Strona główna Kontakt Subskrypcja naszego kanału z podcastami

O to 10 świetnych funkcji zawartych w macOS Monterey, którymi warto się zainteresować

Firma Apple udostępniła dziś publicznie macOS Monterey po kilku miesiącach testów beta wprowadzając przy okazji całą masę przydatnych nowych funkcji i zmian w aplikacjach, takich jak Safari, Mapy, FaceTime, Notatki, Zdjęcia, Wiadomości i innych, a także świetną jakość poprawy życia.

Wymaż całą zawartość i ustawienia

Dzięki „macOS Monterey” przywracanie Maca do ustawień fabrycznych odbywa się teraz tak samo jak na iPhonie i iPadzie z iOS. Za pomocą przycisku Wymaż całą zawartość i ustawienia możesz teraz wymazać komputer Mac bez konieczności ponownego instalowania systemu operacyjnego.

Więcej o tej funkcji możecie przeczytać w naszym poradniku dostępnym w dziale poradniki w formie tekstowej.

AirPlay dostępny na Macu

Dzięki ulepszonej obsłudze AirPlay na komputerze Mac zawartość z „iPhone” lub „iPad” może być odtwarzana przez AirPlay na wyświetlaczu komputera Mac, co wcześniej nie było możliwe. ‌AirPlay‌ na Macu działa również z transferami Mac-to-Mac, dzięki czemu można wyświetlać ekran jednego komputera Mac na innym.

„AirPlay” na komputer Mac pozwala użytkownikom na rozszerzenie lub odbicie lustrzane wyświetlacza urządzenia Apple na komputerze Mac, a ponieważ obsługiwane są dwa komputery Mac, komputer Mac może używać innego komputera Mac jako zewnętrznego wyświetlacza w rodzaju klonu funkcji trybu wyświetlania docelowego.

AirPlay na Macu działa zarówno bezprzewodowo, jak i przewodowo za pomocą kabla USB-C, a połączenie przewodowe jest przydatne do zmniejszenia wszelkich możliwych opóźnień. Możesz także użyć „AirPlay”, aby zmienić komputer Mac w głośnik sparowany z innymi głośnikami w trybie „AirPlay” 2 w celu uzyskania dźwięku w wielu pomieszczeniach, a także możesz uruchomić usługę poprzez „AirPlay” Apple Fitness+ na komputerze Mac.

„AirPlay” na komputerach Mac jest dostępny z komputerami MacBook Pro lub MacBook Air z 2018 r. lub nowszymi, iMac lub Mac Pro z 2019 r. lub nowszym, „iMac” Pro oraz komputerami Mac mini z 2020 r. lub nowszymi.

Nowości w FaceTime

Wiele funkcji „FaceTime”, które zostały udostępnione w systemie iOS 15, jest również zawartych w wersji „FaceTime” dla „macOS Monterey”. Dostępna jest funkcja Utwórz łącze do połączeń „FaceTime”, która znacznie ułatwia zachęcanie osób do dołączenia do rozmowy, ponieważ jest podobna do działania Zoomu i innych aplikacji wideo i doskonale nadaje się do planowania połączeń.

Użytkownicy komputerów PC i Android mogą teraz dołączać do połączeń „FaceTime” poprzez przeglądarkę Internetową, korzystając z łączy „FaceTime” utworzonych przez użytkowników Apple.

Firma Apple dodała również efekt trybu portretowego do połączeń „FaceTime” na komputerze Mac, dzięki czemu można rozmazać tło za sobą podczas rozmowy. Nowy widok siatki może jednocześnie pokazywać wszystkich uczestników połączenia, pojawiły się także nowe tryby audio. Izolacja głosu minimalizuje hałas w tle i skupia się na Twoim głosie, podczas gdy Wide Spectrum może być używany do wyróżnienia wszystkich dźwięków, jeśli w rozmowie uczestniczy wiele osób.

„FaceTime” na „macOS Monterey” zyska też wszystkie funkcje SharePlay dostępne na urządzeniach z systemem iOS 15.1, ale SharePlay nie było gotowe do wydania, podczas premiery „macOS Monterey” i pojawi się w późniejszym terminie.

Szybka notatka

Aplikacja Notatki w ‌macOS Monterey‌ została wzbogacona o nową funkcję Szybka notatka, która służy do zapisywania notatek bez względu na to, co robisz. Jeśli umieścisz kursor w prawym dolnym rogu ekranu, pojawi się mała ikona notatki.

Kliknięcie w ten kursor otwiera szybką notatkę, w której możesz zapisać myśl, dodać link, zapisać zdjęcie i nie tylko. Szybkie notatki są zapisywane w dedykowanej sekcji w aplikacji Notatki i są dostępne na wszystkich urządzeniach.

Grupy zakładek Safari

Apple początkowo planowało ulepszyć projekt Safari w „macOS Monterey”, dodając przeprojektowany pasek kart, który lepiej wtapia się w tło strony internetowej, ale po skargach użytkowników ten plan został wycofany, a Safari w dużej mierze wygląda tak, jak w Big Sur.

Jeśli chcesz, możesz włączyć nowy „Kompaktowy” projekt w sekcji Preferencje w Safari, wtedy będzie bardziej zauważalna zmiana w Safari - Grupy kart.

Dzięki Grupom kart możesz zapisywać grupy kart razem, a następnie wracać do nich później. Jeśli na przykład planujesz wakacje, możesz mieć kilka kart, które chcesz zachować otwarte i ponownie odwiedzić później, bez konieczności zajmowania przez nie całego paska kart Safari grupy kart umożliwiają też zapisywanie wszystkiego i otwieranie ich z powrotem później.

Animowany awatar Memoji

Memoji można teraz ustawić jako awatar w macOS, który będzie wyświetlał się na ekranie blokady zamiast standardowego obrazu nieruchomego. W Preferencjach systemowych kliknij w swój profil, gdzie możesz utworzyć lub wybrać Memoji, które będzie służyć jako awatar.

Możesz wybrać ulubioną pozę i styl, który dodaje kolor tła, a następnie kliknij Zapisz, aby go ustawić. Memoji będzie animowało na ekranie blokady komputera Mac, gdy zalogujesz się do komputera Mac. Jeśli zrobisz coś takiego jak błędne wpisanie hasła, zobaczysz, że Memoji zareaguje.

Emotikony i początkowe monogramy są również opcjami dla awatarów Maca w Monterey, a ponadto dostępna jest nowa zakładka „Sugestie”, która zawiera różne opcje zdjęć profilowych.

Fokus

Fokus to bardziej dostosowana wersja trybu Nie przeszkadzać, która ma pozwolić Ci skupić się na tym, co robisz w danej chwili, jednocześnie blokując niepotrzebne elementy rozpraszające.

Na przykład możesz utworzyć tryb skupienia „Praca”, który minimalizuje powiadomienia z aplikacji niezwiązanych z pracą, aby pomóc Ci lepiej skoncentrować się bez zbędnych przerw. Apple oferuje też wbudowane tryby Focus dla takich rzeczy jak sen i jazda, a także możesz tworzyć niestandardowe tryby Focus. Dzięki Focus możesz wybrać aplikacje i osoby, które mogą się z Tobą kontaktować w różnym czasie.

Jeśli jesteś w trybie Fokus i ktoś spróbuje wysłać Ci wiadomość, zostanie powiadomiony, że Twoje powiadomienia są wyciszone (chociaż nadal można w nie kliknąć w sytuacji awaryjnej), a jeśli włączysz Fokus na jednym urządzeniu, jest on automatycznie synchronizowany ze wszystkimi Twoimi urządzeniami.

