Strona główna Kontakt Subskrypcja naszego kanału z podcastami

iOS 15 - System operacyjny nowej generacji firmy Apple

iOS 15 to najnowszy system operacyjny Apple dla iPhone'ów Dostarczony programistom w czerwcu podczas WWDC Planowana premiera jesienią 2021 r.


Nowe funkcje


 • Przeprojektowane powiadomienia
 • „Skupienie" w celu zmniejszenia rozproszeń
 • Dźwięk przestrzenny i SharePlay w rozmowach FaceTime
 • Rozpoznawanie tekstu na obrazach
 • Karty identyfikacyjne w aplikacji Portfel
 • Dodano funkcje prywatności
 • Przeprojektowanie aplikacji Safari, Mapy, Pogoda i Notatki


Spis treści:


 1. Przegląd iOS 15
 2. Jak pobrać i zainstalować iOS 15
 3. Obecna wersja
 4. Przeprojektowane powiadomienia
 5. Focus
 6. Spotlight
 7. FaceTime
  1. SharePlay
  2. Łącza FaceTime
 8. Zdjęcia
 9. Mapy
 10. Aplikacja Portfel
 11. Safari
 12. Wiadomości
 13. Pogoda
 14. Aplikacja zdrowie
 15. Znajdź mój
 16. Notatki
 17. Przypomnienia
 18. Siri
 19. Funkcje bezpieczeństwa dzieci
  1. Bezpieczeństwo komunikacji
  2. Skanowanie zdjęć w poszukiwaniu materiałów związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci (CSAM)
  3. Rozszerzone wskazówki CSAM w Siri i wyszukiwarce
 20. Inne funkcje
  1. Widżety
  2. Tłumacz
  3. Telewizja
  4. Skróty
  5. Notatki głosowe
  6. Kamera
  7. Aplikacja Podcasty
  8. Muzyka
  9. Aktualności
  10. AppStore
  11. Game Center
  12. Tekst na żywo
  13. Karta Apple i Apple Pay
  14. Czas ekranowy
  15. Memoi
  16. 5G
  17. Prywatność
  18. iCloud
  19. Konfiguracja doświadczenia
  20. Apple ID
  21. Dostępność
  22. Słownik
  23. Klawiatura i dyktowanie
  24. Inne ulepszenia
 21. Obsługiwane urządzenia iOS15
 22. Data wydania iOS 15


Przegląd iOS 15


Apple w czerwcu 2021 roku wprowadziło najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego iOS, iOS 15, który ma zostać wydany jesienią. iOS 15 wprowadza nowe funkcje dla połączeń FaceTime, narzędzia ograniczające rozpraszanie uwagi, nowe środowisko powiadomień, dodatkowe funkcje prywatności, całkowicie przeprojektowaną przeglądarkę Safari, aplikacje Pogoda, Mapy i nie tylko.

Powiadomienia zostały przeprojektowane w taki sposób, że dodawane są zdjęcia kontaktów dla osób i większe ikony dla aplikacji. Aby zmniejszyć rozpraszanie uwagi, podsumowanie powiadomień gromadzi je w celu dostarczenia w odpowiednim czasie i porządkuje według priorytetów.

Focus to nowa funkcja, która może filtrować powiadomienia i aplikacje na podstawie tego, na czym użytkownik chce się skupić w określonym czasie. Gdy Fokus użytkownika blokuje przychodzące powiadomienia, ich status będzie wyświetlany innym w Wiadomościach. iOS zasugeruje Focus na różne okazje, takie jak godziny pracy lub odpoczynek podczas snu, korzystając z inteligencji na urządzeniu, ale użytkownicy mogą również stworzyć własny Focus. Kiedy jest on ustawiony na jednym urządzeniu Apple, automatycznie stosuje się do innych urządzeń.

Safari ma zupełnie nowy wygląd. Kontrolki są teraz łatwiej dostępne jedną ręką i pozwalają skupić więcej uwagi na zawartości strony internetowej. Dostępny jest nowy, kompaktowy pasek kart, który umieszczono na dole ekranu, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo przesuwać między kartami. Grupy kart umożliwiają użytkownikom zapisywanie ich i łatwy dostęp do nich w dowolnym momencie na różnych urządzeniach. Po raz pierwszy dostępna jest również dostosowywana strona początkowa i rozszerzenia internetowe.

Aplikacja Mapy oferuje teraz nowy widok 3D w miastach ze znacznie ulepszonymi szczegółami, pokazując budynki, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i nie tylko. Jest nowe doświadczenie jazdy po mieście z dodatkowymi szczegółami dróg i ulepszonymi funkcjami transportu publicznego , takimi jak przypięte ulubione linie, powiadomienia o wysiadaniu i trasy piesze AR.

iOS 15 wprowadza izolację głosu i dźwięk przestrzenny do połączeń FaceTime, dzięki czemu głosy brzmią tak, jakby dochodziły z miejsca, w którym na ekranie znajduje się dana osoba. FaceTime obsługuje również tryb portretowy i oferuje nowy widok siatki, dzięki któremu można zobaczyć więcej twarzy jednocześnie. SharePlay to nowa funkcja, która umożliwia użytkownikom wspólne synchronizowanie multimediów podczas połączenia FaceTime. Użytkownicy mogą również generować udostępniane łącza do zaplanowanej rozmowy, którą można również otwierać na urządzeniach z systemem Android i Windows.

Aplikacja Pogoda została przeprojektowana w taki sposób, że pokazuje więcej graficznych widoków danych pogodowych, pełnoekranowych map i dynamicznych układów, które zmieniają się w zależności od warunków pogodowych. Całkowicie nowe animowane tła mogą teraz dokładniej odzwierciedlać położenie słońca i bieżące opady. Wyświetlane są również powiadomienia o tym, kiedy zaczyna się i kończy deszcz lub śnieg.

Aplikacja Portfel dodaje obsługę nowych typów kluczy, takich jak domy, biura lub pokoje hotelowe. Jeszcze w tym roku klienci w stanach USA, które podpisały umowę z firmą Apple, będą mogli dodać prawo jazdy lub stanowy identyfikator do aplikacji Portfel.

Aplikacja Zdjęcia zawiera dużą aktualizację Memories z nowym wyglądem i interaktywnym interfejsem. Memories obsługuje teraz integrację z Apple Music , wykorzystując inteligencję urządzenia do oferowania sugestii utworów dla spersonalizowanych wspomnień.

Live Text to nowa funkcja, która wykorzystuje inteligencję urządzenia do rozpoznawania tekstu na zdjęciu. Tekst ten użytkownicy później mogą wyszukiwać, wyróżniać i kopiować. Spotlight może teraz wyszukiwać zdjęcia według lokalizacji, osób, scen, obiektów i tekstu. Spotlight oferuje również wyszukiwanie obrazów w Internecie i bogatsze wyniki dotyczące aktorów, muzyków, programów telewizyjnych i filmów. Ulepszone wyniki dla kontaktów pokazują ostatnie rozmowy, udostępnione zdjęcia i lokalizację, jeśli zostały udostępnione przez Lokalizator.

iOS 15 wprowadza również nowe środki ochrony prywatności , takie jak przetwarzanie żądań Siri bezpośrednio na iPhonie , co ma dodatkową zaletę w postaci lepszej responsywności, ochronę prywatności poczty, aby uniemożliwić nadawcom sprawdzenie, czy wiadomość e-mail została otwarta i wykrywanie adresu IP odbiorcy oraz aplikacji Widok Raport o prywatności, który pokazuje, jak często aplikacje korzystają z przyznanych im uprawnień.

Wprowadzono dziesiątki usprawnień i zmian w innych aplikacjach, takich jak tagi utworzone przez użytkowników , wzmianki , widok aktywności w aplikacji Notatki, Trendy , Walking Steadiness oraz nowa karta udostępniania w aplikacji Zdrowie, ogólnosystemowa funkcja Współdzielone z Tobą do wyróżniania treści udostępnionych w rozmowach w Wiadomościach oraz nowego wiersza Dla wszystkich w aplikacji telewizyjnej, który poleca rozrywkę dla całego gospodarstwa domowego.

iOS 15 jest kompatybilny z iPhone'em 6s i nowszymi wersjami, co oznacza, że ​​działa na wszystkich urządzeniach obsługujących iOS 14 i zostanie wydany jesienią tego roku.


Jak pobrać i zainstalować iOS 15


iOS 15 jest obecnie dostępny tylko w wersji zapoznawczej (wersji beta) dla programistów i do testów publicznych. Zarejestrowani programiści mogą pobrać profil dla wersji beta iOS 15 z

Apple Developer Center, a po zainstalowaniu profilu aktualizacje beta będą dostępne bezprzewodowo.

Publiczna wersja beta systemu iOS 15 jest dostępna do testowania pod

tym adresem. Zaleca się zainstalowanie systemu iOS 15 na drugim urządzeniu, ponieważ jest to oprogramowanie wczesnej wersji, które może zawierać błędy lub problemy.

W trakcie kilkumiesięcznego okresu testowego iOS 15 Apple dopracuje nowe funkcje systemu operacyjnego i naprawi błędy przed jego wydaniem. Deweloperzy będą mogli również wykorzystać ten okres do obsługi nowego systemu operacyjnego i wbudowania nowych funkcji iOS 15 do swoich aplikacji. Najnowszy system giganta z logo nadgryzionego jabłka zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom z kompatybilnymi urządzeniami jesienią.


Obecna wersja


Firma Apple udostępniła programistom sześć wersji beta systemu iOS 15 i pięć wersji beta publicznych.

Deweloperska piąta wersja beta wprowadziła szereg udoskonaleń , takich jak nowa ikona aplikacji Pogoda, przeprojektowane ikony aparatu i rozpoznawania dźwięku w Centrum sterowania, informacje TestFlight w App Store, ostrzeżenie, że iPhone jest wykrywalny nawet po wyłączeniu oraz nowe ekrany splash zawierają opisy aplikacji takich jak Zdjęcia, Przypomnienia, Strona główna i Mapy.

omawiana tzw. beta wprowadziła szereg zmian , w tym znaczną poprawkę do interfejsu Safari, która zapewnia dwie opcje lokalizacji paska kart i cofa poprzednie zmiany, przeprojektowane zakładki Safari, lista czytelnicza i widok historii w dolnym pasku kart , powrót automatyzacji tarcz zegarka w skrótach oraz usunięcie SharePlay , którego wprowadzenie zostało opóźnione i nie będzie teraz dostępne wraz z publiczną premierą iPadOS 15.


Przeprojektowane powiadomienia


iOS 15 wprowadza całkowicie przeprojektowane powiadomienia. Będą one teraz wyświetlać zdjęcia kontaktów dla osób i większe ikony dla aplikacji, aby ułatwić ich identyfikację.

Istnieje zupełnie nowe spersonalizowane podsumowanie powiadomień. Gromadzi ono te które nie są pilne, aby dostarczyć je w bardziej odpowiednim czasie, na przykład rano lub wieczorem. Powiadomienia w podsumowaniu są uporządkowane według priorytetów przy użyciu inteligencji na urządzeniu, która analizuje interakcje użytkownika z aplikacjami, przy czym najważniejsze i najistotniejsze powiadomienia pojawiają się na górze. Pilne wiadomości i powiadomienia o ograniczonym czasie będą nadal dostarczane natychmiast.

Istnieje teraz opcja tymczasowego wyciszenia powiadomień dowolnej aplikacji lub wątku wiadomości, a iOS 15 zasugeruje wyciszenie wątku, jeśli jest on niezwykle aktywny, ale się w niego nie angażujesz.

Istnieje również nowy interfejs API powiadomień dla programistów, który pozwala im wysyłać powiadomienia wrażliwe na czas i przyjąć ich nowy wygląd pochodzących od ludzi.


Focus<

iOS 15 zawiera nowe narzędzie, które pomaga użytkownikom ograniczyć rozproszenie, zwane Focus. Może ono filtrować powiadomienia i strony ekranu głównego na podstawie tego, na czym użytkownik chce się skupić w określonym czasie, jednocześnie zezwalając na pilne powiadomienia. Kiedy Focus użytkownika aktualnie blokuje przychodzące powiadomienia, ich status jest automatycznie wyświetlany innym osobom w Wiadomościach, pokazując, że użytkownik nie jest aktualnie dostępny, chyba że jest to pilne.

iOS automatycznie zasugeruje użycie Focus użytkownikom korzystającym z inteligencji na urządzeniu, aby określić, które osoby i aplikacje powinny ich powiadamiać o określonych porach. Sugestie dotyczące koncentracji są oparte na kontekstach użytkowników, takich jak godziny pracy, czas osobisty lub odpoczynek w nocy. Użytkownicy mogą również utworzyć niestandardowy Fokus, aby wyświetlać tylko niektóre powiadomienia i strony ekranu głównego, wybrać dozwolone przerwy dla najważniejszych powiadomień i aplikacji oraz skonfigurować automatyczne odpowiedzi na Wiadomości podczas Focusa.

Gdy użytkownik ustawia Focus, synchronizuje się on między urządzeniami Apple. Deweloperzy mogą zaimplementować nowy interfejs Status API dla aplikacji komunikacyjnych innych firm, aby odzwierciedlić status Focus.


Spotlight


Spotlight może teraz wykorzystywać inteligencję do wyszukiwania zdjęć według lokalizacji, osób, scen lub obiektów, a dzięki nowej funkcji Live Text Spotlight może znajdować tekst i pismo odręczne na zdjęciach.

Spotlight obsługuje również wyszukiwanie obrazów w Internecie i znacznie bogatsze wyniki dotyczące aktorów, muzyków, programów telewizyjnych i filmów. Ulepszone wyniki dla wizytówek pokazują ostatnie rozmowy, udostępnione zdjęcia i lokalizację, jeśli została udostępniona przez Lokalizator.

Możliwe jest również uzyskanie dostępu do Spotlight z ekranu blokady i szybkie instalowanie aplikacji z App Store bez opuszczania Spotlight. W przypadku firm, które obsługują wycinki z aplikacji, w wynikach Map w trybie Spotlight znajduje się przycisk akcji.


FaceTime


W systemie iOS 15 FaceTime oferuje dźwięk przestrzenny, dzięki któremu głosy w rozmowie wideo brzmią tak, jakby dochodziły z miejsca, w którym znajduje się dana osoba na ekranie. Dostępne są również nowe tryby mikrofonu, które oddzielają głos użytkownika od szumu tła lub w razie potrzeby wprowadzają szumy tła w trybie Wide Spectrum.

FaceTime obsługuje teraz tryb portretowy w rozmowach wideo, dzięki czemu użytkownicy mogą rozmyć tło i skupić się na sobie, a także wyciszyć alerty, aby było wyraźniej, gdy mówisz po wyciszeniu. Dostępny jest również nowy widok siatki dla grupowych połączeń FaceTime, który umożliwia uczestnikom jednoczesne oglądanie większej liczby twarzy, a także sterowanie zoomem optycznym tylnego aparatu.


SharePlay


SharePlay to nowa funkcja, która umożliwia użytkownikom dzielenie się doświadczeniami podczas połączeń FaceTime, w tym multimediami, takimi jak utwory Apple Music, programy telewizyjne lub filmy. Multimedia są odtwarzane zsynchronizowane dla wszystkich uczestników, a współdzielone elementy sterujące odtwarzaniem, dzięki czemu każdy uczestnik sesji SharePlay może odtwarzać, wstrzymywać lub pomijać zawartość, a także dodawać do udostępnionej kolejki. SharePlay daje również użytkownikom możliwość udostępniania swoich ekranów w celu wspólnego przeglądania aplikacji podczas połączenia FaceTime.

Aplikacje innych firm, takie jak Disney+, ESPN+, HBO Max, Hulu, MasterClass, Paramount+, Pluto TV, TikTok, Twitch i inne, zobowiązały się do integracji SharePlay.

SharePlay obejmuje iPhone'a, iPada, Maca i Apple TV, dzięki czemu użytkownicy mogą oglądać programy lub filmy na większym ekranie, łącząc się przez FaceTime. Inteligentna regulacja głośności dynamicznie i automatycznie dostosowuje dźwięk, dzięki czemu możesz słyszeć znajomych nawet wtedy, gdy udostępniane treści są odtwarzane głośno. SharePlay oferuje również kontrolę wiadomości w aplikacji.


Łącza FaceTime


Użytkownicy mogą teraz tworzyć łącza do połączeń FaceTime i udostępniać je za pośrednictwem Wiadomości, Kalendarza, Poczty lub aplikacji innych firm.

Łącza FaceTime można otwierać, aby korzystać z aplikacji FaceTime na urządzeniach Apple, ale można je również otwierać za pomocą przeglądarki internetowej, po raz pierwszy przenosząc FaceTime na systemy Android i Windows. Połączenia FaceTime w sieci są w pełni szyfrowane, aby zagwarantować prywatność.


Zdjęcia


Aplikacja Zdjęcia zawiera znaczną aktualizację Memories, która ma teraz nowy wygląd, integrację z Apple Music, bardziej interaktywny interfejs i wygląd.

Wspomnienia zasugerują utwory na podstawie historii słuchania Apple Music, które synchronizują się z filmami i zdjęciami, zapewniając bardziej spersonalizowane wrażenia. Użytkownicy mogą dostosowywać wspomnienia, przesuwając palcem po miksach pamięci, które umożliwiają odsłuchiwanie różnych utworów o różnym tempie i atmosferze.

Istnieje 12 stylów memories, które dodają nastroju, analizując każde zdjęcie i wideo oraz stosując odpowiednią ilość kontrastu i dopasowania kolorów, aby uzyskać spójny wygląd. Istnieją również nowe typy memories, w tym dodatkowe święta międzynarodowe, wspomnienia skoncentrowane na dzieciach, trendy na przestrzeni czasu i ulepszone wspomnienia zwierząt domowych, w tym zdolność rozpoznawania poszczególnych ras psów i kotów.

Możliwe jest również przeglądanie i edytowanie całej zawartości ze Wspomnienia z lotu ptaka, a sekcja Obejrzyj dalej sugeruje powiązane wspomnienia do obejrzenia.

Funkcja identyfikacji osób usprawnia rozpoznawanie osób i ułatwia poprawianie błędów w nazwach w albumie Osoby. Dostępna jest opcja Mniej funkcji, aby poinformować Zdjęcia, że ​​wolisz widzieć mniej konkretnej daty, miejsca, święta lub osoby w Polecanych zdjęciach, widżecie Zdjęcia, Wspomnieniach i wyróżnionych na karcie Biblioteka.

W systemie iOS 15 aplikacja Zdjęcia zawiera bogatsze okienko Informacje, w którym można wyświetlać informacje o zdjęciu, takie jak aparat, obiektyw, czas otwarcia migawki, rozmiar pliku lub kto wysłał zdjęcie udostępnione Tobie w aplikacji Wiadomości. Możesz także edytować datę wykonania lub lokalizację, dodać podpis i dowiedzieć się o elementach wykrytych przez funkcję Visual Look Up.

Selektor zdjęć w tym w aplikacji Wiadomości, pozwala teraz wybierać zdjęcia w określonej kolejności do udostępnienia. Aplikacje innych firm mogą również oferować prostsze przepływy pracy związane z zaznaczaniem, gdy przyznasz dostęp do określonej zawartości w bibliotece Zdjęć.

Apple twierdzi również, że początkowa synchronizacja zdjęć iCloud na nowym urządzeniu jest szybsza w iOS 15.

<

Mapy


Mapy zawierają teraz interaktywny widok kuli ziemskiej i znacznie ulepszone szczegóły w nowym widoku 3D miast. Okolice, dzielnice handlowe, elewacje, budynki i inne elementy są teraz szczegółowo wyświetlane, wraz z nowymi kolorami i etykietami dróg, niestandardowymi punktami orientacyjnymi oraz nowym trybem nocnym „oświetlonym księżycem”.

Aplikacja Mapy oferuje również nowe wrażenia z jazdy po mieście w 3D ze szczegółami dróg, takimi jak pasy skrętu, pasy środkowe, pasy rowerowe i przejścia dla pieszych, które działa zarówno na iPhonie, jak i w Apple CarPlay.

Nawigacja dla transportu publicznego została przeprojektowana, a podróżni mogą teraz łatwiej znajdować pobliskie przystanki i przypinać ulubione linie. Mapy będą automatycznie podążać wzdłuż wybranej trasy przejazdu powiadamiając użytkowników, gdy zbliża się czas wysiadania.

Dostępny jest również nowy widok tras pieszych, który wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną. Użytkownicy po prostu trzymają iPhone'a, a aplikacja Mapy wygeneruje dokładną pozycję, aby za pomocą aparatu dostarczyć szczegółowe wskazówki dotyczące pieszych wędrówek.

Przeprojektowane karty miejsc ułatwiają znajdowanie informacji o firmach, lokalizacjach i obiektach fizycznych oraz interakcję z nimi. Pojawiła się nowa strona główna przewodników, która zawiera opracowane przez redakcję informacje o nowych miejscach.

Podczas wyszukiwania nowej lokalizacji dostępne są nowe opcje filtrowania wyników według kryteriów, takich jak kuchnia czy godziny otwarcia. Mapy będą również automatycznie aktualizować wyniki wyszukiwania podczas poruszania się, a najczęściej używane ustawienia znajdują się teraz w jednej, prostszej lokalizacji.


Aplikacja Portfel


Aplikacja Portfel obsługuje dodatkowe typy kluczy w systemie iOS 15, takie jak karty klucza do domu, biura, firmy lub pokoju hotelowego.

Aplikacja Wallet rozszerza również wsparcie dla kluczyków samochodowych, używając teraz Ultra Wideband do odblokowywania, blokowania i uruchamiania samochodu bez konieczności wyjmowania iPhone'a z kieszeni. Ultra Wideband zapewnia również precyzyjną orientację przestrzenną, co oznacza, że ​​iOS powstrzyma Cię przed zablokowaniem samochodu, gdy iPhone jest w środku, lub uruchomieniem pojazdu, gdy iPhone jest na zewnątrz.

Portfel obsługuje teraz zdalne sterowanie bezkluczykowe, co pozwala zablokować lub odblokować samochód, trąbić klaksonem, podgrzać samochód lub otworzyć bagażnik.

Od 2021 r. klienci ze stanów w USA, które podpisały odpowiednią umowę, będą mogli dodawać swoje prawo jazdy lub stanowe identyfikatory do aplikacji Portfel. Według Apple, Transportation Security Administration pracuje nad umożliwieniem kontroli bezpieczeństwa na lotniskach jako pierwszego miejsca, w którym klienci mogą używać swojego cyfrowego dowodu tożsamości w Portfelu.

Aplikacja Portfel będzie teraz automatycznie archiwizować wygasłe karty pokładowe i bilety na wydarzenia. Safari obsługuje również dodawanie wielu kart do Portfela w jednej akcji, zamiast ręcznego dodawania każdej karty osobno.


Safari


iOS 15 wprowadza zupełnie nowy wygląd do Safari. Elementy sterujące są umieszczone na dole ekranu, aby łatwiej było do nich dotrzeć jedną ręką.

Dostępny jest nowy, kompaktowy pasek kart, który umieszczono na dole ekranu, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo przesuwać się między kartami, a także zawiera inteligentne pole wyszukiwania. Grupy kart umożliwiają użytkownikom zapisywanie ich w folderze i synchronizację na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac. Ponadto dostępny jest nowy widok siatki przeglądu zakładek.

Użytkownicy mogą po prostu rozwinąć stronę internetową, aby ją odświeżyć. Dodatkowo teraz dostępna jest obsługa wyszukiwania głosowego. Safari po raz pierwszy zyskuje także dostosowywaną stronę początkową i mobilne rozszerzenia internetowe.

iOS 15 zawiera nowe zabezpieczenia prywatności Safari, w tym Intelligent Tracking Prevention, które uniemożliwia trackerom profilowanie użytkownika przy użyciu adresu IP, a Safari automatycznie uaktualni witryny, o których wiadomo, że obsługują HTTPS z niezabezpieczonego HTTP.


Wiadomości


Treści wysyłane do Ciebie w Wiadomościach automatycznie pojawiają się w nowej sekcji „Udostępnione Tobie” w odpowiedniej aplikacji. Udostępnione Tobie jest dostępne w Zdjęciach, Safari, Apple News, Apple Music, Apple Podcasts i aplikacji Apple TV. Użytkownicy mogą przypinać godne uwagi treści, które zostały im udostępnione, aby były one na wysokiej pozycji w widoku Udostępnione Tobie, wyszukiwaniu Wiadomości i widoku Szczegóły konwersacji.

Grupy zdjęć wysłanych w Wiadomościach są teraz wyświetlane jako widoczny kolaż lub przesuwany stos, w zależności od tego, ile z nich zostało wysłanych. Możliwe jest również wyszukiwanie zdjęć udostępnionych za pośrednictwem Wiadomości przy użyciu nazwy kontaktu.

Wiadomości zyskują również pewne regionalne ulepszenia w iOS 15, takie jak filtrowanie niechcianych wiadomości SMS w Brazylii oraz opcje powiadomień w Indiach i Chinach, co pozwala użytkownikom wyłączyć powiadomienia dla wybranych typów wiadomości.


Pogoda


Aplikacja Pogoda została całkowicie przeprojektowana w systemie iOS 15. Aplikacja Pogoda zawiera teraz więcej graficznych wyświetlaczy danych pogodowych, pełnoekranową mapę i dynamiczny układ, który zmienia się w zależności od warunków zewnętrznych.

Firma Apple przeprojektowała animowane tła w aplikacji Pogoda, aby dokładniej odzwierciedlały aktualną pozycję słońca i warunki opadów. Istnieją również powiadomienia, które wskazują, kiedy zaczyna się i kończy deszcz lub śnieg.


Aplikacja Zdrowie


W iOS 15 aplikacja Zdrowie ma nową kartę udostępniania, która umożliwia użytkownikom udostępnianie wybranych danych dotyczących zdrowia rodzinie lub opiekunom. Wyniki laboratorium zostały wzbogacone o opisy, wyróżnienia i opcję przypinania wyników w celu szybkiego dostępu. Zdrowie może teraz wykrywać trendy, zwracając uwagę użytkowników na znaczące zmiany w osobistych wskaźnikach zdrowia.

Aplikacja Zdrowie dodaje również Walking Steadiness jako nowy wskaźnik, który pomaga zarządzać ryzykiem upadku. Szczepienia i wyniki testów na COVID-19 można przechowywać w aplikacji Zdrowie za pomocą kodu QR otrzymanego od lekarza. Wyróżnienia poziomu glukozy we krwi pokazują teraz poziomy podczas snu i ćwiczeń oraz zawierają interaktywne wykresy.


Znajdź mój


Aplikacja Lokalizator wprowadza nowe możliwości pomagające zlokalizować zgubione urządzenie, które zostało wyłączone lub wymazane za pomocą sieci Lokalizator. Członek rodziny lub znajomy, który zdecyduje się udostępnić Ci swoją lokalizację, będzie teraz nieprzerwanie transmitować swoją lokalizację na żywo, aby określić kierunek i prędkość.

Apple dodaje obsługę sieci Znajdź mój do AirPods Pro i AirPods Max, a nowy widżet Znajdź mój umożliwia szybkie spojrzenie na lokalizacje. Dostępne są również nowe alerty separacji, które powiadamiają użytkownika, jeśli zostawił AirTag, urządzenie Apple lub sieć akcesoriów Znajdź mój w nieznanym miejscu.


Notatki


Notatki w iOS 15 zawierają tagi tworzone przez użytkowników, które pozwalają wygodnie sortować i kategoryzować notatki na nowe sposoby. Dostępna jest przeglądarka tagów, która umożliwia wybieranie kombinacji tagów i szybkie przeglądanie oznaczonych notatek. Istnieją również nowe foldery niestandardowe, które automatycznie zbierają notatki na podstawie tagów.

W przypadku notatek udostępnionych można teraz wspomnieć o innych użytkownikach, aby powiadamiać się nawzajem o aktualizacjach, a zupełnie nowy widok Aktywność pokazuje historię ostatnich edycji.


Przypomnienia


Przypomnienia zawierają teraz tagi ułatwiające organizację, a także można wyszukiwać i filtrować przypomnienia na podstawie tagów. Dostępna jest nowa przeglądarka tagów, która umożliwia wybieranie kombinacji tagów i szybkie przeglądanie oznaczonych przypomnień. Istnieją również nowe niestandardowe listy inteligentne, które automatycznie zbierają przypomnienia na podstawie tagów.

iOS 15 oferuje również opcje szybkiego dostępu do łatwego usuwania ukończonych przypomnień, ulepszoną obsługę języka naturalnego i rozszerzone sugerowane atrybuty, takie jak tagi, flagi, priorytet i inne.


Siri


W iOS 15 żądania Siri są przetwarzane na urządzeniu za pomocą Neural Engine, co zwiększa bezpieczeństwo i znacznie przyspiesza reakcję, a jednocześnie nie wymaga już połączenia z Internetem.

Rozpoznawanie i rozumienie mowy na urządzeniu poprawia się w miarę korzystania z urządzenia. Siri może również dowiedzieć się o kontaktach, z którymi najczęściej wchodzisz w interakcję, nowych wpisywanych słowach i tematach, o których czytasz, aby zapewnić lepsze odpowiedzi.

Siri może teraz udostępniać elementy ekranowe, takie jak zdjęcia, strony internetowe, zawartość z Apple Music lub Apple Podcasts, historie Apple News, lokalizacje w Mapach i inne, w wiadomości, a nawet zrobić zrzut ekranu do wysłania. Ponadto Siri może teraz korzystać z kontekstu ekranowego, aby wysłać wiadomość lub nawiązać połączenie.

Siri teraz lepiej utrzymuje kontekst między żądaniami, dzięki czemu możesz w rozmowie odwoływać się do tego, o co wcześniej prosiłeś. Możesz także wysyłać żądania sterowania urządzeniem HomeKit w określonym czasie lub w określonych okolicznościach, na przykład gdy wychodzisz z domu.

Siri może również ogłaszać powiadomienia, takie jak przypomnienia, w AirPods i Apple CarPlay, a użytkownicy mogą pytać Siri, co jest na ich ekranie.

Siri oferuje neuronowy głos zamiany tekstu na mowę w większej liczbie języków w systemie iOS 15, w tym szwedzkim, duńskim, norweskim i fińskim. Istnieje również obsługa języka Siri dla mieszanego angielskiego, indyjskiego oraz mieszanki indyjskiego angielskiego i języka ojczystego, w tym hindi, telugu, kannada, marathi, tamilskiego, bengalskiego, gudżarati, malajalam i pendżabskiego.


Funkcje bezpieczeństwa dzieci


Firma Apple zaprezentowała nowe funkcje bezpieczeństwa dzieci, które pojawią się na jej platformach wraz z aktualizacjami oprogramowania jeszcze w tym roku. Firma poinformowała, że ​​funkcje będą dostępne w Stanach Zjednoczonych dopiero w momencie premiery i z czasem zostaną rozszerzone na inne regiony.


Bezpieczeństwo komunikacji


Aplikacja Wiadomości na iPhonie, iPadzie i Macu otrzyma nową funkcję bezpieczeństwa komunikacji, aby ostrzegać dzieci i ich rodziców podczas odbierania lub wysyłania zdjęć o charakterze erotycznym. Apple powiedziało, że aplikacja Wiadomości będzie wykorzystywać uczenie maszynowe na urządzeniu do analizowania załączników graficznych, a jeśli zdjęcie zostanie uznane za erotyczne, zostanie ono automatycznie zamazane, a dziecko zostanie ostrzeżone.

Gdy dziecko spróbuje wyświetlić zdjęcie oznaczone jako poufne w aplikacji Wiadomości, zostanie ostrzeżone, że zdjęcie może zawierać intymne części ciała i może być szkodliwe. W zależności od wieku dziecka, będzie również dostępna opcja dla rodziców, aby otrzymać powiadomienie, jeśli ich dziecko przejdzie do oglądania wrażliwego zdjęcia lub jeśli zdecyduje się wysłać zdjęcie o charakterze erotycznym do innego kontaktu po otrzymaniu ostrzeżenia.

Funkcja bezpieczeństwa komunikacji pojawi się w aktualizacjach iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey jeszcze w tym roku dla kont skonfigurowanych jako rodziny w iCloud. Konwersacje iMessage pozostaną chronione za pomocą pełnego szyfrowania, co oznacza, że ​​prywatna komunikacja będzie nieczytelna dla Apple.


Skanowanie zdjęć w poszukiwaniu materiałów związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci (CSAM)


Jeszcze w tym roku Apple będzie w stanie wykrywać znane obrazy materiałów związanych z wykorzystywaniem seksualnym dzieci (CSAM) przechowywane w Zdjęciach iCloud, umożliwiając Apple zgłaszanie tych przypadków do National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC), organizacji non-profit, która współpracuje z amerykańskimi organami ścigania.

Apple twierdzi, że metoda wykrywania znanych CSAM została zaprojektowana z myślą o prywatności użytkowników. Zamiast skanować obrazy w chmurze, Apple powiedziało, że system wykona dopasowanie na urządzeniu do bazy danych znanych skrótów obrazów CSAM dostarczonych przez NCMEC i inne organizacje zajmujące się bezpieczeństwem dzieci. Przekształci tę bazę danych w nieczytelny zestaw skrótów, który jest bezpiecznie przechowywany na urządzeniach użytkowników.

Zanim obraz zostanie zapisany w Zdjęciach iCloud, na urządzeniu zostanie przeprowadzony proces dopasowywania tego obrazu do nieczytelnego zestawu znanych skrótów CSAM. W przypadku dopasowania urządzenie tworzy kryptograficzny kupon bezpieczeństwa. Ten kupon jest przesyłany do usługi Zdjęcia iCloud wraz z obrazem, a po przekroczeniu nieujawnionego progu dopasowań firma Apple może zinterpretować zawartość kuponów dotyczących dopasowań CSAM.

Apple następnie ręcznie sprawdza każdy raport, aby potwierdzić, że istnieje dopasowanie, wyłącza konto iCloud użytkownika i wysyła raport do NCMEC. Apple nie ujawnił swojego dokładnego progu, ale ma „niezwykle wysoki poziom dokładności”, aby upewnić się, że konta nie są nieprawidłowo oflagowane.

Technologia haszowania, zwana NeuralHash, analizuje obraz i konwertuje go na unikalną liczbę charakterystyczną dla tego obrazu. Technologia leżąca u podstaw systemu Apple jest dość złożona i firma opublikowała podsumowanie techniczne zawierające więcej szczegółów.


Rozszerzone wskazówki CSAM w Siri i wyszukiwarce


Apple rozszerzy wytyczne dotyczące Siri i Spotlight Search na różnych urządzeniach, zapewniając dodatkowe zasoby, które pomogą dzieciom i rodzicom zachować bezpieczeństwo w Internecie i uzyskać pomoc w niebezpiecznych sytuacjach. Na przykład użytkownicy, którzy zapytają Siri, w jaki sposób mogą zgłosić CSAM lub wykorzystywanie dzieci, zostaną skierowani do zasobów dotyczących tego, gdzie i jak złożyć zgłoszenie.

Te aktualizacje Siri i wyszukiwania pojawią się jeszcze w tym roku w aktualizacji iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8 i macOS Monterey.


Inne funkcje

Widżety


 • Znajdź mój widżet — pokazuje lokalizację znajomych i przedmiotów osobistych.
 • Widżet kontaktów — pokazuje rodzinę i znajomych dostępnych za pośrednictwem telefonu, wiadomości, FaceTime, poczty lub usługi Znajdź mój. W przypadku Chmury rodzinnej dostępne są dodatkowe czynności, takie jak zatwierdzanie zakupów lub prośby o Czas przed ekranem.
 • Widżety Game Center — widżet Kontynuuj grę pokazuje ostatnio uruchomione gry z aplikacją Game Center na różnych urządzeniach, a widżet Znajomi grają pomaga odkrywać gry, w które grają Twoi znajomi.
 • Widżet App Store — wyświetla historie, kolekcje i zdarzenia z aplikacji z karty Dzisiaj.
 • Widżet snu — wyświetla dane dotyczące Twojego snu i umożliwia przeglądanie harmonogramu snu.
 • Widżet poczty — umożliwia wgląd w najnowsze wiadomości e-mail i zapewnia szybki dostęp do jednej ze skrzynek pocztowych.
 • Domyślne widżety — po pierwszym uaktualnieniu do systemu iOS 15 dostępny jest nowy domyślny układ z widżetami z aplikacji, z których najczęściej korzystasz, rozmieszczonymi w inteligentnych stosach.
 • Sugestie inteligentnych widżetów — sugerowane widżety dla aplikacji, z których już korzystasz, mogą automatycznie pojawiać się w inteligentnym stosie we właściwym czasie na podstawie Twojej wcześniejszej aktywności. Opcja pozwala dodać widżet do stosu, aby był tam na stałe.
 • Zmiana kolejności inteligentnych stosów — użytkownicy mogą łatwiej zmieniać kolejność widżetów w inteligentnych stosach bezpośrednio z ekranu głównego dzięki nowym elementom sterującym.


Tłumacz


 • Tłumaczenie całego systemu — iOS 15 umożliwia tłumaczenie dowolnego tekstu w całym systemie, wybierając go i dotykając Tłumacz. Użytkownicy mogą następnie kopiować, zapisywać, zastępować wybrany tekst lub otwierać tłumaczenie w aplikacji Tłumacz. Użytkownicy mogą również tłumaczyć wybrany tekst na zdjęciach.
 • Automatyczne tłumaczenie — aplikacja Tłumacz wykryje, kiedy zaczniesz mówić, i będzie mogła tłumaczyć mowę bez konieczności naciskania przycisku mikrofonu podczas rozmowy.
 • Widok twarzą w twarz — użytkownicy mogą zmieniać widok konwersacji, rozmawiając twarzą w twarz, tak aby każda osoba mogła zobaczyć rozmowę z własnej strony.
 • Przeprojektowane konwersacje — konwersacje można rozpocząć, korzystając z karty Konwersacja w widoku poziomym lub pionowym, która następnie przedstawia przeprojektowany widok konwersacji z dymkami czatu, dzięki czemu można łatwiej śledzić.
 • Łatwiejszy wybór języka — wybór języków jest teraz łatwiejszy dzięki nowym menu rozwijanym.


Telewizja


 • Dla wszystkich — aplikacja telewizyjna zawiera teraz nowy wiersz zatytułowany „Dla wszystkich”, w którym można zasugerować kolekcję programów i filmów na podstawie zainteresowań wybranych osób lub całego gospodarstwa domowego.
 • Udostępnione Tobie — aplikacja telewizyjna wyróżnia teraz wszystkie programy i filmy, które znajomi i rodzina udostępnili w Wiadomościach.
 • SharePlay — aplikacja telewizyjna współpracuje z Wiadomościami i FaceTime, aby oglądać treści z przyjaciółmi i rodziną zsynchronizowane za pomocą SharePlay.
 • Aplikacje do przesyłania strumieniowego w Japonii — aplikacja telewizyjna obsługuje teraz popularne aplikacje do przesyłania strumieniowego w Japonii.


Skróty


 • Inteligentniejszy edytor skrótów — sugestie następnych działań oferują opcje ułatwiające ukończenie tworzonego skrótu.
 • Zarządzanie na różnych urządzeniach — Skróty będą teraz synchronizowane na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac.
 • Ulepszone udostępnianie — Skróty można udostępniać i pobierać za pomocą łącza, bez konieczności zarządzania ustawieniami zabezpieczeń. Odbiorcy otrzymają inteligentne monity, aby upewnić się, że udostępniane są tylko zatwierdzone dane.


Notatki głosowe


 • Szybkość odtwarzania — dostępne są nowe opcje przyspieszenia lub spowolnienia odtwarzania nagrań.
 • Pomiń ciszę — notatki głosowe automatycznie analizują nagrania i automatycznie pomijają przerwy w dźwięku jednym dotknięciem.
 • Ulepszone udostępnianie - Możliwe jest udostępnianie wielu nagrań notatek głosowych jednocześnie.


Kamera


 • Ulepszone przechwytywanie panoramy – tryb Panorama w iPhone 12 i iPhone 12 Pro ma teraz ulepszone zniekształcenia geometryczne i może lepiej rejestrować poruszające się obiekty, jednocześnie redukując szumy i pasy obrazu.
 • Powiększanie wideo QuickTake — użytkownicy mogą przesuwać palcem w górę lub w dół podczas nagrywania wideo QuickTake, aby powiększyć lub pomniejszyć.


Aplikacja Podcasty


 • Ulepszone odkrywanie — podcasty tworzą spersonalizowane grupy sugerowanych programów na określone tematy.
 • Udostępnione Tobie — udostępniaj swoje ulubione odcinki podcastów w aplikacji Wiadomości i znajdź wszystkie udostępnione odcinki w sekcji Posłuchaj.


Muzyka


 • Przestrzenny dźwięk z dynamicznym śledzeniem głowy — słuchacze mogą teraz używać AirPods Pro i AirPods Max do słuchania muzyki z Dolby Atmos i dynamicznym śledzeniem głowy firmy Apple, aby zapewnić bardziej wciągające wrażenia.
 • Udostępnione Tobie — aplikacja Muzyka będzie teraz wyróżniać muzykę udostępnioną Tobie w Wiadomościach.


Aktualności


 • Przeprojektowany kanał wiadomości — kanał wiadomości ma teraz nowy wygląd, który ułatwia przeglądanie artykułów i interakcję z nimi. Informacje, takie jak daty publikacji i artykuły, są bardziej widoczne. Poza tym teraz możesz zapisywać i udostępniać historie bezpośrednio z kanału.
 • Udostępnione Tobie — artykuły wysłane do Ciebie z Wiadomości są teraz automatycznie wyświetlane w sekcji Udostępnione Tobie na kartach Dzisiaj i Obserwowane w Apple News.


AppStore


 • Wydarzenia w aplikacji — App Store ułatwia teraz odkrywanie bieżących wydarzeń w aplikacjach i grach, w tym konkursów gier, premier filmów czy transmisji na żywo.
 • Ukryj zainstalowane aplikacje — App Store ukryje zrzuty ekranu już zainstalowanych aplikacji w wynikach wyszukiwania.
 • Widżet App Store — nowy widżet App Store wyświetla historie, kolekcje i zdarzenia w aplikacji z karty Dzisiaj.


Game Center


 • Najnowsze wiadomości i zaproszenia grupowe w Game Center — najnowsze Wiadomości znajomych i grup użytkowników są umieszczane w grach obsługujących Game Center za pomocą nowego selektora znajomych w trybie dla wielu graczy.
 • Zaproszenia do znajomych w Game Center — Game Center wyświetla teraz przychodzące zaproszenia w skrzynce odbiorczej zaproszeń do znajomych w Game Center.
 • Najważniejsze cechy gry — użytkownicy mogą zapisać klip wideo z ostatnich 15 sekund rozgrywki, naciskając przycisk udostępniania na kontrolerach do gier, takich jak kontroler bezprzewodowy Xbox Series X lub Series S lub kontroler bezprzewodowy Sony PS5 DualSense.
 • Widżety Game Center — pojawił się nowy widżet Kontynuuj grę, który wyświetla ostatnio odtwarzane gry z obsługą Game Center na różnych urządzeniach. Widżet Znajomi grają pomaga użytkownikom odkrywać gry, w które grają ich znajomi.
 • Skupienie na grach — sugerowana koncentracja na grach pozwala użytkownikom zanurzyć się w grach, odfiltrowując niechciane powiadomienia.


Tekst na żywo


 • Aktywny tekst na zdjęciach — Aktywny tekst to nowa funkcja, która wykorzystuje inteligencję urządzenia do rozpoznawania tekstu na zdjęciach, zrzutach ekranu, Szybkim przeglądzie, Safari i podglądach na żywo za pomocą aparatu. Użytkownicy mogą następnie podjąć na nim działania, takie jak podświetlanie, aby skopiować. Użytkownicy będą również mogli wyszukiwać obrazy w aplikacji Spotlight lub Zdjęcia na podstawie rozpoznanego tekstu.
 • Wizualne wyszukiwanie — przesuń palcem w górę lub dotknij nowego przycisku informacji na dowolnym zdjęciu, aby wyróżnić rozpoznane obiekty i sceny, dzięki czemu można dowiedzieć się więcej o zawartości zdjęcia.


Karta Apple i Apple Pay


 • Zaawansowana ochrona przed oszustwami — użytkownicy kart Apple Card mogą mieć kod zabezpieczający, który regularnie się zmienia, aby transakcje online przy użyciu numeru karty były bezpieczniejsze.
 • Ulepszone wykrywanie numeru karty — użytkownicy mogą szybciej wyświetlić numer swojej karty, otwierając kartę Apple Card w aplikacji Wallet i dotykając ikony karty.
 • Nowy projekt arkusza płatności Apple Pay — przeprojektowany arkusz płatności Apple Pay umożliwia użytkownikom dodawanie nowych kart i kodów kuponów. Dostępny jest również ulepszony widok podsumowania, który pokazuje bardziej szczegółowe informacje, takie jak pozycje płatności, rabaty i sumy częściowe.


Czas ekranowy


 • Przestój na żądanie — w systemie iOS 15 możliwe jest włączenie przestoju na żądanie, w którym dostępne będą tylko połączenia telefoniczne i aplikacje, na które zezwolisz. Po włączeniu zostanie wysłane pięciominutowe przypomnienie o przestoju, a przestój będzie włączony do końca dnia.
 • Interfejs API czasu ekranu — programiści mogą korzystać z interfejsu API czasu ekranu w aplikacjach do kontroli rodzicielskiej, aby obsługiwać szerszy zakres narzędzi dla rodziców. Interfejs API zapewnia programistom funkcje, takie jak podstawowe ograniczenia i monitorowanie aktywności urządzeń.


Memoi


 • Nowe naklejki Memoji — iOS 15 zawiera dziewięć nowych naklejek Memoji, które pozwolą Ci wysłać shakę, machnięcie ręką, chwilę żarówki i nie tylko.
 • Nowe opcje ubioru - Ponad 40 nowych strojów do wyboru z maksymalnie trzema kombinacjami kolorów, w tym do nakrycia głowy.
 • Dwa różne kolory oczu — Memoji obsługuje teraz inny kolor dla lewego i prawego oka.
 • Nowe opcje okularów - Trzy nowe opcje okularów, w tym kształty serca, gwiazdy i retro.
 • Nowe opcje ułatwień dostępu — implanty ślimakowe, rurki tlenowe i miękkie hełmy są teraz reprezentowane w opcjach Memoji.


5G


 • Ulepszona łączność dzięki 5G — większa funkcjonalność aplikacji i systemu została poprawiona dzięki szybszemu 5G, w tym obsługa tworzenia kopii zapasowych w iCloud i przywracania z kopii zapasowej iCloud, strumieniowe przesyłanie dźwięku i wideo w aplikacjach Apple i innych firm, pobieranie wyższej jakości treści Apple TV+ , synchronizuj zdjęcia ze Zdjęciami iCloud, aktualizuj artykuły Apple News+ do czytania offline i pobieraj modele uczenia maszynowego.
 • 5G preferowane w stosunku do Wi-Fi – Twój iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max będzie teraz automatycznie nadawał priorytet 5G, gdy łączność Wi-Fi w odwiedzanych od czasu do czasu sieciach jest powolna lub gdy masz połączenie z siecią przechwytującą lub niezabezpieczone sieci.


Prywatność


 • Ochrona prywatności poczty — Ochrona prywatności poczty uniemożliwia nadawcom wyświetlenie Twojego adresu IP lub otwarcie ich poczty e-mail.
 • Raport o prywatności aplikacji — nowa sekcja w Ustawieniach pozwala użytkownikom zobaczyć, jak często aplikacje uzyskiwały dostęp do swojej lokalizacji, zdjęć, aparatu, mikrofonu i kontaktów w ciągu ostatnich siedmiu dni. Pokazuje również, które aplikacje skontaktowały się z innymi domenami i jak ostatnio się z nimi kontaktowały.
 • Bezpieczne wklejanie — programiści mogą zezwolić na wklejanie zawartości z innej aplikacji bez dostępu do skopiowanej treści, dopóki nie zechcesz, aby mieli do niej dostęp.
 • Udostępniaj bieżącą lokalizację — programiści mogą tymczasowo udostępniać swoją bieżącą lokalizację za pomocą dostosowywanego przycisku w swoich aplikacjach.
 • Ograniczone ulepszenia dostępu do biblioteki zdjęć — programiści mogą oferować inteligentną funkcjonalność podczas uzyskiwania dostępu do biblioteki zdjęć, żądając ograniczonego dostępu do określonych folderów zdjęć i wyboru albumów.


iCloud


 • iCloud Private Relay — iCloud Private Relay umożliwia użytkownikom przeglądanie w Safari podczas szyfrowania całego ruchu z ich urządzeń. Żądania są wysyłane przez dwa oddzielne przekaźniki internetowe i są zaprojektowane tak, aby nikt nie mógł użyć Twojego adresu IP, lokalizacji i aktywności przeglądania, aby utworzyć Twój szczegółowy profil.
 • Ukryj mój e - mail - Ukryj mój e-mail umożliwia użytkownikom tworzenie unikalnych, losowych adresów e-mail, które przekierowują do osobistej skrzynki odbiorczej, dzięki czemu możesz wysyłać i odbierać wiadomości e-mail bez konieczności udostępniania swojego prawdziwego adresu e-mail.
 • Niestandardowa domena poczty e-mail — użytkownicy mogą teraz spersonalizować swój adres w usłudze iCloud Mail za pomocą niestandardowej nazwy domeny i zaprosić członków rodziny do korzystania z tej samej domeny na swoich kontach w usłudze iCloud Mail.
 • Bezpieczne wideo HomeKit — iCloud+ może przechowywać nagrania z większej liczby kamer bezpieczeństwa i nie ma wpływu na limit miejsca w iCloud.


Konfiguracja doświadczenia


 • Tymczasowa pamięć iCloud do przesyłania danych — użytkownicy mogą teraz tworzyć kopie zapasowe nieograniczonej ilości danych w iCloud, aby przenieść się na nowe urządzenie przez okres do trzech tygodni za darmo.
 • Więcej treści przeniesionych z Androida – Opcja Przenieś do iOS może teraz przenosić albumy zdjęć, pliki i foldery oraz ustawienia ułatwień dostępu.
 • Wykrywanie aplikacji — aplikacja Move to iOS jest teraz dostępna w sklepie Google Play za pośrednictwem kodu QR.


Apple ID


 • Kontakty ds. odzyskiwania konta — użytkownicy mogą teraz wybrać jedną lub więcej zaufanych osób, aby zostać Kontaktem ds. odzyskiwania konta, aby pomóc zresetować hasło i odzyskać dostęp do swojego konta.
 • Program Digital Legacy — Nowy program Digital Legacy umożliwia wyznaczenie osób jako starszych kontaktów, aby mogły uzyskać dostęp do Twojego konta i danych osobowych w przypadku Twojej śmierci.


Dostępność


 • Eksploruj obrazki za pomocą VoiceOver — użytkownicy mogą teraz bardziej szczegółowo eksplorować osoby, obiekty, tekst i tabele na obrazach za pomocą VoiceOver.
 • Opisy obrazów VoiceOver w funkcji Oznaczenia — Oznaczenia umożliwiają teraz dodawanie opisów obrazów, które mogą być odczytywane przez VoiceOver. Opisy obrazów są zachowywane nawet po udostępnieniu i można je czytać w wielu obsługiwanych aplikacjach na iPhonie, iPadzie i Macu.
 • Akcje dźwiękowe funkcji Sterowanie przełącznikami — Akcje dźwiękowe funkcji Sterowanie przełącznikami pozwalają sterować iPhone'em za pomocą prostych dźwięków ust, bez konieczności używania fizycznych przycisków, przełączników ani złożonych poleceń słownych.
 • Dźwięki w tle — dźwięki w tle odtwarzają w tle zrównoważony, jasny lub ciemny szum, dźwięki oceanu, deszczu i strumieniowe, aby zamaskować niepożądane dźwięki otoczenia lub zewnętrzne i pomóc w skupieniu się lub zachowaniu spokoju. Podczas korzystania z urządzenia dźwięki mieszają się z innymi dźwiękami i dźwiękami systemowymi lub chowają pod nimi.
 • Ustawienia aplikacji — dostosuj ustawienia wyświetlania i rozmiaru tekstu dla poszczególnych aplikacji.
 • Importuj audiogramy — importuj audiogramy papierowe lub PDF w Ustawieniach i ustaw dostosowanie słuchawek, aby wzmocnić ciche dźwięki i dostosować częstotliwości na podstawie wyników badania słuchu.
 • Aplikacja Magnifier — lupa jest teraz domyślną aplikacją na iOS, więc możesz używać iPhone'a jako lupy do powiększania obiektów znajdujących się w pobliżu.
 • Nowe języki sterowania głosowego - Sterowanie głosowe dodaje nowe opcje językowe, w tym chiński mandaryński, kantoński, francuski i niemiecki, które wykorzystują technologię rozpoznawania mowy Siri.


Słownik


 • Nowe słowniki dla Indii — słowniki dwujęzyczne dla Indii obejmują urdu-angielski, tamilski-angielski, telugu-angielski i gudżarati-angielski.
 • Nowy słownik idiomów dla Chin kontynentalnych — Nowy uproszczony słownik chińskich idiomów dla Chin kontynentalnych.
 • Nowe słowniki dla Hongkongu — Słowniki dla Hongkongu obejmują słownik idiomów dla języka tradycyjnego chińsko-angielskiego, słownik dla kolokwializmów kantońskich dla języka tradycyjnego i angielskiego oraz nowy słownik języka chińskiego tradycyjnego.


Klawiatura i dyktowanie


 • Lupa powiększająca do kursora i zaznaczania tekstu — użytkownicy mogą dokładniej zaznaczać tekst za pomocą ulepszonego kursora, który powiększa tekst.
 • Klawiatury wietnamskie VNI i VIQR — Wpisz wietnamski przy użyciu VNI i VIQR.
 • Rozszerzenie językowe QuickPath — nowe języki obsługujące QuickPath obejmują niderlandzki, hindi (łaciński), rosyjski, szwedzki, turecki i wietnamski.
 • Nowe układy klawiatury - Nowe układy klawiatury dla Ainu, Amharic, Fula (Adlam), Igbo, Navajo, Rohingya, Syriac i Tigrinya.
 • Ulepszony 10-klawiszowy układ dla chińskiego pinyin — Ulepszony 10-klawiszowy układ zawiera ulepszenia, które pozwalają użytkownikom szybko przełączyć się na QWERTY, łatwiejszy dostęp do symboli i wpisywanie słów, które mają te same klawisze z większą dokładnością, umożliwiając wybór dokładnego Pinyin, aby uzyskać więcej niż tylko pierwsza sylaba w zdaniu.
 • Obsługa leksykonów dialektu dla kantońskiego i szanghajskiego — wpisuj słowa w języku pinyin, używając rodzimej pisowni dialektalnej kantońskiej lub szanghajskiej.
 • Inteligentne odpowiedzi dla nowych języków indyjskich — Inteligentne odpowiedzi obsługują teraz 10 nowych języków indyjskich, w tym urdu, Bangla, tamilski, pendżabski, marathi, gudżarati, malajalam, telugu, kannada i odiya.
 • Dyktowanie na urządzeniu — funkcja dyktowania na urządzeniu jest teraz dostępna w większej liczbie regionów i języków, w tym arabskim, kantońskim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, koreańskim, chińskim mandaryńskim, rosyjskim, hiszpańskim, tureckim i chińskim Yue.
 • Ciągłe dyktowanie — dzięki funkcji dyktowania na urządzeniu możesz dyktować tekst o dowolnej długości bez limitu czasu. Dyktowanie było wcześniej ograniczone do 60 sekund.


Inne ulepszenia


 • Wbudowany token uwierzytelniający — generuj kody weryfikacyjne potrzebne do dodatkowego zabezpieczenia logowania w obszarze Hasła w Ustawieniach jako alternatywa dla aplikacji takich jak Google Authenticator. Po skonfigurowaniu kody weryfikacyjne są automatycznie wypełniane po zalogowaniu się w witrynie.
 • Aktualizacje oprogramowania — system iOS oferuje teraz wybór między aktualizacją do najnowszej wersji systemu iOS 15, gdy tylko zostanie wydana w celu uzyskania najnowszych funkcji i najbardziej kompletnego zestawu aktualizacji zabezpieczeń, a kontynuacją w systemie iOS 14 i otrzymywaniem ważnych aktualizacji zabezpieczeń, dopóki nie będziesz gotowy uaktualnić do następnej wersji głównej.
 • Zmień kolejność stron na ekranie głównym — użytkownicy mogą teraz łatwiej spersonalizować swój ekran główny, zmieniając kolejność stron.
 • Przeciąganie i upuszczanie — przeciąganie i upuszczanie jest teraz obsługiwane w różnych aplikacjach.
 • Wykrywanie paczek — za pomocą HomeKit Secure Video kamery bezpieczeństwa i dzwonki wideo mogą teraz wykrywać i powiadamiać o nadejściu paczki.
 • Spatialize Audio – iOS może teraz wziąć dowolny miks stereo inny niż Dolby i stworzyć z niego wirtualne przestrzenne środowisko audio za pomocą AirPods Pro i AirPods Max.
 • Nowy wygląd usługi Books Search — wyniki wyszukiwania są wyświetlane od razu po rozpoczęciu pisania i poprawiają błędy ortograficzne w aplikacji Książki. W wynikach pojawią się prezentacje najlepszych książek, audiobooków i kolekcji gatunków. Użytkownicy mogą również kupować książki bezpośrednio z karty Szukaj.
 • RealityKit 2 — programiści mogą stosować niestandardowe moduły cieniujące, dodawać efekty po renderowaniu i budować bardziej wciągające wrażenia rzeczywistości rozszerzonej dzięki RealityKit 2, który jest renderowaniem 3D, fizyką i silnikiem dźwięku przestrzennego firmy Apple stworzonym dla AR.
 • Inkluzywny język (tylko hiszpański) — użytkownicy mogą teraz wybrać swój adres w całym systemie: żeński, męski lub neutralny.


Obsługiwane urządzenia iOS 15


iOS 15 jest kompatybilny ze wszystkimi tymi samymi iPhone'ami, co iOS 13 i iOS 14, w tym ze starszymi urządzeniami, takimi jak oryginalny iPhone SE i iPhone 6s. Urządzenia kompatybilne z iOS 15 są wymienione poniżej.

 • iPhone 12
 • iPhone 12 mini
 • iPhone 12 Pro
 • iPhone 12 Pro Max
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone SE (2020)
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone 11
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone SE (2016)
 • iPod touch (7. generacji)


Data wydania iOS 15


Apple ma zamiar wydać iOS 15 jeszcze w tym roku jesienią, prawdopodobnie między wrześniem a listopadem.


Posłowie


Jeśli jakimś cudem udało Ci się przebrnąć przez ten artykuł i nie wymięknąć, to wielki szacun! Jeśli Twoim zdaniem czegoś tu zabrakło, jest jakiś błąd, wiesz o czymś, czego tu nie umieściłem, to daj proszę znać na grupie opartej o aplikację WhatsApp o nazwie iPhone (info jak dołączyć jest na tej stronie), opcjonalnie przez zakładkę kontakt.Grupy iPhone, blind system

Informujemy, że w dniu trzeciego września 2021 roku nasze grupy oparte o aplikacje WhatsApp przechodzą do historii, przez co nie będzie możliwości zarówno dołączania jak i uczestnictwa. W linku poniżej zamieściliśmy wyjaśnienie, które dostępne jest w formie głosowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sześcioletnią aktywność. Bez was listy pod nazwą iPhone oraz Blind system nie miałyby racji bytu.

Wyjaśnienie.mp3

Poradniki W formie tekstowej

Aby przejść do poradnika, proszę kliknąć w przycisk dostępny poniżej:

 1. Skróty klawiszowe w NVDA
 2. Podstawowe skróty klawiatury Bluetooth
 3. Przewodnik urządzeń apple dla niewidomych
 4. Instalacja/aktualizacja windows 10
 5. Skróty klawiszowe microsoft excel
 6. Używanie funkcji AirDrop na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch
 7. Komendy
 8. Komendy głosowe
 9. Konfiguracja dla sieci premium mobile
 10. Konfiguracja dla sieci Plus
 11. Jak w kilku krokach wrócić do iOS 13 w wersji stabilnej
 12. Skróty klawiszowe do Microsoft Word
 13. zmiana adresu mail konta apple id
 14. Obsługa platformy Steam przez niewidomych
 15. Lista kompatybilnych urządzeń dla systemów Apple na 2019 rok
 16. jak przypisać funkcje menu kontekstowe pod dowolny klawisz na klawiaturze
 17. Naklejki do bezpłatnego wysyłania
 18. Brajle Pen 12
 19. Jak połączyć komputer Mac lub iPada z iPhonem za pomocą osobistego hotspotu
 20. Jak korzystać z inteligentnych stosów dla widżetów w iOS 14
 21. Jak skonfigurować Apple Cash Family dla dzieci i nastolatków
 22. Jak dostosować ekran główny w systemie iOS 14
 23. Jak używać emoji prawie wszędzie w iOS 14?
 24. Jak korzystać z klipów aplikacji w iOS 14
 25. Jak skonfigurować alerty rozpoznawania dźwięku w iOS 14 i dlaczego warto to zrobić?
 26. Jak korzystać z nowych funkcji centrum sterowania w iOS 14
 27. Jak korzystać z Apple Watch bez Force Touch w systemie watchOS 7
 28. Jak korzystać z funkcji ulepszonego nagrywania w notatkach głosowych iOS 14
 29. Jak wyłączyć podglądy kart w Safari na Macu
 30. Jak pisać na iPhone za pomocą przesówania palcem po ekranie?
 31. Jak skonfigurować i używać jednoręcznej klawiatury na iPhone?
 32. Jak zwolnić miejsce na iPhonie i ipadzie
 33. macOS 11.3: Jak używać dwóch głośników HomePod z komputerem Mac do odtwarzania dźwięku stereo
 34. iOS 14.5: Jak ustawić preferowaną usługę strumieniowego przesyłania muzyki za pomocą Siri
 35. iOS 14.5: Jak zgłaszać kontrole prędkości, wypadki drogowe i inne zagrożenia w Apple Maps
 36. Jak uniemożliwić aplikacjom śledzenie Cię w iOS 14.5
 37. iOS 14.5: Jak automatycznie pobierać nowe odcinki podcastów i śledzić programy
 38. iOS 14.5: Jak korzystać z AirPlay 2 w Apple Fitness +
 39. iOS 14.5: Jak udostępniać teksty i klipy piosenek z Apple Music
 40. iOS 14.5: Jak ponownie skalibrować baterię iPhone'a 11
 41. iOS 14.5: Jak wydrukować listę przypomnień
 42. Jak korzystać z precyzyjnego wyszukiwania, aby zlokalizować AirTag na telefonie iPhone 11 i telefonie iPhone 12
 43. Jak ustawić AirTag w trybie utraconym
 44. Jak znaleźć AirTag w Find My na iPhonie
 45. iOS 15: Jak zaprosić użytkowników Androida do rozmowy FaceTime
 46. iOS 15: Jak korzystać z dźwięków tła, aby zminimalizować rozproszenie i pozostać skoncentrowanym
 47. Jak zainstalować publiczną wersję beta iOS 15?
 48. Jak zainstalować publiczną wersję beta systemu macOS Monterey?
 49. iOS 15: Jak utworzyć fokus
 50. iOS 15: Jak uzyskać wskazówki dojazdu AR w Mapach
 51. iPadOS 15: Jak korzystać z szybkich notatek
 52. Ulepszenia Spotlight w iOS 15: rozszerzone wyniki, obrazy internetowe, wyszukiwanie zdjęć, dostęp do ekranu blokady i nie tylko
 53. iOS 15 - System operacyjny nowej generacji firmy Apple
 54. Jak wyłączyć kolorowanie paska kart w Safari 15 na macOS?
 55. iPhone 13: Jak korzystać ze stylów fotograficznych w aplikacji Aparat
 56. iPhone 13: Jak nagrywać wideo w trybie kinowym
 57. iPhone 13 Pro: jak wykonywać zdjęcia makro
 58. Instalacja/uaktualnianie Windows 11
 59. Jak nagrywać wideo ProRes na iPhonie 13 Pro i iPhonie 13 Pro Max
 60. iOS 15: Jak ustawić kontakt odzyskiwania dla konta Apple ID

Podcasty w formie głosowej

Proszę wybrać interesujący Was podcast do odsłuchu po rozwinięciu poniższej listy:

 1. Omówienie i prezentacja Windowsa 11
 2. Recenzja wybranych modeli samsungów i ich porównanie
 3. Omówienie najnowszego systemu iOS i iPhone 12 i 12 pro max
 4. Omówienie Konferencji Apple kwiecień 2021
 5. Recenzja robota sprzątającego Xiaomi mirobot Vacuum Mop Pro STYTJ02YM
 6. Recenzja Express Saeco Lirika One Touch Capuccino
 7. Recenzja Google Pixel5
 8. Recenzja iPhone 12 i 12 Pro Max
 9. Recenzja smartfona Realme X50 Pro
 10. Przedłużenie portalu
 11. Omówienie najnowszych iPhoneów i głośnika Homepod
 12. Omówienie najnowszych zegarków i ipadów firmy Apple
 13. Omówienie zaktualizowanych komputerów iMac firmy Apple
 14. Prezentacja launchera Square Home
 15. Omówienie i prezentacja Programu do blokowania reklam - Blokada
 16. Prezentacja gry na system Android - DogeFut 20
 17. WWDC 2020 - Część druga
 18. WWDC 2020 Część pierwsza
 19. Porównanie smartfonów One Plus 7 Pro i One Plus 8 Pro
 20. Omówienie rodzajów przycisków Home w iPhoneach i iPadach
 21. Omówienie nowej usługi streamingowej Canal Plus
 22. Omówienie wybranych kart dźwiękowych firmy Creative
 23. Prezentacja smartfona ZTE Axon 10 Pro
 24. Recenzja MacBooka Pro13 z 2020 Roku
 25. Prezentacja iPhone SE 2020
 26. omówienie wybranych soundbarów
 27. Instalowanie aplikacji naiPhonie za pomocą pliku ipa
 28. Omówienie najnowszych urządzeń i akcesoriów firmy Apple
 29. recenzja xiaomi redmi note 8 pro
 30. Recenzja Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Część druga
 31. Prezentacja urządzeń Android TV Beelink GT King Pro oraz Mecool KM9 Pro
 32. Omówienie dysków twardych podcast mp3
 33. Przywracanie iPhone'a do ustawień fabrycznych, a następnie jego wstępna konfiguracja mp3
 34. Bezwzrokowa instalacja antywirusa Kaspersky podcast mp3
 35. Instalacja systemu Windows 10 przy użyciu narratora podcast mp3
 36. O to najlepsze ładowarki do smartfonów podcast mp3
 37. Google Pixel 3A podcast mp3
 38. Obszerna recenzja Macbooka Air mp3
 39. Recenzja smartfona One Plus 7 Pro
 40. Zarządzanie chmurami przez program AirExplorer
 41. Recenzja słuchawek Apple Airpods pro mp3
 42. Recenzja tabletów iPad firmy Apple mp3
 43. Telewizor smart tv z przewodnikiem głosowym mp3
 44. Podsumowanie najnowszych smartfonów na 2019 rok firmy Apple mp3
 45. iPad 7 oraz Apple watch series 5 podcast mp3
 46. Podsumowanie systemów MacOS, TV OS oraz Watch OS podcast mp3
 47. Wszystkie nowości oraz lista zmian w iOS 13 a także iPad OS podcast mp3
 48. Podcast Radio Sure
 49. Prezentacja wtyczki adblock plus do blokowania reklam na ios
 50. Podcast wtyczki adguard do blokowania reklam na ios
 51. Voice Recorder HD MP3
 52. Oczyszczanie oraz kopia zapasowa iPhone MP3
 53. Obszerny podcast iphone x
 54. Whatsapp MP3 for Windows
 55. Prezentacja usługi netflix
 56. Klimatyzacja stacjonarna Hisense Energy
 57. Kaspersky MP3
 58. GData MP3
 59. Skróty Siri iPhone MP3
 60. Dual sim/ Esim iPhone MP3
 61. Podcast Radio Sure MP3
 62. Asystent Google for iOS MP3
 63. podcast automapa
 64. Przystawka Android TV box Nvidia Shild
 65. Podcast Android TV HK1 Max
Programy do pobrania

Aby pobrać program, proszę rozwinąć listę klikając w poniższy przycisk:

Copyright 2018/ 2021 © by Madridista Realista. All rights reserved. Powered by blindiphone.pl