Słowniczek terminów

·        App Store – sklep firmy Apple, w którym możemy pobierać darmowe oprogramowanie i kupować oprogramowanie płatne. Poza tym możemy kupować muzykę, filmy i książki. Dostęp do niego możemy uzyskać z programu iTunes, albo z aplikacji na urządzeniu mobilnym zwanych App Stor i iTunes Store.

·        Apple ID – konto w serwisie Apple, które umożliwia ci korzystanie z usług oferowanych przez ten serwis. Posiadając takie konto możemy pobierać darmowe aplikacje, kupować aplikacje płatne, kupować muzykę i książki, uzyskać dostęp do chmury iCloud, oraz do usługi iTunes Genius.

·        Apps –określenie aplikacji instalowanych na urządzeniach mobilnych.

·        iCloud – usługa działająca w chmurze pozwalająca na dostęp do przechowywanych danych z dowolnego urządzenia Apple i komputerów PC. Aby muc z niej korzystać trzeba mieć dostęp do Internetu. Można tam przechowywać muzykę, zdjęcia, notatki, dokumenty, kontakty, zapisane w kalendarzu wydarzenia, ustawienia swojego urządzenia a w najnowszym systemie Ios8 nawet otrzymujemy miejsce na dane.

·        Itunes – oprogramowanie instalowane na stacjonarnym komputerze umożliwiające synchronizowanie danych po między urządzeniem mobilnym a naszym komputerem, tworzenie kopi danych znajdujących się na urządzeniu mobilnym, zgrywanie płyt CD, słuchanie internetowego radia i zgromadzonej na komputerze muzyki, oraz dające dostęp do sklepu App Store.

·        iTunes Genius – usługa umożliwiająca tworzenie listy pasujących do siebie utworów. Utwory można odtwarzać w postaci Miksów. Aby można było z niej skorzystać, trzeba włączyć funkcję Genius, mieć połączenie z Internetem, oraz posiadać Apple ID.

·        iTunes Match – usługa ta jest zintegrowana z programem iTunes na twoim komputerze, oraz z programem Muzyka na urządzeniu przenośnym. Dzięki niej możesz przechowywać w chmurze iCloudd całą swoją muzyczną kolekcję a więc muzykę zakupioną w sklepie Apple, zgraną z płyt CD i kupioną w serwisie innym niż Itunes.

·        iTunes Store – aplikacja zainstalowana na urządzeniu mobilnym umożliwiająca wyszukiwanie i zakup muzyki, książek, filmów i dzwonków.