Skróty

Aplikacja Skróty, która została po raz pierwszy wprowadzona na iPhone'a i iPada, jest teraz dostępna na Macu, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich ulubionych skrótów. Firma Apple zaprojektowała skróty dla komputerów Mac, które są dostępne w Galerii, a Ty możesz tworzyć własne.

Skróty zostały zaktualizowane dzięki sugestiom następnej akcji, aby ułatwić tworzenie nowych skrótów, a przepływy pracy aplikacji Automator również można przekształcić w skróty. Dla zaawansowanych użytkowników dostępna jest integracja z AppleScript i kompatybilność ze skryptami powłoki.

Skróty są głęboko zintegrowane z „macOS Monterey” i można je uruchamiać z Docka, paska menu, Findera, Spotlight lub za pomocą Siri. Są one uniwersalne, więc skróty utworzone na Twoim iPhonie mogą być używane na komputerze Mac i odwrotnie.

Universal Control

Jedna z głównych funkcji „macOS Monterey”, Universal Control, umożliwi pracę jednej myszki i klawiatury na wielu komputerach Mac lub iPadach. Jeśli więc masz komputer stacjonarny z komputerem iMac, MacBookiem i iPadem, możesz używać jednej myszki i jednej klawiatury do sterowania wszystkimi trzema urządzeniami.

Funkcja Universal Control nie jest jeszcze dostępna, ponieważ nie była gotowa na czas premiery „macOS Monterey”, ale pojawi się w przyszłej aktualizacji „macOS Monterey”.

Autor: jeż i zwierz, Udostępnij: Facebook | Twitter, Data dodania: 26-10-2021 01:59Grupy iPhone, blind system

Informujemy, że w dniu trzeciego września 2021 roku nasze grupy oparte o aplikacje WhatsApp przeszły do historii, przez co już nie ma możliwości zarówno dołączania jak i uczestnictwa. W linku poniżej zamieściliśmy wyjaśnienie, które dostępne jest w formie głosowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sześcioletnią aktywność. Bez was listy pod nazwą iPhone oraz Blind system nie miałyby racji bytu.

Wyjaśnienie.mp3

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:

 1. Skróty klawiszowe w NVDA
 2. Podstawowe skróty klawiatury Bluetooth
 3. Przewodnik urządzeń apple dla niewidomych
 4. Instalacja/aktualizacja windows 10
 5. Skróty klawiszowe microsoft excel
 6. Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch
 7. Komendy
 8. Komendy głosowe
 9. Konfiguracja dla sieci premium mobile
 10. Konfiguracja dla sieci Plus
 11. Jak w kilku krokach wrócić do iOS 13 w wersji stabilnej
 12. Skróty klawiszowe do Microsoft Word
 13. zmiana adresu mail konta apple id
 14. Obsługa platformy Steam przez niewidomych
 15. Lista kompatybilnych urządzeń dla systemów Apple na 2019 rok
 16. jak przypisać funkcje menu kontekstowe pod dowolny klawisz na klawiaturze
 17. Naklejki do bezpłatnego wysyłania
 18. Brajle Pen 12
 19. Jak połączyć komputer Mac lub iPada z iPhonem za pomocą osobistego hotspotu
 20. Jak korzystać z inteligentnych stosów dla widżetów w iOS 14
 21. Jak skonfigurować Apple Cash Family dla dzieci i nastolatków
 22. Jak dostosować ekran główny w systemie iOS 14
 23. Jak używać emoji prawie wszędzie w iOS 14?
 24. Jak korzystać z klipów aplikacji w iOS 14
 25. Jak skonfigurować alerty rozpoznawania dźwięku w iOS 14 i dlaczego warto to zrobić?
 26. Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14
 27. Jak korzystać z Apple Watch bez Force Touch w systemie watchOS 7
 28. Jak korzystać z funkcji ulepszonego nagrywania w notatkach głosowych iOS 14
 29. Jak wyłączyć podglądy kart w Safari na Macu
 30. Jak pisać na iPhone za pomocą przesówania palcem po ekranie?
 31. Jak skonfigurować i używać jednoręcznej klawiatury na iPhone?
 32. Jak zwolnić miejsce na iPhonie i ipadzie
 33. macOS 11.3: Jak używać dwóch głośników HomePod z komputerem Mac do odtwarzania dźwięku stereo
 34. iOS 14.5: Jak ustawić preferowaną usługę strumieniowego przesyłania muzyki za pomocą Siri
 35. iOS 14.5: Jak zgłaszać kontrole prędkości, wypadki drogowe i inne zagrożenia w Apple Maps
 36. Jak uniemożliwić aplikacjom śledzenie Cię w iOS 14.5
 37. iOS 14.5: Jak automatycznie pobierać nowe odcinki podcastów i śledzić programy
 38. iOS 14.5: Jak korzystać z AirPlay 2 w Apple Fitness +
 39. iOS 14.5: Jak udostępniać teksty i klipy piosenek z Apple Music
 40. iOS 14.5: Jak ponownie skalibrować baterię iPhone'a 11
 41. iOS 14.5: Jak wydrukować listę przypomnień
 42. Jak korzystać z precyzyjnego wyszukiwania, aby zlokalizować AirTag na telefonie iPhone 11 i telefonie iPhone 12
 43. Jak ustawić AirTag w trybie utraconym
 44. Jak znaleźć AirTag w Find My na iPhonie
 45. iOS 15: Jak zaprosić użytkowników Androida do rozmowy FaceTime
 46. iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła, aby zminimalizować rozproszenie i pozostać skoncentrowanym
 47. Jak zainstalować publiczną wersję beta iOS 15?
 48. Jak zainstalować publiczną wersję beta systemu macOS Monterey?
 49. iOS 15: Jak utworzyć fokus
 50. iOS 15: Jak uzyskać wskazówki dojazdu AR w Mapach
 51. iPadOS 15: Jak korzystać z szybkich notatek
 52. Ulepszenia Spotlight w iOS 15: rozszerzone wyniki, obrazy internetowe, wyszukiwanie zdjęć, dostęp do ekranu blokady i nie tylko
 53. iOS 15 - System operacyjny nowej generacji firmy Apple
 54. Jak wyłączyć kolorowanie paska kart w Safari 15 na macOS?
 55. iPhone 13: Jak korzystać ze stylów fotograficznych w aplikacji Aparat
 56. iPhone 13: Jak nagrywać wideo w trybie kinowym
 57. iPhone 13 Pro: jak wykonywać zdjęcia makro
 58. Instalacja/uaktualnianie Windows 11
 59. Jak nagrywać wideo ProRes na iPhonie 13 Pro i iPhonie 13 Pro Max
 60. iOS 15: Jak ustawić kontakt odzyskiwania dla konta Apple ID
 61. Jak przywrócić komputer Mac do ustawień fabrycznych a następnie z łatwością za pomocą nowej opcji Erase Mac zainstalować macOS Monterey?
 62. iOS 15.1: Jak aktywować Dolby Atmos Spatial Audio i Apple Lossless na HomePod?
 63. Jak korzystać z trybu dużej mocy na 16-calowym MacBooku Pro z układem M1 Max
 64. macOS Monterey 12.1 Beta: jak udostępnić ekran podczas rozmowy FaceTime
 65. iOS 15.2 Beta: Jak korzystać z funkcji Ukryj mój e-mail w aplikacji Poczta
 66. Jak korzystać z funkcji zaufanego kontaktu Apple, aby umożliwić rodzinie dostęp do zdjęć i danych po śmierci?
 67. iOS 15.2 Beta: jak korzystać z funkcji Find My, aby lokalizować elementy, które mogą Cię śledzić

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:

 1. ViaPlay oraz netflix na Android TV Box
 2. Dostępność aplikacji Player na Android TV
 3. Omówienie i prezentacja Windowsa 11
 4. Recenzja wybranych modeli samsungów i ich porównanie
 5. Omówienie najnowszego systemu iOS i iPhone 12 i 12 pro max
 6. Omówienie Konferencji Apple kwiecień 2021
 7. Recenzja robota sprzątającego Xiaomi mirobot Vacuum Mop Pro STYTJ02YM
 8. Recenzja Express Saeco Lirika One Touch Capuccino
 9. Recenzja Google Pixel5
 10. Recenzja iPhone 12 i 12 Pro Max
 11. Recenzja smartfona Realme X50 Pro
 12. Przedłużenie portalu
 13. Omówienie najnowszych iPhoneów i głośnika Homepod
 14. Omówienie najnowszych zegarków i ipadów firmy Apple
 15. Omówienie zaktualizowanych komputerów iMac firmy Apple
 16. Prezentacja launchera Square Home
 17. Omówienie i prezentacja Programu do blokowania reklam - Blokada
 18. Prezentacja gry na system Android - DogeFut 20
 19. WWDC 2020 - Część druga
 20. WWDC 2020 Część pierwsza
 21. Porównanie smartfonów One Plus 7 Pro i One Plus 8 Pro
 22. Omówienie rodzajów przycisków Home w iPhoneach i iPadach
 23. Omówienie nowej usługi streamingowej Canal Plus
 24. Omówienie wybranych kart dźwiękowych firmy Creative
 25. Prezentacja smartfona ZTE Axon 10 Pro
 26. Recenzja MacBooka Pro13 z 2020 Roku
 27. Prezentacja iPhone SE 2020
 28. omówienie wybranych soundbarów
 29. Instalowanie aplikacji naiPhonie za pomocą pliku ipa
 30. Omówienie najnowszych urządzeń i akcesoriów firmy Apple
 31. recenzja xiaomi redmi note 8 pro
 32. Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Część druga
 33. Prezentacja urządzeń Android TV Beelink GT King Pro oraz Mecool KM9 Pro
 34. Omówienie dysków twardych podcast mp3
 35. Przywracanie iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie jego wstępna konfiguracja mp3
 36. Bezwzrokowa instalacja antywirusa Kaspersky podcast mp3
 37. Instalacja systemu Windows 10 przy użyciu narratora podcast mp3
 38. O to najlepsze ładowarki do smartfonów podcast mp3
 39. Google Pixel 3A podcast mp3
 40. Obszerna recenzja Macbooka Air mp3
 41. Recenzja smartfona One Plus 7 Pro
 42. Zarządzanie chmurami przez program AirExplorer
 43. Recenzja słuchawek Apple Airpods pro mp3
 44. Recenzja tabletów iPad firmy Apple mp3
 45. Telewizor smart tv z przewodnikiem głosowym mp3
 46. Podsumowanie najnowszych smartfonów na 2019 rok firmy Apple mp3
 47. iPad 7 oraz Apple watch series 5 podcast mp3
 48. Podsumowanie systemów MacOS, TV OS oraz Watch OS podcast mp3
 49. Wszystkie nowości oraz lista zmian w iOS 13 a także iPad OS podcast mp3
 50. Podcast Radio Sure
 51. Prezentacja wtyczki adblock plus do blokowania reklam na ios
 52. Podcast wtyczki adguard do blokowania reklam na ios
 53. Voice Recorder HD MP3
 54. Oczyszczanie oraz kopia zapasowa iPhone MP3
 55. Obszerny podcast iphone x
 56. Whatsapp MP3 for Windows
 57. Prezentacja usługi netflix
 58. Klimatyzacja stacjonarna Hisense Energy
 59. Kaspersky MP3
 60. GData MP3
 61. Skróty Siri iPhone MP3
 62. Dual sim/ Esim iPhone MP3
 63. Podcast Radio Sure MP3
 64. Asystent Google for iOS MP3
 65. podcast automapa
 66. Przystawka Android TV box Nvidia Shild
 67. Podcast Android TV HK1 Max
Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:

Copyright 2018/ 2021 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl