Strona główna Kontakt Subskrypcja naszego kanału z podcastami

Jak zwolnić miejsce na iPhonie i ipadzie

jeśli Twój iPhone lub iPad jest pełny, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby odzyskać miejsce na dysku. W tym przewodniku omówimy kilka dostępnych opcji i metod, aby zwolnić miejsce na urządzeniach z systemem iOS. Jeśli cię ten temat interesuje, to czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Każdy iPhone i iPad ma ustawioną pojemność od 16 GB do 512 GB. Co prawda zawsze dobrym pomysłem jest zakup modelu z największą pamięcią masową, na którą możesz sobie pozwolić, ale po jakimś czasie nawet urządzenia o najwyższej pamięci masowej mogą się zapełnić, a to często zdarza się, gdy najmniej się tego spodziewasz.

Od kupowanej muzyki i pobieranych aplikacji, po Zdjęcia i wiadomości, które otrzymujesz, cała ta zawartość musi znajdować się gdzieś na Twoim urządzeniu. A gdy pamięć iPhone ' a lub iPada jest pełna, nie możesz jej zwiększyć. Możesz jednak zwolnić istniejącą przestrzeń dyskową. Oto jak tego dokonać:

Podstawowe wskazówki dotyczące przechowywania zawartości

Apple jest świadome, że wiele osób ma trudności z zarządzaniem pamięcią masową na swoich urządzeniach, dlatego wraz z kolejnymi wersjami iOS, wprowadza coraz więcej narzędzi aby pomóc użytkownikom utrzymać kontrolę nad aplikacjami i multimediami, które często zjadają cenne megabajty.

Uruchom aplikację Ustawienia i wybierz Ogólne - iPhone/iPad Miejsce, a ilość miejsca na dysku zostanie wyświetlona na pasku oznaczonym kolorami u góry. Poniżej możesz zobaczyć listę zaleceń dotyczących optymalizacji pamięci masowej, aby na przykład przejrzeć i usunąć duże załączniki.

Ujrzysz tutaj również listę zainstalowanych aplikacji i ilość miejsca, z którego korzysta każda z nich. Lista informuje również, kiedy ostatnio używałeś każdej aplikacji, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć i usunąć aplikacje, których nie używałeś przez jakiś czas lub wcale.

Gdy usuniesz aplikację, jej ikona, dane aplikacji i wszelkie dane wygenerowane przez Użytkownika zostaną usunięte. Jest to dobra opcja jeśli nie zamierzasz ponownie korzystać z aplikacji, jednak Apple umożliwia również usuwanie aplikacji w taki sposób, który zwalnia miejsce na dysku, ale pozostawia ikonę aplikacji i dane użytkownika. Jeśli aplikacja, której często używasz, zajmuje dużo miejsca, warto sprawdzić, czy możesz wyczyścić powiązaną z nią pamięć podręczną.

Usuń niepotrzebne aplikacje

Inną opcją, którą Apple dodało do iOS nie tak dawno temu, jest możliwość zablokowania automatycznego instalowania aktualizacji oprogramowania przez iPhone ' a lub iPada. Kiedyś zdarzało się, że nowe aktualizacje oprogramowania były pobierane automatycznie w tle, a następnie instalowane za pomocą funkcji automatycznych aktualizacji. Jednak w systemie iOS 13.6 i nowszych aplikacja Ustawienia zawiera przełączniki, które pozwalają wybrać, czy aktualizacje są pobierane automatycznie, czy też ręcznie.

miejsce zajmowane przez zdjęcia

zdjęcia przechowywane na iPhonie lub iPadzie w naturalny sposób zajmują miejsce na urządzeniu, które może się szybko zapełnić w zależności od dostępnej pojemności i ilości posiadanej zawartości. Jeśli zobaczysz komunikat, że pamięć urządzenia jest pełna, warto sprawdzić opcję systemową o nazwie „zoptymalizuj pamięć masową”, która jest przeznaczona do pracy z iCloud.

Ta funkcja zastępuje zdjęcia w pełnej rozdzielczości na urządzeniu z systemem iOS mniejszymi wersjami, które zajmują dużo mniej miejsca, podczas gdy obrazy w pełnej rozdzielczości pozostają w usłudze iCloud poza urządzeniem.

Innym sposobem oszczędzania miejsca w bibliotece zdjęć jest sprawdzanie nadmiarowych zdjęć wykonanych w trybie seryjnym. Tryb zdjęć seryjnych odnosi się do sytuacji, gdy aparat na urządzeniu z systemem iOS rejestruje serię zdjęć w szybkim tempie, z prędkością dziesięciu klatek na sekundę. To świetny sposób na nakręcenie sceny akcji lub nieoczekiwanego wydarzenia, ponieważ zawsze masz większe prawdopodobieństwo, że uda ci się ująć scenę, którą chciałeś. Ale generuje to również wiele tych niechcianych obrazów, więc dobrą praktyką jest wybranie najlepszego obrazu do bezpiecznego przechowywania i usunięcie reszty, aby zaoszczędzić miejsce.

Jeśli masz starszego iPhone ' a, możesz również zaoszczędzić miejsce podczas fotografowania w HDR. W przypadku iPhone ' a X i wcześniejszych modeli, gdy aparat wykonuje automatyczne zdjęcie HDR, może również opcjonalnie zachować standardowe ujęcie w bibliotece zdjęć, co jest przydatne do porównania lub gdy obraz HDR nie wychodzi zgodnie z oczekiwaniami. Jeśli jednak chcesz, możesz wyłączyć tę funkcję, a tym samym zaoszczędzić sobie trochę miejsca. W niektórych przypadkach Biblioteka zdjęć staje się większa nawet wtedy, gdy nie robisz zdjęć na urządzeniu. Na przykład media udostępniane przez WhatsApp mogą być automatycznie zapisywane w rolce aparatu iPhone ' a. Na szczęście możesz łatwo zapobiec temu domyślnemu zachowaniu, wyłączając opcję Zapisz do rolki aparatu w ustawieniach aplikacji WhatsApp.

Oczywiście, jeśli Twoja biblioteka zdjęć wydaje się wymykać spod kontroli, jednym z rozwiązań jest ponowne jej uruchomienie i usunięcie Wszystkich zdjęć na iPhonie. Upewnij się jednak, że masz już kopię zapasową wszystkich zdjęć, które chcesz zachować, i pamiętaj, że usunięcie zdjęć z włączoną biblioteką zdjęć iCloud spowoduje usunięcie zdjęć ze wszystkich urządzeń.

Niektóre z powyższych wskazówek dotyczących zdjęć mają również zastosowanie do filmów przechowywanych w bibliotece zdjęć urządzenia. Istnieją jednak inne sposoby zapobiegania pochłanianiu przestrzeni dyskowej przez treści wideo. Na przykład możesz dostosować rozdzielczość i liczbę klatek na sekundę nagranego wideo, aby zmniejszyć rozmiar pliku w Ustawieniach - Kamera - nagrywaj wideo. Jeśli regularnie pobierasz Filmy Apple Fitness+ na iPhone ' a lub iPada, sprawdź zalecenia w Ustawieniach - Ogólne - miejsce na Iphone i powinieneś zobaczyć je w sekcji Przegląd pobranych filmów, gdzie będziesz mógł je usunąć pojedynczo lub zbiorczo.

Jeśli masz subskrypcję Apple TV + lub wypożyczyłeś lub kupiłeś filmy za pośrednictwem iTunes, możesz pobierać filmy za pomocą aplikacji Apple TV, aby oglądać je w trybie offline. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić miejsce, upewnij się, że wybrałeś szybkie pobieranie (niższa jakość, która zużywa mniej miejsca) można tym zarządzać w sekcji Ustawienia - TV - dane komórkowe. Oznacza to niższą jakość filmów, ale dzięki temu zużywają one mniej miejsca.

WhatsApp posiada wbudowane narzędzie do zarządzania multimediami, które może pomóc zidentyfikować, wybrać i masowo usuwać pliki GIF, Zdjęcia i filmy, które mogą zapychać dysk telefonu.

Narzędzie to grupuje duże pliki i Multimedia, które zostały przesłane wiele razy sortując pliki według rozmiaru w porządku malejącym, co   zapewnia sposób na podgląd plików przed ich usunięciem. Możesz również zobaczyć podgląd multimediów przed wyborem jednego lub wielu plików do usunięcia. Aby uzyskać dostęp do narzędzia do zarządzania pamięcią masową, uruchom aplikację i przejdź do Ustawienia - Pamięć masowa i dane - Zarządzaj pamięcią masową.

Jeśli jesteś subskrybentem Apple Music, możesz pobierać utwory, playlisty i albumy z katalogu Apple Music na iPhone ' a lub iPada w celu słuchania w trybie offline, ale może to stopniowo zjadać Twoje miejsce na urządzeniu. Na szczęście aplikacja muzyka zawiera przydatną funkcję, która może wkroczyć do akcji, gdy miejsce na urządzeniu się wyczerpuje i automatycznie usunąć utwory, które nie były odtwarzane przez jakiś czas, aby zrobić miejsce na nowsze.

W tym celu przejdź do sekcji ustawienia - Muzyka - Optymalizuj pamięć masową i upewnij się, że przełącznik Optymalizuj pamięć masową jest włączony. W tym miejscu możesz również wybrać minimalną ilość miejsca, którą chcesz zachować dla muzyki, zanim utwory zaczynają być usuwane z urządzenia.

Możesz również monitorować miejsce w pamięci, wyłączając automatyczne pobieranie w Ustawieniach - Muzyka i ręcznie pobierając nowe utwory w razie potrzeby. Apple Music może również usuwać pojedyncze utwory w aplikacji Muzyka. Po prostu naciśnij i przytrzymaj element, wybierz Usuń... z menu podręcznego, a następnie dotknij Usuń pobieranie, Gdy pojawi się monit.

Istnieje kilka sposobów okrojenia wiadomości generowanych przez aplikację o tej nazwie. Na przykład system iOS można tak zautomatyzować, aby usuwał stare wiadomości, które  są na twoim urządzeniu dłużej, niż określony przez ciebie czas.

Ponadto, jeśli dotkniesz "kontakty", a następnie przycisk "info" (znajdujący się) u góry Rozmowy "Wiadomości", Możesz również zobaczyć każdy plik, który został wysłany do Ciebie w wątku czatu w jednym łatwo dostępnym miejscu, gdzie możesz usunąć je wszystkie za jednym zamachem.

Wiadomości w iCloud, jak sama nazwa wskazuje, przechowują wiadomości iMessage na serwerach w chmurze Apple, a nie na każdym z indywidualnych urządzeń. Jedną z korzyści jest to, że Twoje wiadomości, zdjęcia i inne załączniki wiadomości są przechowywane w iCloud, co zwalnia miejsce na Twoich urządzeniach. Możesz to włączyć w aplikacji ustawienia, dotykając banera Apple ID i wybierając iCloud - wiadomości.

Inne aplikacje Apple, które warto sprawdzić, to aplikacja książki i aplikacja Notatki głosowe. Jeśli słuchasz wielu audiobooków, spróbuj skopiować katalog a następnie przejrzyj stare nagrania z notatkami głosowymi, aby sprawdzić, czy są jeszcze potrzebne.

podsumowanie

Podaliśmy tu główne wskazówki dotyczące oszczędzania pamięci dla iPhone ' a i iPada, ale w zależności od indywidualnego przypadku użycia mogą istnieć inne sposoby zwolnienia miejsca na urządzeniu. Na przykład, jeśli dużo zarządzasz plikami na urządzeniu w aplikacji Pliki, rozważ skompresowanie dużych plików i folderów, wybierając opcję Kompresuj z kontekstowego menu podręcznego.

Jeśli nadal brakuje Ci miejsca i wyczerpałeś wszystkie powyższe opcje, może warto skorzystać z opcji "zerowania" – czystej instalacji - usuwając wszystko z urządzenia i instalując wszystko ponownie. Jeśli to nie pomoże, to może być czas, aby zakupić nowe urządzenie.Grupy iPhone, blind system

Informujemy, że w dniu trzeciego września 2021 roku nasze grupy oparte o aplikacje WhatsApp przeszły do historii, przez co już nie ma możliwości zarówno dołączania jak i uczestnictwa. W linku poniżej zamieściliśmy wyjaśnienie, które dostępne jest w formie głosowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sześcioletnią aktywność. Bez was listy pod nazwą iPhone oraz Blind system nie miałyby racji bytu.

Wyjaśnienie.mp3

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:

 1. Skróty klawiszowe w NVDA
 2. Podstawowe skróty klawiatury Bluetooth
 3. Przewodnik urządzeń apple dla niewidomych
 4. Instalacja/aktualizacja windows 10
 5. Skróty klawiszowe microsoft excel
 6. Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch
 7. Komendy
 8. Komendy głosowe
 9. Konfiguracja dla sieci premium mobile
 10. Konfiguracja dla sieci Plus
 11. Jak w kilku krokach wrócić do iOS 13 w wersji stabilnej
 12. Skróty klawiszowe do Microsoft Word
 13. zmiana adresu mail konta apple id
 14. Obsługa platformy Steam przez niewidomych
 15. Lista kompatybilnych urządzeń dla systemów Apple na 2019 rok
 16. jak przypisać funkcje menu kontekstowe pod dowolny klawisz na klawiaturze
 17. Naklejki do bezpłatnego wysyłania
 18. Brajle Pen 12
 19. Jak połączyć komputer Mac lub iPada z iPhonem za pomocą osobistego hotspotu
 20. Jak korzystać z inteligentnych stosów dla widżetów w iOS 14
 21. Jak skonfigurować Apple Cash Family dla dzieci i nastolatków
 22. Jak dostosować ekran główny w systemie iOS 14
 23. Jak używać emoji prawie wszędzie w iOS 14?
 24. Jak korzystać z klipów aplikacji w iOS 14
 25. Jak skonfigurować alerty rozpoznawania dźwięku w iOS 14 i dlaczego warto to zrobić?
 26. Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14
 27. Jak korzystać z Apple Watch bez Force Touch w systemie watchOS 7
 28. Jak korzystać z funkcji ulepszonego nagrywania w notatkach głosowych iOS 14
 29. Jak wyłączyć podglądy kart w Safari na Macu
 30. Jak pisać na iPhone za pomocą przesówania palcem po ekranie?
 31. Jak skonfigurować i używać jednoręcznej klawiatury na iPhone?
 32. Jak zwolnić miejsce na iPhonie i ipadzie
 33. macOS 11.3: Jak używać dwóch głośników HomePod z komputerem Mac do odtwarzania dźwięku stereo
 34. iOS 14.5: Jak ustawić preferowaną usługę strumieniowego przesyłania muzyki za pomocą Siri
 35. iOS 14.5: Jak zgłaszać kontrole prędkości, wypadki drogowe i inne zagrożenia w Apple Maps
 36. Jak uniemożliwić aplikacjom śledzenie Cię w iOS 14.5
 37. iOS 14.5: Jak automatycznie pobierać nowe odcinki podcastów i śledzić programy
 38. iOS 14.5: Jak korzystać z AirPlay 2 w Apple Fitness +
 39. iOS 14.5: Jak udostępniać teksty i klipy piosenek z Apple Music
 40. iOS 14.5: Jak ponownie skalibrować baterię iPhone'a 11
 41. iOS 14.5: Jak wydrukować listę przypomnień
 42. Jak korzystać z precyzyjnego wyszukiwania, aby zlokalizować AirTag na telefonie iPhone 11 i telefonie iPhone 12
 43. Jak ustawić AirTag w trybie utraconym
 44. Jak znaleźć AirTag w Find My na iPhonie
 45. iOS 15: Jak zaprosić użytkowników Androida do rozmowy FaceTime
 46. iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła, aby zminimalizować rozproszenie i pozostać skoncentrowanym
 47. Jak zainstalować publiczną wersję beta iOS 15?
 48. Jak zainstalować publiczną wersję beta systemu macOS Monterey?
 49. iOS 15: Jak utworzyć fokus
 50. iOS 15: Jak uzyskać wskazówki dojazdu AR w Mapach
 51. iPadOS 15: Jak korzystać z szybkich notatek
 52. Ulepszenia Spotlight w iOS 15: rozszerzone wyniki, obrazy internetowe, wyszukiwanie zdjęć, dostęp do ekranu blokady i nie tylko
 53. iOS 15 - System operacyjny nowej generacji firmy Apple
 54. Jak wyłączyć kolorowanie paska kart w Safari 15 na macOS?
 55. iPhone 13: Jak korzystać ze stylów fotograficznych w aplikacji Aparat
 56. iPhone 13: Jak nagrywać wideo w trybie kinowym
 57. iPhone 13 Pro: jak wykonywać zdjęcia makro
 58. Instalacja/uaktualnianie Windows 11
 59. Jak nagrywać wideo ProRes na iPhonie 13 Pro i iPhonie 13 Pro Max
 60. iOS 15: Jak ustawić kontakt odzyskiwania dla konta Apple ID
 61. Jak przywrócić komputer Mac do ustawień fabrycznych a następnie z łatwością za pomocą nowej opcji Erase Mac zainstalować macOS Monterey?
 62. iOS 15.1: Jak aktywować Dolby Atmos Spatial Audio i Apple Lossless na HomePod?
 63. Jak korzystać z trybu dużej mocy na 16-calowym MacBooku Pro z układem M1 Max
 64. macOS Monterey 12.1 Beta: jak udostępnić ekran podczas rozmowy FaceTime
 65. iOS 15.2 Beta: Jak korzystać z funkcji Ukryj mój e-mail w aplikacji Poczta
 66. Jak korzystać z funkcji zaufanego kontaktu Apple, aby umożliwić rodzinie dostęp do zdjęć i danych po śmierci?
 67. iOS 15.2 Beta: jak korzystać z funkcji Find My, aby lokalizować elementy, które mogą Cię śledzić

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:

 1. ViaPlay oraz netflix na Android TV Box
 2. Dostępność aplikacji Player na Android TV
 3. Omówienie i prezentacja Windowsa 11
 4. Recenzja wybranych modeli samsungów i ich porównanie
 5. Omówienie najnowszego systemu iOS i iPhone 12 i 12 pro max
 6. Omówienie Konferencji Apple kwiecień 2021
 7. Recenzja robota sprzątającego Xiaomi mirobot Vacuum Mop Pro STYTJ02YM
 8. Recenzja Express Saeco Lirika One Touch Capuccino
 9. Recenzja Google Pixel5
 10. Recenzja iPhone 12 i 12 Pro Max
 11. Recenzja smartfona Realme X50 Pro
 12. Przedłużenie portalu
 13. Omówienie najnowszych iPhoneów i głośnika Homepod
 14. Omówienie najnowszych zegarków i ipadów firmy Apple
 15. Omówienie zaktualizowanych komputerów iMac firmy Apple
 16. Prezentacja launchera Square Home
 17. Omówienie i prezentacja Programu do blokowania reklam - Blokada
 18. Prezentacja gry na system Android - DogeFut 20
 19. WWDC 2020 - Część druga
 20. WWDC 2020 Część pierwsza
 21. Porównanie smartfonów One Plus 7 Pro i One Plus 8 Pro
 22. Omówienie rodzajów przycisków Home w iPhoneach i iPadach
 23. Omówienie nowej usługi streamingowej Canal Plus
 24. Omówienie wybranych kart dźwiękowych firmy Creative
 25. Prezentacja smartfona ZTE Axon 10 Pro
 26. Recenzja MacBooka Pro13 z 2020 Roku
 27. Prezentacja iPhone SE 2020
 28. omówienie wybranych soundbarów
 29. Instalowanie aplikacji naiPhonie za pomocą pliku ipa
 30. Omówienie najnowszych urządzeń i akcesoriów firmy Apple
 31. recenzja xiaomi redmi note 8 pro
 32. Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Część druga
 33. Prezentacja urządzeń Android TV Beelink GT King Pro oraz Mecool KM9 Pro
 34. Omówienie dysków twardych podcast mp3
 35. Przywracanie iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie jego wstępna konfiguracja mp3
 36. Bezwzrokowa instalacja antywirusa Kaspersky podcast mp3
 37. Instalacja systemu Windows 10 przy użyciu narratora podcast mp3
 38. O to najlepsze ładowarki do smartfonów podcast mp3
 39. Google Pixel 3A podcast mp3
 40. Obszerna recenzja Macbooka Air mp3
 41. Recenzja smartfona One Plus 7 Pro
 42. Zarządzanie chmurami przez program AirExplorer
 43. Recenzja słuchawek Apple Airpods pro mp3
 44. Recenzja tabletów iPad firmy Apple mp3
 45. Telewizor smart tv z przewodnikiem głosowym mp3
 46. Podsumowanie najnowszych smartfonów na 2019 rok firmy Apple mp3
 47. iPad 7 oraz Apple watch series 5 podcast mp3
 48. Podsumowanie systemów MacOS, TV OS oraz Watch OS podcast mp3
 49. Wszystkie nowości oraz lista zmian w iOS 13 a także iPad OS podcast mp3
 50. Podcast Radio Sure
 51. Prezentacja wtyczki adblock plus do blokowania reklam na ios
 52. Podcast wtyczki adguard do blokowania reklam na ios
 53. Voice Recorder HD MP3
 54. Oczyszczanie oraz kopia zapasowa iPhone MP3
 55. Obszerny podcast iphone x
 56. Whatsapp MP3 for Windows
 57. Prezentacja usługi netflix
 58. Klimatyzacja stacjonarna Hisense Energy
 59. Kaspersky MP3
 60. GData MP3
 61. Skróty Siri iPhone MP3
 62. Dual sim/ Esim iPhone MP3
 63. Podcast Radio Sure MP3
 64. Asystent Google for iOS MP3
 65. podcast automapa
 66. Przystawka Android TV box Nvidia Shild
 67. Podcast Android TV HK1 Max
Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:

Copyright 2018/ 2021 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl