Jak zapewne wiecie, Microsoft 27 maja 2020 roku wydał nową, oficjalną kompilacje Windows 10 w wersji 2004. Można ją uaktualnić lub zainstalować od nowa na kilka sposobów. Sposób pierwszy, czekając, aż pojawi się ona w naszym Windows update, jednak my nie zalecamy takiego rozwiązania, ponieważ po co tyle czekać?
Firma Microsoft wydała proste narzędzia, które umożliwiają łatwe uaktualnianie systemu oraz jego prostą instalację od zera. Osoby niewidome powinni wiedzieć też o tym, iż od jakiegoś czasu mogą sami bez pomocy osób widzących taki system zainstalować. Po wciśnięciu kombinacji klawiszowych control+ Windows+ Enter po uruchomieniu instalatora, wbudowany narrator odczyta nam niemal każdy etap instalacji. Dodajmy, że każda nowa wersja systemu Windows 10 jest objęta wsparciem producenta przez około 18 miesięcy i później koniecznie trzeba zainstalować aktualizację. To też oznacza przy okazji, że wraz z pojawieniem się kolejnej aktualizacji (2004) zakończone zostaje wsparcie dla wersji (1903).
Aby sprawdzić dostępność aktualizacji w Windows 10, należy:Jeżeli łatka będzie gotowa, jej pobieranie rozpocznie się automatycznie – wybór, czy aktualizować system od razu, czy później, należy do użytkownika.
Pamiętajcie również o tym, iż przed aktualizacją systemu warto jest utworzyć kopię zapasową swoich najważniejszych danych, to tak dla pełnego bezpieczeństwa.
Narzędzia za pomocą których można uaktualnić lub zainstalować najnowszą wersję systemu są 2, jak już wspomnieliśmy powyżej.
Pierwsze z nich posiada nazwę | Windows10Upgrade w wersji 9252 i służy jedynie do uaktualniania naszego systemu.
Drugie natomiast o nazwie MediaCreationTool2004 jest przeznaczone zarówno do uaktualniania komputera jak i tworzenia obrazu systemowego na płytę DVD lub pendrive, aby zainstalować system totalnie od początku.
Oba narzędzia są dostępne do pobrania w odnośnikach poniżej. Wybór należy do użytkownika, z którego najlepiej będzie mu skorzystać. Oba są bardzo proste w obsłudze.
MediaCreationTool
Windows10Upgrade
Jedną z najważniejszych jest DirectX 12 Ultra. Jest to narzędzie używane przez deweloperów gier. Pozwala ono na obsługę takich funkcji jak:
Kolejną zmianą jest dodanie nowego jądra Linuxa, działającego w obrębie systemu Microsoftu (m.in. usprawnia on wykorzystanie pamięci i wprowadza wsparcie WSL2 dla urządzeń ARM64). Microsoft pochwalił się również ulepszeniem systemowej wyszukiwarki. Indeksowanie plików jest teraz o wiele bardziej wydajne i nie obciąża tak bardzo dysków; zmieniono również sposób prezentowania wyników, przez co wyszukiwanie wybranych funkcji jest znacznie bardziej czytelne. To nie jedyne różnice w interfejsie użytkownika, ponieważ zmianom wizualnym uległy ikony, powiadomienia, czy układ opcji w wybranych menu. Windows 10 w wersji 2004 zmienia również starą przeglądarkę Edge, która była oparta na silniku Spartan na „nową", działającą na silniku Chromium, którą mieliśmy możliwość pobrać już w styczniu bieżącego roku. Listę pozostałych, mniejszych zmian możecie znaleźć na oficjalnej witrynie giganta z Redmond.
Po udostępnieniu aktualizacji o numerze 2004 w sieci pojawiły się doniesienia użytkowników, którzy zaczęli mieć do czynienia z blue screenem. Po dokładniejszej analizie wynika, że problemem są stare sterowniki w przypadku urządzeń spod szyldu Nvidia. Mowa tutaj o sterownikach w wersji niższej niż 358.00. Takie problemy występowały już w testach i są znane inżynierom Microsoftu.
Twórcy zapewniają, że zablokowali obecnie możliwość aktualizacji Windowsa w wypadku takich urządzeń i zalecają przed dokonaniem aktualizacji do najnowszej wersji systemu aktualizację sterowników.
Niemniej w aktualizacji pojawiły się też inne, znane już błędy, z którymi możemy, choć nie musimy, borykać się po wykonaniu update’u. Są to m.in.:
W kwestii tych błędów pozostaje nam jedynie czekać na poprawki, które zapewne niedługo się pojawią.
Ze względu na niewielką mimo wszystko liczbę problemów, majowa aktualizacja Windows 10 w wersji 2004 powinna zainstalować się szybko i bezproblemowo.
Dajcie znać, czy tak też było w waszym przypadku, jeśli – naturalnie – już się na to zdecydowaliście.
Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy.
Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.
Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:
Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:
Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:
Copyright 2018/ 2020 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl