Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch

Funkcja AirDrop umożliwia błyskawiczne udostępnianie zdjęć, nagrań wideo, dokumentów i innych rzeczy innym urządzeniom Apple w pobliżu.

 • Udostępnianie zawartości
 • Odbieranie zawartości
 • Ustawianie opcji
 • odbierania
 • Pomoc

Udostępnianie przy użyciu funkcji AirDrop

Funkcja AirDrop umożliwia udostępnianie zawartości z aplikacji takich, jak Zdjęcia, Safari, Kontakty i wielu innych. W tym celu:

 1. Otwórz aplikację i znajdź zawartość do udostępnienia. Aby udostępnić wiele rzeczy, stuknij opcję Wybierz, a następnie odpowiednie rzeczy. W systemie iOS 10 i w nowszych wersjach za pomocą funkcji AirDrop można też udostępniać łącza do aplikacji. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać ikonę aplikacji na ekranie początkowym.
 2. Stuknij opcję Udostępnij lub ikonę .
 3. Stuknij nazwę znajdującego się w pobliżu użytkownika funkcji AirDrop, któremu chcesz udostępnić zawartość. Za pomocą funkcji AirDrop możesz też udostępniać zawartość między urządzeniami Apple. Użytkownik funkcji AirDrop jest niewidoczny? Dowiedz się, co zrobić.

Odbieranie przy użyciu funkcji AirDrop

Gdy ktoś udostępni Ci zawartość za pomocą funkcji AirDrop, zobaczysz komunikat z podglądem zawartości. Możesz wówczas stuknąć opcję Przyjmij lub Odrzuć.

W razie stuknięcia opcji Przyjmij zawartość jest odbierana w aplikacji, z której ją wysłano. Zdjęcia pojawią się więc w aplikacji Zdjęcia, a witryny internetowe w przeglądarce Safari. Łącza do aplikacji są otwierane w sklepie App Store, co umożliwia pobranie lub kupienie aplikacji.

Jeśli za pomocą funkcji AirDrop udostępniasz zawartość sobie, na przykład udostępniasz zdjęcie z telefonu iPhone na komputerze Mac, opcje Przyjmij i Odrzuć nie są wyświetlane. Zawartość jest wysyłana na dane urządzenie automatycznie. Wystarczy, że oba urządzenia są zalogowane za pomocą tego samego konta Apple ID.

Ustawianie opcji odbierania funkcji AirDrop

Na ekranie Ustawienia > Ogólne > AirDrop możesz określić, kto powinien widzieć Twoje urządzenie w funkcji AirDrop i móc wysyłać Ci zawartość. Opcje funkcji AirDrop dotyczące odbierania możesz też ustawiać w centrum sterowania. W tym celu:

 1. Przesuń palem w górę od dołu ekranu, aby otworzyć centrum sterowania.
 2. Mocno naciśnij lub dotknij i przytrzymaj kartę ustawień sieci w lewym górnym rogu, a następnie stuknij opcję AirDrop. Jeśli używasz systemu iOS 10.3.3 lub starszego, stuknij opcję AirDrop.
 3. Następnie wybierz jedną z następujących opcji:
 • Odbieranie wyłączone: żądania funkcji AirDrop nie będą odbierane.
 • Tylko kontakty: urządzenie będzie widoczne tylko dla osób z listy kontaktów.
 • Wszyscy: urządzenie będzie widoczne dla wszystkich znajdujących się w pobliżu urządzeń z systemem iOS, które korzystają z funkcji AirDrop.

Jeśli widzisz opcję Odbieranie wyłączone i nie możesz jej stuknąć w celu zmiany, wybierz kolejno opcje Ustawienia > Ogólne > Ograniczenia i upewnij się, że funkcja AirDrop jest włączona.

Jeśli drugiego urządzenia nie widać w funkcji AirDrop

Jeśli nie widzisz osoby lub urządzenia, do których próbujesz wysłać coś za pomocą funkcji AirDrop, sprawdź następujące rzeczy:

 • Upewnij się, że obie strony mają włączoną łączność Wi-Fi i Bluetooth. Jeśli któraś ze stron ma włączony Hotspot osobisty, wyłącz go.
 • Upewnij się, że osoba, której wysyłasz zawartość, jest w pobliżu. Funkcja AirDrop nie umożliwia wysyłania zawartości użytkownikom poza zasięgiem łączności Bluetooth i Wi-Fi.
 • Jeśli ustawienie odbierania za pomocą funkcji AirDrop u drugiej osoby ma wartość Tylko kontakty, a nie należysz do kontaktów tej osoby, trzeba skonfigurować dla tego ustawienia wartość Wszyscy.

iPhone, blind system Dołącz

Jesteśmy również aktywni na aplikacji WhatsApp Jeśli chcecie z nami porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz wiedzą to zapraszamy do dołączenia na grupy. Więcej informacji jak do nas dołączyć znajdziecie państwo w odnośniku poniżej.

Grupy WhatsApp

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu z poniższej listy:

Programy do pobrania
Aby pobrać program, proszę kliknąć w dany odnośnik poniżej:
 1. AudaCity
 2. Zarządzanie chmurami
 3. Elten
 4. Firefox
 5. Balabolka portable
 6. Basilisk portable
 7. Firefox+webvisum
 8. FreeVideoFlipAndRotate
 9. Google Drive
 10. Kodi dla niewidomych
 11. MediaCreationTool
 12. Windows10Upgrade
 13. Onedrive
 14. pazera free audio extractor
 15. Setup-Dictate
 16. TapinRadio
 17. Radio Sure
 18. TeamViewer
 19. waltr
 20. winproductkey
 21. NVDA_2018
 22. revouninstaller
 23. iCloudSetup
 24. WhatsAppSetup Windows
 25. Kaspersky Internet Security 2019
 26. CDex

Copyright 2018 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl