Strona główna Kontakt Subskrypcja naszego kanału z podcastami

Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14

Firma Apple dodała kilka nowych funkcji do Centrum sterowania w iOS 14 , a także przyspieszyła sposób, w jaki możesz dostosować to wszystko do swoich potrzeb.

dodane nowe widżety w iOS 14 mogą zwracać większą uwagę, ale Apple nie zaniedbało innych narzędzi dodatkowych, takich jak Control Center. Nadal możesz je wywołać, przesuwając palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu iPhone'a lub iPada, ale Apple dodał inne rzeczy, które możesz zobaczyć w Centrum sterowania- i opcję zmiany tego widoku.


Jak korzystać z urządzeń HomeKit w Control Center


Jeśli masz jakiekolwiek urządzenia HomeKit , od razu zauważysz różnicę w Centrum sterowania iOS 14, ponieważ wybór ich jest teraz uwzględniony. Dodano przyciski jednym dotknięciem, aby włączać i wyłączać światła HomeKit.

Liczba widocznych elementów sterujących domem zależy od konfiguracji, ale co najwyżej masz jeden duży przycisk Ulubione domu i sześć małych. Każdy z tych sześciu kontroluje bezpośrednio jedno urządzenie.

Jeśli nie podoba ci się to, że niektóre z nich są wyświetlane, jeśli byłoby Ci wygodniej mieć inny zestaw, możesz edytować to, co widzisz. Wiele z Control Center można dostosować, ale w tym przypadku musisz wprowadzić zmiany w aplikacji Home.


Jak wybrać urządzenia domowe dla Control Center


 1. Otwórz aplikację Home
 2. Stuknij ikonę domu w lewym górnym rogu i wybierz pokój
 3. Na liście akcesoriów w tym pokoju naciśnij i przytrzymaj jedno, które chcesz
 4. Stuknij ikonę koła zębatego w prawym dolnym rogu
 5. Włącz opcję Uwzględnij w Ulubionych
 6. Stuknij przycisk zamykania X.

To dużo kroków, aby dodać urządzenie do ulubionych, a wszystko po uruchomieniu aplikacji Home i należy zrobić to dla każdego urządzenia. Istnieje jednak nieco szybsza droga w zależności od tego, czy jesteś w Centrum sterowania, czy nie.

 1. Przesuń w dół, aby uruchomić Control Center
 2. Stuknij przycisk Ulubione domu
 3. Stuknij dużą ikonę domu w prawym górnym rogu

Spowoduje to przejście do aplikacji Dom. Oszczędza to przynajmniej konieczność wychodzenia z Centrum sterowania i znajdowania tej aplikacji osobno.

Jednak niezależnie od tego, w jaki sposób to zrobisz, istnieje również limit. Możesz mieć tyle Ulubionych, ile chcesz i pojawią się one na ekranie ulubione, ale nie w Centrum sterowania.

Aby upewnić się, że centrum sterowania pokazuje konkretne ulubione, które chcesz, musisz przejść do wszystkich wyświetlanych urządzeń, a nie ulubionych, których nie chcesz w Control Center.

Wszystko to może być łatwiejsze, ale po skonfigurowaniu tak, jak lubisz, posiadanie opcji HomeKit w Control Center jest niezwykle przydatne. Może z wyjątkiem sytuacji, gdy jesteś użytkownikiem centrum sterowania, który dobrze zna miejsce, w którym znajdowały się elementy sterujące.

Kontrolki HomeKit przesuwają inne elementy dalej w dół ekranu i nie ma opcji, aby to odwrócić. Możesz jednak - jeśli wolisz - usunąć HomeKit.


Jak usunąć HomeKit z centrum sterowania?


 1. Przejdź do Ustawień
 2. Stuknij w Centrum sterowania
 3. Stuknij, aby wyłączyć Pokaż sterowanie domem

Wygląda na to, że nie można mieć mniej kontrolek HomeKit, jeśli po prostu nie chcesz, aby duży zestaw zajmował miejsce w Centrum sterowania.

Możesz jednak użyć tej samej opcji, która była w iOS 13. Istnieje możliwość dodania ekranu głównego aplikacji Home jako jednego przycisku w centrum sterowania.

Nie jest to tak wygodne, jak możliwość dodawania kilku urządzeń, ale jest przydatne. Sposób, w jaki to robisz, jest dokładnie taki sam, jak dostosowywanie opcji Centrum sterowania innych niż HomeKit.


Jak dostosować Centrum sterowania


 1. Przejdź do ustawień
 2. Stuknij w Centrum sterowania
 3. Wybierz górną listę zawierającą kontrolki
 4. Kliknij czerwony znak minus, aby usunąć element sterujący
 5. Lub użyj uchwytów, aby zmienić kolejność elementów sterujących
 6. Wybierz drugą listę Więcej elementów sterujących
 7. Stuknij zielony znak plus obok dowolnego elementu sterującego, który chcesz dodać

Jest to niewielkie, ale pożądane ulepszenie od czasu iOS 13, bowiem tam trzeba było przejść do Ustawień, Centrum sterowania, a następnie dotknąć zbędnej dodatkowej kontrolki, aby dostosować sterowanie. Jednak nadal byłoby lepiej mieć opcję ustawień faktycznie w Centrum sterowania.

Zwróć też uwagę, że nadal istnieje ten sam nieco zagmatwany problem dotyczący sposobu zmiany położenia elementów sterujących. Chociaż samo Centrum sterowania jest widoczne jako pionowa lista ikon, możesz zmienić ich kolejność, edytując tę listę.

Ogólnie rzecz biorąc, staje się oczywiste, że po przeciągnięciu kontrolki na górę listy przejdzie ona na górę Centrum sterowania - a raczej na górę części, którą można edytować. Mniej przejrzysty staje się fakt, co stanie się, gdy będziesz chcieć przeciągnąć pierwszą kontrolkę w drugim rzędzie.


Ograniczenia w dostosowywaniu Centrum sterowania


Tak jak nie możesz zdecydować się na dostosowanie elementów sterujących Ulubionych HomeKit (możesz tylko włączać i wyłączać cały zestaw), więc nie możesz dotykać opcji, które Apple uważa za niezbędne. Są one ułożone w siedem zestawów, które zajmują mniej więcej połowę Centrum sterowania.

Siedem zestawów obejmuje przycisk domu w lewym górnym rogu, gdzie prócz tego można włączyć lub wyłączyć Wi-Fi, Bluetooth, dane komórkowe lub tryb samolotowy. Jest też sterowanie muzyką, orientacja, nie przeszkadzać i suwaki jasności i głośności.

Wszystkie mają dodatkowe elementy, które są szczególnie przydatne, ale czy tego chcesz, czy nie, nie ma na nich animacji, by wiedzieć, że one faktycznie tam są.

Do Wymienionych kontrolek i opcjonalnych HomeKit w razie potrzeby możesz dodawać elementy sterujące lub zmieniać ich kolejność.

W praktyce okazuje się, że najwygodniej jest zachować elementy sterujące, aby wszystkie mieściły się na ekranie, gdy przesuniesz w dół, aby wyświetlić Centrum sterowania. Możesz jednak dodać ich więcej i przewinąć w dół, kiedy ich potrzebujesz.


Dodatkowe ustawienia w Control Center


Chociaż nie zmieniło się to w iOS 14, jeśli po raz pierwszy patrzysz na Centrum sterowania, nie wiesz o tym (jak już wspomnieliśmy wyżej), że możesz uzyskać dodatkowe opcje. Musisz w tym celu długo nacisnąć dowolną z kontrolek. Praktycznie w każdym przypadku zrobienie tego ujawnia znacznie więcej opcji.

Na przykład długie naciśnięcie w przypadku głównego zestawu z Wi-Fi, trybem samolotowym itd., spowoduje pojawienie się jeszcze dwóch kontrolek. Nie jest to tak szybkie, jak bezpośrednie dotknięcie jednego, ale nadal oznacza, że ​​zarówno AirDrop, jak i Hotspot są pod ręką.

Naciśnij i przytrzymaj dla przykładu ikonkę Nie przeszkadzać. Dzięki temu pojawią się opcje tymczasowego włączenia tej funkcji, na przykład Na 1 godzinę , Do dzisiejszego wieczoru lub Dopóki nie opuścisz tej lokalizacji

. Jeśli masz wydarzenie w swoim kalendarzu, możesz nawet włączyć opcję Nie przeszkadzać, dopóki się ono nie skończy.


Stale ulepszane Centrum sterowania


Może centrum sterowania nie przyciąga uwagi, którą powinno, być może widzisz je tylko wtedy, kiedy przesuwasz palcem w dół, aby przeczytać przegapione powiadomienia.

Są to jednak systemowe narzędzia i funkcje, do których można uzyskać dostęp nawet bez odblokowywania telefonu. Warto więc sprawdzić, jakie opcje już są - i dodać inne, z których będziesz intensywnie korzystać.

Firma Apple wprowadziła ulepszenia do Control Center w iOS 14, a nadchodzą kolejne. Od iOS 14.2 będzie ono zawierało również przycisk rozpoznawania muzyki Shazam.

Ostatecznie jednak to, co dla siebie wybierzesz z dostępnych opcji sprawia, że Control Center jest jeszcze bardziej użyteczne.Grupy iPhone, blind system

Informujemy, że w dniu trzeciego września 2021 roku nasze grupy oparte o aplikacje WhatsApp przechodzą do historii, przez co nie będzie możliwości zarówno dołączania jak i uczestnictwa. W linku poniżej zamieściliśmy wyjaśnienie, które dostępne jest w formie głosowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sześcioletnią aktywność. Bez was listy pod nazwą iPhone oraz Blind system nie miałyby racji bytu.

Wyjaśnienie.mp3

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:

 1. Skróty klawiszowe w NVDA
 2. Podstawowe skróty klawiatury Bluetooth
 3. Przewodnik urządzeń apple dla niewidomych
 4. Instalacja/aktualizacja windows 10
 5. Skróty klawiszowe microsoft excel
 6. Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch
 7. Komendy
 8. Komendy głosowe
 9. Konfiguracja dla sieci premium mobile
 10. Konfiguracja dla sieci Plus
 11. Jak w kilku krokach wrócić do iOS 13 w wersji stabilnej
 12. Skróty klawiszowe do Microsoft Word
 13. zmiana adresu mail konta apple id
 14. Obsługa platformy Steam przez niewidomych
 15. Lista kompatybilnych urządzeń dla systemów Apple na 2019 rok
 16. jak przypisać funkcje menu kontekstowe pod dowolny klawisz na klawiaturze
 17. Naklejki do bezpłatnego wysyłania
 18. Brajle Pen 12
 19. Jak połączyć komputer Mac lub iPada z iPhonem za pomocą osobistego hotspotu
 20. Jak korzystać z inteligentnych stosów dla widżetów w iOS 14
 21. Jak skonfigurować Apple Cash Family dla dzieci i nastolatków
 22. Jak dostosować ekran główny w systemie iOS 14
 23. Jak używać emoji prawie wszędzie w iOS 14?
 24. Jak korzystać z klipów aplikacji w iOS 14
 25. Jak skonfigurować alerty rozpoznawania dźwięku w iOS 14 i dlaczego warto to zrobić?
 26. Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14
 27. Jak korzystać z Apple Watch bez Force Touch w systemie watchOS 7
 28. Jak korzystać z funkcji ulepszonego nagrywania w notatkach głosowych iOS 14
 29. Jak wyłączyć podglądy kart w Safari na Macu
 30. Jak pisać na iPhone za pomocą przesówania palcem po ekranie?
 31. Jak skonfigurować i używać jednoręcznej klawiatury na iPhone?
 32. Jak zwolnić miejsce na iPhonie i ipadzie
 33. macOS 11.3: Jak używać dwóch głośników HomePod z komputerem Mac do odtwarzania dźwięku stereo
 34. iOS 14.5: Jak ustawić preferowaną usługę strumieniowego przesyłania muzyki za pomocą Siri
 35. iOS 14.5: Jak zgłaszać kontrole prędkości, wypadki drogowe i inne zagrożenia w Apple Maps
 36. Jak uniemożliwić aplikacjom śledzenie Cię w iOS 14.5
 37. iOS 14.5: Jak automatycznie pobierać nowe odcinki podcastów i śledzić programy
 38. iOS 14.5: Jak korzystać z AirPlay 2 w Apple Fitness +
 39. iOS 14.5: Jak udostępniać teksty i klipy piosenek z Apple Music
 40. iOS 14.5: Jak ponownie skalibrować baterię iPhone'a 11
 41. iOS 14.5: Jak wydrukować listę przypomnień
 42. Jak korzystać z precyzyjnego wyszukiwania, aby zlokalizować AirTag na telefonie iPhone 11 i telefonie iPhone 12
 43. Jak ustawić AirTag w trybie utraconym
 44. Jak znaleźć AirTag w Find My na iPhonie
 45. iOS 15: Jak zaprosić użytkowników Androida do rozmowy FaceTime
 46. iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła, aby zminimalizować rozproszenie i pozostać skoncentrowanym
 47. Jak zainstalować publiczną wersję beta iOS 15?
 48. Jak zainstalować publiczną wersję beta systemu macOS Monterey?
 49. iOS 15: Jak utworzyć fokus
 50. iOS 15: Jak uzyskać wskazówki dojazdu AR w Mapach
 51. iPadOS 15: Jak korzystać z szybkich notatek
 52. Ulepszenia Spotlight w iOS 15: rozszerzone wyniki, obrazy internetowe, wyszukiwanie zdjęć, dostęp do ekranu blokady i nie tylko
 53. iOS 15 - System operacyjny nowej generacji firmy Apple
 54. Jak wyłączyć kolorowanie paska kart w Safari 15 na macOS?

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:

 1. Omówienie i prezentacja Windowsa 11
 2. Recenzja wybranych modeli samsungów i ich porównanie
 3. Omówienie najnowszego systemu iOS i iPhone 12 i 12 pro max
 4. Omówienie Konferencji Apple kwiecień 2021
 5. Recenzja robota sprzątającego Xiaomi mirobot Vacuum Mop Pro STYTJ02YM
 6. Recenzja Express Saeco Lirika One Touch Capuccino
 7. Recenzja Google Pixel5
 8. Recenzja iPhone 12 i 12 Pro Max
 9. Recenzja smartfona Realme X50 Pro
 10. Przedłużenie portalu
 11. Omówienie najnowszych iPhoneów i głośnika Homepod
 12. Omówienie najnowszych zegarków i ipadów firmy Apple
 13. Omówienie zaktualizowanych komputerów iMac firmy Apple
 14. Prezentacja launchera Square Home
 15. Omówienie i prezentacja Programu do blokowania reklam - Blokada
 16. Prezentacja gry na system Android - DogeFut 20
 17. WWDC 2020 - Część druga
 18. WWDC 2020 Część pierwsza
 19. Porównanie smartfonów One Plus 7 Pro i One Plus 8 Pro
 20. Omówienie rodzajów przycisków Home w iPhoneach i iPadach
 21. Omówienie nowej usługi streamingowej Canal Plus
 22. Omówienie wybranych kart dźwiękowych firmy Creative
 23. Prezentacja smartfona ZTE Axon 10 Pro
 24. Recenzja MacBooka Pro13 z 2020 Roku
 25. Prezentacja iPhone SE 2020
 26. omówienie wybranych soundbarów
 27. Instalowanie aplikacji naiPhonie za pomocą pliku ipa
 28. Omówienie najnowszych urządzeń i akcesoriów firmy Apple
 29. recenzja xiaomi redmi note 8 pro
 30. Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Część druga
 31. Prezentacja urządzeń Android TV Beelink GT King Pro oraz Mecool KM9 Pro
 32. Omówienie dysków twardych podcast mp3
 33. Przywracanie iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie jego wstępna konfiguracja mp3
 34. Bezwzrokowa instalacja antywirusa Kaspersky podcast mp3
 35. Instalacja systemu Windows 10 przy użyciu narratora podcast mp3
 36. O to najlepsze ładowarki do smartfonów podcast mp3
 37. Google Pixel 3A podcast mp3
 38. Obszerna recenzja Macbooka Air mp3
 39. Recenzja smartfona One Plus 7 Pro
 40. Zarządzanie chmurami przez program AirExplorer
 41. Recenzja słuchawek Apple Airpods pro mp3
 42. Recenzja tabletów iPad firmy Apple mp3
 43. Telewizor smart tv z przewodnikiem głosowym mp3
 44. Podsumowanie najnowszych smartfonów na 2019 rok firmy Apple mp3
 45. iPad 7 oraz Apple watch series 5 podcast mp3
 46. Podsumowanie systemów MacOS, TV OS oraz Watch OS podcast mp3
 47. Wszystkie nowości oraz lista zmian w iOS 13 a także iPad OS podcast mp3
 48. Podcast Radio Sure
 49. Prezentacja wtyczki adblock plus do blokowania reklam na ios
 50. Podcast wtyczki adguard do blokowania reklam na ios
 51. Voice Recorder HD MP3
 52. Oczyszczanie oraz kopia zapasowa iPhone MP3
 53. Obszerny podcast iphone x
 54. Whatsapp MP3 for Windows
 55. Prezentacja usługi netflix
 56. Klimatyzacja stacjonarna Hisense Energy
 57. Kaspersky MP3
 58. GData MP3
 59. Skróty Siri iPhone MP3
 60. Dual sim/ Esim iPhone MP3
 61. Podcast Radio Sure MP3
 62. Asystent Google for iOS MP3
 63. podcast automapa
 64. Przystawka Android TV box Nvidia Shild
 65. Podcast Android TV HK1 Max
Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:

Copyright 2018/ 2021 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl