacja launchera Square Home
 17. Omówienie i prezentacja Programu do blokowania reklam - Blokada
 18. Prezentacja gry na system Android - DogeFut 20
 19. WWDC 2020 - Część druga
 20. WWDC 2020 Część pierwsza
 21. Porównanie smartfonów One Plus 7 Pro i One Plus 8 Pro
 22. Omówienie rodzajów przycisków Home w iPhoneach i iPadach
 23. Omówienie nowej usługi streamingowej Canal Plus
 24. Omówienie wybranych kart dźwiękowych firmy Creative
 25. Prezentacja smartfona ZTE Axon 10 Pro
 26. Recenzja MacBooka Pro13 z 2020 Roku
 27. Prezentacja iPhone SE 2020
 28. omówienie wybranych soundbarów
 29. Instalowanie aplikacji naiPhonie za pomocą pliku ipa
 30. Omówienie najnowszych urządzeń i akcesoriów firmy Apple
 31. recenzja xiaomi redmi note 8 pro
 32. Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Część druga
 33. Prezentacja urządzeń Android TV Beelink GT King Pro oraz Mecool KM9 Pro
 34. Omówienie dysków twardych podcast mp3
 35. Przywracanie iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie jego wstępna konfiguracja mp3
 36. Bezwzrokowa instalacja antywirusa Kaspersky podcast mp3
 37. Instalacja systemu Windows 10 przy użyciu narratora podcast mp3
 38. O to najlepsze ładowarki do smartfonów podcast mp3
 39. Google Pixel 3A podcast mp3
 40. Obszerna recenzja Macbooka Air mp3
 41. Recenzja smartfona One Plus 7 Pro
 42. Zarządzanie chmurami przez program AirExplorer
 43. Recenzja słuchawek Apple Airpods pro mp3
 44. Recenzja tabletów iPad firmy Apple mp3
 45. Telewizor smart tv z przewodnikiem głosowym mp3
 46. Podsumowanie najnowszych smartfonów na 2019 rok firmy Apple mp3
 47. iPad 7 oraz Apple watch series 5 podcast mp3
 48. Podsumowanie systemów MacOS, TV OS oraz Watch OS podcast mp3
 49. Wszystkie nowości oraz lista zmian w iOS 13 a także iPad OS podcast mp3
 50. Podcast Radio Sure
 51. Prezentacja wtyczki adblock plus do blokowania reklam na ios
 52. Podcast wtyczki adguard do blokowania reklam na ios
 53. Voice Recorder HD MP3
 54. Oczyszczanie oraz kopia zapasowa iPhone MP3
 55. Obszerny podcast iphone x
 56. Whatsapp MP3 for Windows
 57. Prezentacja usługi netflix
 58. Klimatyzacja stacjonarna Hisense Energy
 59. Kaspersky MP3
 60. GData MP3
 61. Skróty Siri iPhone MP3
 62. Dual sim/ Esim iPhone MP3
 63. Podcast Radio Sure MP3
 64. Asystent Google for iOS MP3
 65. podcast automapa
 66. Przystawka Android TV box Nvidia Shild
 67. Podcast Android TV HK1 Max
Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:

Copyright 2018/ 2021 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl